Zavrieť

Porady

Da sa prehodit HDD a RAM z jedneho notebooku do druheho?

Mam dva notebooky:
1, Acer Aspire 7738G / Operačná pamäť 2x2GB DDR3 / HDD 500GB / Procesor Intel Core 2 Duo 2.26 GHz / Win Vista 32bit

2, HP Compaq 6720s / Operačná pamäť 1x2GB DDR2 SDRAM (max 4GB) / HDD 160GB / Procesor Intel Core 2 Duo T5670 1.8 GHz / Win Vista business 32bit

Moja otazka znie, Acer sa mi nejak pokazil, dala by sa prehodit RAM z Aceru do HPcka, teda vlastne upgreadnut? a to iste s tym HDD. Je moznost, ze ak prehodim HDD z Aceru s nainstalovanym Windowsom do HP, fungoval by Win z Aceru aj s pripadnou aktualizaciou driverov na HP?
Pripadne ake ine riesenie by ste mi odporucali?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    1.RAM DDR3 a DDR2 sa medzi sebou nedajú zameniť.
    2.HDD ,ak sú rovnaké napr.SATA ,tak áno.
    3.Po výmene HDD je najlepšie nanovo nainštalovať Win.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Doplním Vlada :

    Dáš dokopy HP a z Aceru použiješ HDD ako externý ....
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    viktor.f A keby som teoreticky potreboval akutne skopirovat dve zlozky z toho HDD z Aceru tak mozem na 15 minut zamenit HDD v HP za ten z Aceru? nezblbne to? alebo teda nastartuje sa Win v HP z disku z Aceru? s tym, ze ak by to neslo, tak dam do HP povodny HDD a HP bude fungovat normalne dalej? teda ci ho tymto neposkodim..
    buchač Vravím o externom HDD .
    Ten sa nedá vymeniť .
    Predsa normálne pripojíš HDD ku PC cez USB kabel .
    Samozrejme ,že musíš mať niečo podobné http://www.alza.sk/sweex-st022-d276938.htm ...
    Ak nemáš problém zbehnúť do obchodu ,vezmi disk a pýtaj si , určite Ti poradia .
    Prepojíš , NTB si nájde a nainštaluje zariadenie a máš to ...makáš .
    Ja mám takéto externé HDD už dva kusy ...slúžia mi na zálohovanie .
    misoft HDD v HP od Aceru - zblbne win - istotne sú tam iné konfigurácie a ini súbory - pasujúce pre ACER a HP to neprijme, prípadne vyhodí chybové hlášky.
    Ale veď zožen niečo také: http://img.datacomp.sk/externy-box-i...ite_i85587.jpg a pracuj s ACER HDD na HP ako s externým a kopíruj jedna radosť.
      zbaliť

    Da sa prehodit HDD a RAM z jedneho notebooku do druheho?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.