Zavrieť

Porady

Môžem sa "tváriť" ako (online) televízia?

Mám doménu s koncovkou .tv a rád by som na ňu dával rôzne videá z mojej vlastnej produkcie. Predovšetkým moje vlastné hovorené slovo, či už v štúdiu, alebo v exteriéroch. Prezentoval by som na nich svoje názory na dianie okolo, technické novinky, návody, recenzie a tak.

(To či by to niekto vôbec sledoval teraz neriešte.)

Tie videá aj web stránka by zámerne pôsobili dojmom, že sa jedná o "veľkú" (online) televíziu a boli by spracované na úrovni. Teda, žiadne také, že chlapík kdesi v tmavej kutici rozpráva blábly na roztrasenom videu v mizernom rozlíšení. Videá by boli natočené v esteticky zariadených štúdiách, riadne nasvietené s kvalitným zvukom a celkovým spracovaním.

Na videách by sa samozrejme nachádzalo logo televízie a takisto by sa v nich televízia spomínala. Napríklad: Sledujete TV xyz, či podobne.

Chcem sa opýtať, môžem to takto robiť?
Nemôže prísť rada pre retransmisiu a vysielanie, alebo iná kontrola s tým, že mi budú chcieť dať pokutu?


Ešte raz podotýkam, že by sa jednalo len o online vysielanie. Technicky vzaté by to bola vlastne len web stránka s videami a online streamom, ktorá by, ale v každom ohľade pôsobila ako "veľká" TV.
(Kvôli dojmu. )

Web stránka aj videá by boli v anglickom jazyku, cielené na anglicky hovoriacich divákov a boli by skutočne len z mojej vlastnej produkcie, tj. žiadne problémy s copyrightom ani nič také. Prevádzkoval by som to ako slovenská s.r.o.

Je potrebné aby som v predmetoch činností mal niečo špeciálne?

Poprípade niečo ďalšie, na čo by som nemal zabudnúť?

Vďaka za odpoveď.
Naposledy upravil flector : 31.07.13 at 06:44
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    Je úplne jedno akú máš doménu.
    Dôležité je kde si, kto si a čo robíš.

    Odporúčam preštudovať http://www.rvr.sk/sk/spravy/index.php?aktualitaId=1278 a vôbec celý zákon o vysielaní a retransmisii.

    Podľa toho, čo popisuješ plánuješ byť "Poskytovateľom audiovizuálnej služby na vyžiadanie" a v tom prípade vzniká ohlasovacia povinnosť.

    To že doména patrí pod Tuvalu, neznamená, že tam patrí aj jej obsah. Za obsah zodpovedá prevádzkovateľ. Ak si dám eshop na doménu .us, neznamená to automaticky, že sa musím riadiť zákonmi USA, pokiaľ som slovenský subjekt.
    flector Presne niečo také som chcel počuť. Vďaka.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Inak doména .tv neznamená TeleVízia, ale že je registrovaná v ostrovnom štáte Tuvalu. Keďže táto doména nie je na Slovensku registrovaná (teda nie je to .sk) - doména podlieha právam registrácie daného štátu - teda Tuvalu.
    Rada ti neurobí nič, pretože na Tuvalu nemá dosah. Jedine potom by mohli požiadať poskytovateľov, aby ťa blokovali.

    Čo sa spracovania web stránky týka - je to na tebe, ako to urobíš.
    flector Vďaka za názory. Samozrejme viem o tom, že je to v skutočnosti doména štátu Tuvalu, ale na účely anglicky "vysielanej" online televízie by bola viac než vhodná. Mne išlo hlavne o to, či by to bolo z hľadiska našich zákonov OK, keďže by som to prevádzkoval ako slovenská s.r.o. Ako som opísal o skutočnú televíziu by sa nejednalo, striktne vzaté by to vlastne bola len stránka s videami obsahujúcimi úplne normálny a nezávadný obsah z vlastnej produkcie, ale nezaškodilo sa opýtať na názory.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    flector Inak sledovanie "vysielania" by bolo samozrejme zadarmo.
    To som nespomínal?
    marjankaj A prečo to ted nazývaš podnikaním?
    flector Pretože mi z toho budú plynúť iné výhody ako napríklad nehynúca sláva na poli internetu.
    Finančne na tom zarobím iným nepriamym spôsobom.
    (To už ostatne nechajte na mňa.)
    marjankaj No ak z toho nebudeš mať príjmy, tak si ani výdavky nebudeš môcť uplatňovať. To nie je podnikanie. Teda akosi nechápem prečo chceš založiť s.r.o.
    Ice dive Ďalšia vec je, že ak bude vysielať po anglicky, na doméne štátu Tuvalu... prečo by mal trápiť slovenské úrady... napr. daňový úrad ani nemusí vedieť, že niekto takto podniká... rada pre retransmisiu, soza a pod... ako by mohla udeliť pokutu a pod... napríklad keď sa rieši internetová kriminalita... napr. africké listy, tak tiež policajti majú problém, ak je doména/server z nejakého iného štátu...
    flector Marjankaj nie je mi celkom jasné čo myslíš tím, že by som si ani výdavky nemohol uplatňovať? Pokiaľ je mi známe predsa firma môže byť aj v strate a napriek tomu si dávať veci súvisiace s podnikaním do nákladov. Nieže by som sa chystal byť v strate, ale celkom mi nedošlo ako to myslíš? Ja na tom chcem samozrejme zarobiť, nepriamo ako som povedal, ale ak by to náhodou nejaký čas v začiatkoch ziskové nebolo, nie je mi jasné prečo by som si podľa teba ani výdavky nemohol uplatňovať!?

    Inak, ja novú s.r.o. zakladať nepotrebujem, ja s.r.o. mám a úspešne podnikám v oblasti IT niekoľko rokov. Na Slovensku ale neobchodujem, takmer všetko len so zahraničím, väčšinou s firmami usídlenými v USA. Ja som inak pôvodne programátor, resp. stále som, ale teraz robím už len na seba, to čo sám chcem a čo ma baví. Vymýšľam a snažím sa realizovať rôzne vlastné IT projekty a tak. Je pravda, že online televíziu som ešte nezakladal, takže sú to pre mňa vody neprebádané. No ale čo, však všetko je raz po prvý krát.
    flector Ice dive, no ja by som to mal rád všetko na poriadku. Inak, predsa moja online televízia by vysielala úplne normálny obsah, tak mi nie je celkom jasné prečo by mi mal niekto vôbec chcieť dávať nejaké pokuty? Akože za čo konkrétne? Za to, že by som na svoju stránku dal videá s úplne normálnym a nezávadným obsahom (recenzie, názory na dianie, technické novinky, návody a pod.), z vlastnej tvorby a ľudia by si ich mohli pozrieť zadarmo?! Nechápem.
    misoft Vysvetlil som skôr - nie si registrovaný na Slovensku (teda doména), nepodliehaš v tomto smere (web-stránka, poplatky a licencie) slovenským zákonom.
    Zisk si už vysvetlil - je to na tebe, pokuty by si nedostal (SOZA a im podobné výpalnícke združenia a organizácie nemajú taký ďaleký "dostrel" ).

    A finančná stránka voči štátu - to skôr ekonómovia a účtovníci budú vedieť (nie je to moja parketa).
      zbaliť

    Môžem sa "tváriť" ako (online) televízia?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.