Zavrieť

Porady

exekutorsky prikaz

chcem sa spytat, ked sa vyda exekutorsky prikaz a ja vlastnim len stare auto mozu napadnut majetok mojich rodicov? dakujem
Mila123 nie, pokiaľ aj oni nie sú dlžníci.....
exekútor najskôr pôjde po tvojom plate.....
twetty89 uz mi siahol nie rodicia nie su dlznici ale mam u nich trvaly pobyt a kedze sa jedna o vyssiu sumu a mne nemaju co zobrat ci nesiahnu na ich majetok. ani splatkovy kalendar mi neschvalil
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Na majetok rodičov, súrodencov, susedov ... siahnuť nemôže.

    Najskôr zablokuje Tvoj majetok - účty v bankách, nehnuteľnosti na katastri, autá v evidencii, všetko čo je na Tvoje meno. Potom si cez Socialnu Poisťovňu zistí, kde pracuješ a siahne Ti na plat.
    To spraví z kancelárie.

    Ak nebude úspešný, bude hľadať ďalej.

    Na adresách ktoré nájde (trvalý pobyt, prechodný pobyt) môže zabaviť všetko, o čom sa bude oprávnene domnievať, že by to mohlo byť Tvoje.
    To "oprávnene domnievať" je ten problém. Niekto rozmýšľa, no väčšinou berú hlava - nehlava, lebo oni tým nič neriskujú.
    Oprávnený vlastník takto zabaveného majetku musí potom rozhodnutie exekútora napadnúť žalobou a to sú nepríjemnosti...

    Ak Ti teda hrozí, že to dopadne takto, asi by som na Tvojom mieste zmenil trvalý pobyt, alebo aspoň odpratal všetko, čo nemá jasne a ľahko dokázateľného majiteľa,
    nedržal (rodičia) v byte šperky, hotovosť, a iné cennosti.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.