Zavrieť

Porady

podnik zahraničnej osoby

Bol by som veľmi vďačný ak niekto môže poradiť, čo presne sa skrýva pod týmto ustanovením vyhlášky č.25/2004 (podávanie návrhov do obchodného registra), paragraf 19) e) osvedčenie o zápise zahraničnej osoby do obchodného registra alebo inej evidencie, ktoré obsahuje číslo zápisu, ak právo štátu, ktorým sa zahraničná osoba spravuje, ustanovuje povinnosť zápisu zahraničnej osoby do obchodného registra alebo inej evidencie, alebo písomné vyhlásenie zahraničnej osoby, že právo štátu, ktorým sa spravuje, neustanovuje povinnosť zápisu zahraničnej osoby do obchodného registra alebo inej evidencie.
Chcel by som som zapísať do OR fyzickú osobu (podnika zahraničnej osoby), pani je Ukrajinka a na Ukrajine nepodnikala, čiže netuším aké iné "osvedčenie o zápise zahraničnej osoby do obchodného registra alebo inej evidencie" ako je výpis zo živnostenského registra SR by som k návrhu na zápis do OR mohol priložiť. Tento som samozrejme priložil ale návrh bol zamietnutý, s odôvodnením, že chýba "osvedčenie o zápise zahraničnej osoby do obchodného registra alebo inej evidencie"
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Na zápis PZO je treba mať Osvedčenie o zápise zahraničnej osoby do OR alebo inej evidencie. Ja mám pocit, že si nepoužil správny formulár. Nemal si podať návrh na zápis cez formulár 1 ? Podľa mňa áno. (Inak registrové súdy mali v tomto dosť dlho guláš. Ja som asi pred 2 mesiacmi zapisovala tiež takto Ukrajinca, no on ozaj na Ukrajine podnikal a toto mi doložil, takže to prešlo v OR.

    Moja SRO je offline (nepripojený) Moja SRO

    Moja SRO
    Ak v zahraničí nepodniká, bolo potrebné predložiť Čestné prehlásenie, že jej nevyplýva povinnosť byť zapísaný v nejakej evidencii vedenej tretím štátom a týmto skutočnostiam tiež prispôsobiť vyplnenie príslušného návrhu do OR.

    podnik zahraničnej osoby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.