Zavrieť

Porady

BÚ EUR

čaute,
chcela by som sa spýtať, či mi niekto poradí ako mám účtovať výpis z BÚ v EUR, ešte som to nerobila,výbery, príjmy, prepočet a s akým dátumom mám účtovať napr.januárový, ešte ho nemám zaevidovaný, ale tak lopatisticky.
díky za radu
Usporiadat
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

Nechcem zakladať novú tému, tak otváram túto staršiu...
zostala som trochu na pochybách, či "daň z výnosov" (tento termín je použitý na bank. výpise z devízového účtu v EUR) môžem považovať za "zrážkovú daň z úrokov" ... konkrétne mám na mysli skutočnosť, či túto "daň z výnosov" môžem zaúčtovať v JÚ na preddavky dane v zmysle § 43 ZDP a odpočítať v daňovom priznaní od celkovej daňovej povinnosti ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

petovsan Pozri príspevok
Nechcem zakladať novú tému, tak otváram túto staršiu...
zostala som trochu na pochybách, či "daň z výnosov" (tento termín je použitý na bank. výpise z devízového účtu v EUR) môžem považovať za "zrážkovú daň z úrokov" ... konkrétne mám na mysli skutočnosť, či túto "daň z výnosov" môžem zaúčtovať v JÚ na preddavky dane v zmysle § 43 ZDP a odpočítať v daňovom priznaní od celkovej daňovej povinnosti ?
Áno, a v DP ju odpočítame.
0 0
silvia silvia

silvia je offline (nepripojený) silvia

Pri zrušení EURo účtu bol zostatok EUR bezhotovostne prevedeny na SKK účet. Zostatok na EURo účte je teda 0 EUR, ale cca 18.000,- Sk mozem zauctovat na 563 ako danovo uznany naklad?
0 0
HankaS HankaS

HankaS je offline (nepripojený) HankaS

Ano je to kurzová strata účtuje sa na 563
0 0
renka12 renka12

renka12 je offline (nepripojený) renka12

Prosím Vás, akým kurzom sa má správne účtovať na bankovom účte (EUR):
- bankové poplatky
- úhrada dane z úrokov 19%
- inkaso úrokov
Doteraz som to všetko účtovala kurzom NBS ku dňu debetu/kreditu. Ale začínam mať pochybnosti, či to nemal byť - účtovný kurz devízového účtu (pri debetoch).
Ide síce o malé čiastky, ale...
Prosím, poraďte čo najskôr, uzávierka horí.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

renka12 Pozri príspevok
Prosím Vás, akým kurzom sa má správne účtovať na bankovom účte (EUR):
- bankové poplatky
- úhrada dane z úrokov 19%
- inkaso úrokov
Doteraz som to všetko účtovala kurzom NBS ku dňu debetu/kreditu. Ale začínam mať pochybnosti, či to nemal byť - účtovný kurz devízového účtu (pri debetoch).
Ide síce o malé čiastky, ale...
Prosím, poraďte čo najskôr, uzávierka horí.
účtovala si správne
0 0
renka12 renka12

renka12 je offline (nepripojený) renka12

Ďakujem!!!
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

ja účtujem v deň platby kurzom NBS, ale mám otázku, poplatky na devízovom účte, ktoré sú pri každej platbe, účtujem tiež v daný deň kurzom NBS, alebo ich môžem zrátať a na konci mesiaca prepočítať kurzom k poslednému dňu? ďakujem
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Pru Pozri príspevok
ja účtujem v deň platby kurzom NBS, ale mám otázku, poplatky na devízovom účte, ktoré sú pri každej platbe, účtujem tiež v daný deň kurzom NBS, alebo ich môžem zrátať a na konci mesiaca prepočítať kurzom k poslednému dňu? ďakujem
Prečo si chceš komplikovať život? Zaúčtuj dňom pohybu na bankovom výpise a máš to bez rozmýšľania a spočítavania (je to pár sekúnd pri dobrom programe ) .
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

ja som to účtovala vždy na konci mesiaca, takže to môžem poopravovať od začiatku roka? dík
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

takže pri každom pohybe, zaúčtujem hned aj poplatok, prepočítam kurzom NBS v daný . A na slovenskom účte tiež účtujete poplatky ku každej platbe, alebo spočítavate? dík
0 0
karpis karpis

karpis je offline (nepripojený) karpis

Účtujem presne to čo je na výpise ak sú tam poplatky tak ich účtujem v daný deň
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Ahojte poraďáci,
nechcem zakladať novú tému a viem, že už sa niekedy o tom aj na porade diskutovalo, ale ako na potvoru to teraz neviem nájsť. Ako sa má správne zaokrúhliť daň z úrokov na devízovom účte, keď ju prepočítam kurzom NBS? Zaokrúhli sa na celé koruny nadol či na haliere?
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Posúvam ......
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

KvetkaK Pozri príspevok
Ahojte poraďáci,
nechcem zakladať novú tému a viem, že už sa niekedy o tom aj na porade diskutovalo, ale ako na potvoru to teraz neviem nájsť. Ako sa má správne zaokrúhliť daň z úrokov na devízovom účte, keď ju prepočítam kurzom NBS? Zaokrúhli sa na celé koruny nadol či na haliere?
nezaokrúhľujem
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

liba2 Pozri príspevok
nezaokrúhľujem
To ako myslíš? Ani na haliere?
Ale mám pocit, že niekedy sa tu o tom hovorilo a písal niekto, že by sa to malo zaokrúhliť ako preddavok na daň. Takže nieje to tak?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

KvetkaK Pozri príspevok
To ako myslíš? Ani na haliere?
Ale mám pocit, že niekedy sa tu o tom hovorilo a písal niekto, že by sa to malo zaokrúhliť ako preddavok na daň. Takže nieje to tak?
To áno, je to preddavok na daň, ale zaokruhlíme to až pri daňovom priznaní.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Tweety Pozri príspevok
To áno, je to preddavok na daň, ale zaokruhlíme to až pri daňovom priznaní.
Takže pri účtovaní výpisov, prepočítam zrážkovú daň z úrokov kurzom NBS a zaokrúhlim na 2 desatinné miesta? Je to tak správne?

Robila som to vždy tak, ale teraz som bola trošku na pochybách po prečítaní jednej témy na porade, ktorú teraz neviem objaviť.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Zaokrúhlenie na 2 desatinné miesta považujem za samozrejmé - teda v účtovníctve ako nezaokrúhlené.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať