Zavrieť

Porady

Obsluzny rebrik kotveny do steny na plochu stechu - ake su pravidla?

Kolko moze byt nad zemou, chceme ho kvoli detom dat do vysky od cca 1 metr nad zemou az po horny okraj steny. Dospely clovek po nom vylezie ale male dieta nedociahne. Je na to nejaky predpis?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    ... o predpise neviem, možno ho uvedú nejaký stavbári; osobne som to robil voľakedy dávno takto: fixná časť cca 2m nad zemou až 1m nad hornou stenou (atikou) - ďalej jeden samostatný diel rebríka (o niečo užší) cca 2m, ukončený hore závesnými uškami - ten rebrík potom jednoducho zdvihnem a zavesím ho na fixný rebrík, takže je to vždy v nepoužívanom stave cca 2m nad zemou... ak treba zvesím ho - zavesím na predposledný spodný schodík, a dá sa pohodlne vyjsť na strechu.

    P.S. jeden meter nad zemou osobne pokladám za málo - na takéto miesto nepolezú 1-2 ročné deti, ale 8-10 ročné a pre tie 1m nad zemou nie je prekážka.
    Aby som ochránil svoje deti (v čase keď som to plánoval robiť, tak známemu takto spadol 11 ročný syn z 3m výšky) tak som to urobil tak, ako som napísal, a chvalabohu nikdy nič sa nestalo...
    Stefan2005 ... možno niečo najdeš v EN ISO 14122
    hoci vidím už i pokus na http://www.modrastrecha.sk/forum/str...chu-strechu-2/

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    v zákone o ochrane pri práci rebríky asi nebudú riešené, najskôr v nejakom vládnom nariadení, skús si vyhľadať požiarny rebrík, plochý rebrík..... a u predajcov- zhotoviteľov sa popýtaj či nepoznajú normy

    Obsluzny rebrik kotveny do steny na plochu stechu - ake su pravidla?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.