Zavrieť

Porady

Ake odvody sa platia za s.r.o. ak nevykazuje ziadnu podnikatelsku aktivitu?

Ahojte.
Momentalne som zamestnany v jednej firme ktora odvadza vsetky odvody za mna tak ako ma. Mam v plane zalozit si s.r.o. Tak sa chcem spytat ze ci este nieco musism odvadzat za seba? (pokial viem tak nie)
No hlavne ma zaujima, ze ak moja s.r.o. nebude fungovat podla mojich predstav a nebudem mat ziadne zisky ani vydavky tak musim nieco odvadzat? (alebo ako to funguje?)

Cenim si kazdu odpoved.

Dakujem....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Pokial z tej sro nebudes poberat ziadne prijmy, nebudes mat ani povinnost platit odvody. Taktiez, co sa tyka platenia dani za sro, v pripade, ak nebude sro vykazovat kladny zaklad dane, teda jej zdanitelne prijmy nebudu vyssie ako zakon uznane danove vydavky, nebudes mat povinnost platit dan. Avsak povinnost viest riadne a preukazatelne podvokne uctovnixtvo, ako aj povinnost podavat danove priznanie k dani z prijmov pravnickych osob, vratane zakonom predpisanych priloh Ta neminie.'
    chinko Dakujem za info tictac7.
    Ak to dobre chapem mozem si zalozit sro. A ak sa mi business nerozbehne tak v podstate nemam ziadne naklady, nemusim platit odvody ani dane, okrem nakladov spojenych so zalozenim.
    Chcem si dat zalozit sro cez nejaku agenturu tym padom ani zakladne imanie nemusim davat. No na konci roka musim vydokladovat pouzitie ZI, alebo netreba?

    Ake odvody sa platia za s.r.o. ak nevykazuje ziadnu podnikatelsku aktivitu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.