Zavrieť

Porady

IVD zdravotnícke pomôcky, odborná spôsobilosť?

Dobrý deň,

3x som si prečítala zákon č. 362/2011 Z.z., vykonávacie vyhlášky, nariadenia vlády... ale nikde som nevyčítala konkrétnu odpoveď.

Plánujem dovážať tehotenské testy, testy na drogy... podľa kategorizácie ide o zdravotnícke pomôcky kateg. I, resp. IVD. Viem, že ich už netreba registrovať na ŠÚKL, ak majú certifikát CE, o zaradení do preplácaných zdravotníckych pomôcok nemôže byť ani reči, ani do verejného obstarávania sa nechcem zapájať, preto nad kódom od ŠÚKL neuvažujem.

Chcem dovážať iba tieto zdravotnícke pomôcky, ktoré nemajú žiadne zvláštne požiadavky na uskladnenie, ani účinné látky, keďže ide o testy a nie lieky. Potrebujem odbornú spôsobilosť? Zákon č. 362/2011 Z.z. pri odbornej spôsobilosti hovorí dokopy o liekoch a zdravotníckych pomôckach, ale ja chcem iba tento druh zdravotníckych pomôcok.

Môže mi, prosím, niekto vysvetliť, ako pochopiť zákon, resp. mi poskytnúť konkrétne informácie?

Prosím, neodkazujte ma, že mám napísať ŠÚKL, že mi poradia a pod. Neporadia, nie sú poradenstvo, odcitujú čísla právnych predpisov, ktoré danú problematiku riešia, ale výklad právnych predpisov neurobia.

Ďakujem

nikto nič?
Naposledy upravil Julia80 : 04.08.13 at 10:20
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    komu chces dalej predavat tieto zdravotnicke pomocky? priamo spotrebitelovi prostrednictvom vydajne, internetu?
    Julia80 ahoj, myslím, že či ide o predaj prostredníctvom výdajne/internetu nemá žiaden vplyv na odbornú spôsobilosť pre zaobchádzanie so zdravotníckymi pomôckami. Spôsob predaja je dôležitý pre vydanie povolenia na zaobchádzanie so zdrav. pomôckami (výdajňa - povolenie od VÚC). V mojom prípade ide o veľkoodistribúciu zdravotníckych pomôcok, preto neriešim povolenie na zaobchádzanie, ale odbornú spôsobilosť pre zaobchádzanie so ZP. Mám v pláne dovážať, teda veľkoobchod, ale podľa okolností aj predávať priamemu spotrebiteľovi, ale nie vo výdajni ZP.

    Ak som zle pochopila zákon, ospravedlňujem sa

    IVD zdravotnícke pomôcky, odborná spôsobilosť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.