Zavrieť

Porady

Postup pri dedičskom konaní

Zdravím, pred 3 tyzdnami mi umrel dedko, chcel by som vedieť v akom štádiu môže byť dedičské konanie po ňom. Dedko bol vdovec a byt už prepísal na uja za života, zostala mu len garáž. Dedia 2 ľudia môj otec a jeho brat. Nemáte niekdo skúsenosti s tým ako dlho trvá takéto konanie v ktorom nieje de facto alebo len minimálny majetok? Za koľko môže otec očakávať obsielku od notára? Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Tvoj otec môže žiadať započítať darovanie bytu jeho bratovi, takže by mal teraz všetko zdediť otec. Notár si tiež vyžiada od bánk, či mal dedko nejaké úspory.

    meha je offline (nepripojený) meha

    meha
    Najskôr o 3 mesiace po smrti osoby,po ktorej pozostalí dedia.Dovtedy si treba pozisťovať či dedko nevlastnil ešte niečo/inú nehnuteľnosť,ornú pôdu,úspory/ .
    Môže byť zanechaný aj závet.Zároveň sa môžu ozvať aj veritelia v prípade,že by mal zomrelý nejaký dlh.Aj preto to trochu trvá.
    Naposledy upravil meha : 26.08.13 at 14:31

    sadžika je offline (nepripojený) sadžika

    sadžika
    Ja by som odporúčala overiť si aj pozemkové knihy, ak z nich náhodou neboli prepísané jeho (alebo jeho predkov, po ktorých dedil) pozemky do katastra nehnuteľností, tak notár to nezistí. Ak sa o to vy nebudete zaujímať, tak o ne môžete prísť.
    AmmiS Presne tak, je to velmi dolezite si preverit pripadne vlastnictvo k nehnutelnostiam .... lebo takto ludia prichadzaju o svoje majetky. Takychto pripadov je strasne vela.

    Postup pri dedičskom konaní

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.