Zavrieť

Porady

Predvolanie svedka

Prosim o radu. Priatela na futbalovom zapase zbil protihrac a dal to ako trestne oznamenie. Teraz je z toho trestny cin. Priatel vystupuje ako poskodeny. Ma aj svedka, ktory bol v case utoku na priatela hned pri nom a vsetko detailne videl. Bola za nim aj policia aby vypovedal co sa stalo. No na sudne pojednavanie (ale len take na policajnom oddeleni) toho svedka nepredvolali. Moze priatel nejakym sposobom alebo ziadostou poziadat o predvolanie toho svedka? Ak ano tak ako? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    To kedy sa stalo ???
    Teraz , poslednú nedeľu ....či ???

    Na policajnom oddelení je to len v štádiu vypočúvania a prešetrovania , kde sa uvedú všetky známe skutočnosti .
    Ak sa to posúdi ako trestný čin , tak policajt príslušného oddelenia túto vec posunie k vyšetrovateľovi a ten bude následne konať .
    Čiže vyšetrovateľ by mal toho svedka predvolať k výsluchu .
    Ale všetko nejaký ten čas trvá , neposúriš ( priateľ ) nič ...
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    apiv No stalo sa to pred viac ako mesiacom,a posúdili to ako trestný čin,ublíženie na zdraví.a prave preto sa pýtam na toho svedka lebo vyšetrovateľ toho priatelovho svedka nepredvolal.tak som chcela vedieť či sám priatel môže požiadať o toho svedka.
    lujza.j svedka riadne uviedol v zápisnici?ktorú potom v plnom vedomí po prečítaní vlastnoručne podpísal?
    buchač Vyšetrovateľ činný v trestnom konaní nemá iba jeden prípad , takže aj preto to zdržanie ....k tomu daj čas dovoleniek a máš to ...
    lujza.j u mňa to mesiac aj viac....naberalo iba vážnosť...pri 70-tich kúskoch....júj to bol adrenalín, fuj nechcela by som už....
    Martin1310 Pred časom som tiež riešil vec s políciou a oni majú nejaké zákonné lehoty na všetko a na každý jednotlivý úkon som čakal cca 30dní takže nekonečný príbeh.
    Polícia zrejme má výpoved svedka a nepovažovali zatial zapotrebné ho predvolať.Poprípade je možné že obvinený svoj skutok nepopiera a v tom prípade nieje treba nič dokazovať.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.