Zavrieť

Porady

nezrovnalosti vo vykazoch pre JU

ahojte, v JU som absolutny zaciatocnik, prosim vsak mudrejsich a skusenejsich o radu:
vo vykaze o Prijmoch a vydavkoch mi vysiel zisk. napr. 1000 korun
vo vykaze Majetkoch a Zaväzkoch mi vysiel zisk. napr. 850 korun.

to ze tie zisky nie su totozne je asi dobre *alebo nie je?
Jedna pani mi odporucila urobit zapis, v nejakych priebeznych polozkach, aby som tie dva vysledky - zisky mala rovnake.

1.Je to spravne?
2.ako mam ten zapis urobit?
3.ma to vobec logiku?

Dakujem za vase rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    To prvý krát počujem ... teda čítam, kde ten zisk treba hľadať vo výkaze MaZ.
    Vo výkaze MaZ vidíš iba rozdiel medzi majetkom a záväzkami, nič viac tam nie je.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    baninka
    ahojte, v JU som absolutny zaciatocnik, prosim vsak mudrejsich a skusenejsich o radu:
    vo vykaze o Prijmoch a vydavkoch mi vysiel zisk. napr. 1000 korun
    vo vykaze Majetkoch a Zaväzkoch mi vysiel zisk. napr. 850 korun.

    to ze tie zisky nie su totozne je asi dobre *alebo nie je?
    Jedna pani mi odporucila urobit zapis, v nejakych priebeznych polozkach, aby som tie dva vysledky - zisky mala rovnake.

    1.Je to spravne?
    2.ako mam ten zapis urobit?
    3.ma to vobec logiku?

    Dakujem za vase rady.
    Určite si tú pani nesprávne pochopila .

    Vo výkaze o príjmoch a výdavkoch ,to čomu Ty hovoríš zisk sa Ti musí rovnať riadok č.11 - Rozdiel príjmov a výdavkov ......... s rozdielom riadku č. 2 tabuľka č. 1 daňového priznania stĺpec 1 mínus 2 .


    Výkaz o majetku a záväzkoch riadok 21 ukazuje Rozdiel majetku a to so ziskom nemá nič spoločné .
    Naposledy upravil Zita5 : 17.03.06 at 08:02

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Zita5
    Určite si tú pani nesprávne pochopila .

    Vo výkaze o príjmoch a záväzkoch ,to čomu Ty hovoríš zisk sa Ti musí rovnať riadok č.11 - Rozdiel príjmov a výdavkov ......... s rozdielom riadku č. 2 tabuľka č. 1 daňového priznania stĺpec 1 mínus 2 .


    Výkaz o majetku a záväzkpch riadok 21 ukazuje Rozdiel majetku a to so ziskom nemá nič spoločné .
    Opravujem Zitku vo výkaze o príjmoch a výdavkoch ....

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Dada
    Opravujem Zitku vo výkaze o príjmoch a výdavkoch ....
    Dadka , ja by som sa už ani nečudovala keby boli aj Výkazy o príjmoch a záväzkoch ....... je vysoký termín .

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Zita5
    Dadka , ja by som sa už ani nečudovala keby boli aj Výkazy o príjmoch a záväzkoch ....... je vysoký termín .
    Tak to ti verím. Ja už niektoré veci čítam aj na 3-krát.

    nezrovnalosti vo vykazoch pre JU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.