Zavrieť

Porady

Elektronicka komunikacia ako dokaz

Zdar, minuly rok cca v 6 mesiac 2012 som predal webovu stranku v dost vysokej cene, (bez zmluvy, faktury...) Kupujuci s nou cosi porobil a v 10 mesiaci 2012 sa komplet vymazala, hned nato mi prislo od pravnik v 11 mesiaci, ze som sa dobrovolne obohatil a stranku nikdy nepredal, cize ju kupujuci nikdy neprevzal, takze to hraje na to ze som peniaze prijal ale stranku mu nedal. Komunikovali sme spolu cez ICQ, facebook, gmail, vacsina dokazov je na ICQ, dalsie dokazy na facebook a gmail, kde vidno ako klient normalne komunikuje po odkupeni tejto stranky a ma zaujem aj o dalsiu spolupracu, kupujuci je z ceska, asi pravnicka rodinka tak skusa, dnes po roku aj 1 mesiaci mi prisla posledna upomienka, len cez mail, vraj sa nepodarilo dorucit na adresu, cez pravnika, aby som zaplatil XY CZK + 20 000 CZK sumu za omeskanie a podobne. Takze mozem chapat icq, gmail a ostatnu komunikaciu ako dokaz? Pretoze on nema ako dokazat ze som mu stranku nedal, akurat vypis z uctu odoslanej sumy. No a este ako odpoved v prvom liste som napisal ze vsetko prebehlo ako malo a mam uchovanu komunikaciu ktore to dokazuje, icq, facebook, imessage, gmail no a v dnesnej poslednej upomienke ktora dalej pojde vraj na sud pisu ze toto ako dokaz na sude neobstoji.

Dakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zelenydom je offline (nepripojený) zelenydom

    zelenydom
    My sme riesili podobnu situaciu, ked sme mali ako dokaz dost pocetne mnozstvo emailov. Bola to dost objemna a ziva komunikacia, ktora jasne dokazovala, ze moje tvrdenia su pravdive. Avsak pani sudkyna sa rozhodla, ze emaily nie su dostatocny dokaz...
    Zavisi to vzdy od konkretneho sudcu, zial.

    Elektronicka komunikacia ako dokaz

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.