Zavrieť

Porady

obnovenie obcianskeho preukazu

Dobry den,
Platnost mojho OP skonci 23-ho februara 2014...kedze zijem vo Francuzsku uz piaty rok, chcela by som sa dozvediet, ci jeho vybavenie je mozne cez velvyslanectvo v Parizi a ak musim kvoli tomu odcestovat na Slovensko, ake papiere si treba prilozit k vybaveniu ?Zaujimalo by mna aj to, kedy je najvhodnejsi cas to vybavovat a hlavne poplatky...
Dakujem za Vasu odpoved,
S pozdravom Fadetka
4 komentárov     zbaliť
arizona a mas tam trvaly pobyt?
Andy Kralik ak tam ma trvaly pobyt.. nemala by mat OP..
Fadetka ano, mam tam trvaly pobyt a aj moje dieta sa tam narodilo, ale francuzsky OP este nemam.
arizona ak tam mas TP, tak by si mala obciansky preukaz SR podla zakona odovzdat
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

    Andy Kralik
    Pochybujem, že to pôjde na veľvyslanectve, keďže OP sa vybavuje v mieste trvalého pobytu... Nevybavíte ho ani na inej polícii ako v mieste trvalého pobytu.. Čo potrebujete? Starý OP. Poplatok zaplatíte na mieste v pokladni.

    Má to svoju logiku, keďže OP je dokladom o trvalom pobyte, predpokladá sa, že sa tam človek zdržiava..

    Ak sa mýlim opravte ma..
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Fadetka Ano, mate pravdu... v tomto pripade musim sa odhlasit z trvaleho pobytu na Slovensku...ale, kto vie este co sa stane...zostanem alebo sa vratim....najma by ma zaujimala otazka: ako obcianka SR musim tam mat nejaku totoznost, nie?
    Tweety Zatiaľ platí zákon, že akonáhle získaš občianstvo iného štúu, naše strácaš. Nemôžeš ich mať viac. Ak máš len jedno. musíš si OP vybaviť na Slovensku.
    Andy Kralik Kym si obcianka SR, totoznost dokladujes pasom.
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ak mas trvaly pobyt v zahranici, si povinna sa odhlasit z trv. pobytu na SK a vratit obciansky preukaz - vybavis aj na velvyslanectve, obcianstvo dokladujes cestovnym pasom

    novy OP vybavis len na ORPZ v mieste trvaleho pobytu

    ak si nadobudla cudzie statne obcianstvo na zaklade vyslovneho prejavu vole - stratila si tym SK obcianstvo - je nutne vratit OP aj cestovny pas

    viac v zakonoch:

    253/1998 Z. z.Zákon o hlásení pobytu občanov Slovenskej republiky a registri obyvateľov Slovenskej republiky - http://www.zakonypreludi.sk/zz/1998-253

    224/2006 Z. z.Zákon o občianskych preukazoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov - http://www.zakonypreludi.sk/zz/2006-224

    40/1993 Z. z.Zákon Národnej rady Slovenskej republiky o štátnom občianstve Slovenskej republiky - http://www.zakonypreludi.sk/zz/1993-40

    obnovenie obcianskeho preukazu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.