Zavrieť

Porady

Pridanie predmetu podnikania do sro a zmena majiteľa a konateľa jedným zápisom do Obchodného registra

potrebujem poradiť, ako presne postupovať, ak chcem do firmy (sro) dopísať ďalšie predmety činnosti a zároveň chcem prepísať firmu na brata (aj ako majiteľa, aj konateľa).

Je možné postupovať tak, aby sa to vyriešilo len jedným poplatkom do obchodného registra?

Predpokladám, že treba napísať zápisnicu z valného zhromaždenia (s úradne overeným podpisom), kde VZ odsúhlasí zapísanie nových predmetov činnosti.

Potom bude asi treba urobiť Rozhodnutie jediného spoločníka o udelení súhlasu na prevod obchodného podielu na osobu, ktorá nie je spoločníkom a o odvolaní a vymenovaní konateľa - 2 exempláre, stačia neoverené podpisy?

Úplné znenie zakladateľskej listiny ako jediný spoločník bude uvedený nový spoločník, prvý konateľ ostane. 1 exemplár, nie je potrebné overovať? Použiť rovnaký text, ako je v pôvodnej zakladateľskej listine?

Vyhlásenie nového jediného spoločníka podľa 105a Obch. zák. - 1x, podpis overiť?

Podpisový vzor nového majiteľa - 1x úradne overený?

Ako to je so správcom vkladu? treba to riešiť, alebo bol potrebný len pri zakladaní spoločnosti?


Môžem dať do Obchodného registra zápisnice z valného zhromaždenia z dvoch rozličných dátumov (najskôr pridanie činnosti, potom zmenu majiteľa), alebo ak chcem urobiť zmeny v OR za jeden kolok, musia dátumy súhlasiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Ak je konateľ stále ten istý, tak zmeny v jeho údajoch sa nepreukazujú listinou o vzniku funkcie konateľa, ale zmena sa uvedie na formulári ORSR - zmeny a doloží sa napr. OP, na ktorom je titul uvedený, prípadne diplomom.
    Janiela Ďakujem Janka

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Všetko sa dá urobiť v rámci jedného podania do OR a všetky dokumenty pekne vypracovať, aby to prešlo v poriadku tak ako treba. MVZ s overeným podpisom predsedu MVZ, úplné znenie + ostatné ako píšeš. Urob len jednu zápisnicu... nekomplikuj si to.

    Janiela je offline (nepripojený) Janiela

    jednoduchý človek, ako ostatní ...viac Janiela
    Prosím Vás, kde by som našla vzor listiny, ktorou sa preukazuje vznik funkcie konateľa

    Na výpise z ORSR ešte nemám titul, pre mňa to dôležité až tak nie je, ale koncom roka musím predĺžiť zmluvu. Keď som pred rokom zmluvu podpisovala, mala som problém, pretože ekonóm si porovnával môj občiansky preukaz a s výpisom z ORSR. Titul som získala až po založení sro. Na konci roka musím opäť požiadať o predĺženie zmluvy a nechce sa mi opakovať celú tortúru s vysvetľovaním.
    Poradíte mi, kde nájsť vzor?
    Zmeny už mám vypísané na formulári z www.orsr.sk
    ďakujem.

    Moja SRO je offline (nepripojený) Moja SRO

    Moja SRO
    To, čo popisuješ, je pomerne veľké množstvo zmien a laik nezvládne vypracovanie všetkých dokladov tak, aby boli v poriadku a nehrozilo zamietnutie zo strany OR. pri takomto množstve zmien ti odporúčam obrátiť sa na niekoho, kto s tým má skúsenosti a ideálne vlastní ZEP, nakoľko pri elektronickom podaní je možné ušetriť až viac ako 50 % nákladov na notárske, správne a súdne poplatky.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Janiela jeden titul je veľké množstvo zmien?
    Moja SRO odpovedala som na pôvodnú otázku zadávateľa témy.....stačí pozornejšie čítať
    tictac7 zadaj si svoju otázku, dostaneš svoju odpoveď
    Janiela prepáč, myslela som, že odpoveď patrí mne, pôvodná otázka je dva mesiace stará
      zbaliť

    Pridanie predmetu podnikania do sro a zmena majiteľa a konateľa jedným zápisom do Obchodného registra

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.