Zavrieť

Porady

Ako je to s autorskými právami filmov na slovensku?

Chcel by som v našej obci zorganizovať akciu pre ľudí, tzv. "letné kino". Kde budeme premietať filmy, pravdepodobne zahraničné pre ľudí zadarmo. Samozrejme, že si to chceme spropagovať na FB. Tak som sa chcel spýtať, či si to máme nejakým spôsobom ošetriť? zapožičať si/kúpiť originál DVD....alebo či sa máme báť nejakých problémov ohľadom copyright.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Platiť poplatky SOZA - toť povinnosť pri verejnom predvádzaní diel. Bez pardónu.

    Čo sa týka originálnych DVD nosičov - prečítaj si na originále jedno upozornenie, písané malým písmom.
    Tieto nosiče poskytujú licenciu len pre domáce použitie, teda žiadne verejné predvádzanie.

    Okrem toho - letné kino - čo takto povolenie od samosprávy, od hasičov (požiarna ochrana), hygienikov (sociálne zariadenia), daňovákov?

    Môj názor - nem dobrý nápad - veľa vybavovačiek, veľa povolení. A copyright na zahraničné diela - tie sa udeľujú cez Ministerstvo kultúry.
    misoft A len doplním malú poznámočku: ak SOZA vedela pýtať poplatok za spievanie ľudových piesni od detí zo škôlky v sume niekoľko sto € - počítaj s tým, že až sa to "prevalí" - zaplatíš niekoľko tisíc €.

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Premietanie filmov zadara, stuiahnutych z netu, alebo na DVD nosičoch pre domace použitie = riadne problemy. Nebude lepšie vyhodiť peniaze rovno cez okno? p.s. povedz, kedy a kde ich budeš vyhadzovať. :-)
    misoft ...i ja sa pridám - každé € dobré

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    My sme mali videopozicovnu, zakupovali sme s autorskymi pravami a aj napriek tomu nas otravovala LITA.

    Ako je to s autorskými právami filmov na slovensku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.