Zavrieť

Porady

Nezrovnalosť s tankovacím zariadením LPG?

Zdravím. Asi pred 2 mesiacmi som sa rozhodol, že si budem pravidelne kontrolovať spotrebu LPG. Mám felíciu 1.3 Mpi r.v 98. Auto som si dal splynovať cca november 2012 najazdené cca 205 000 km. Sledovanie spotreby som odštartoval tým, že som nechal vyprázdniť nádrž na LPG až pokým motor nezhasol. Následne som šiel na pumpu a natankoval som LPG za 10€ (od začiatku tankujem vždy iba 1 druh LPG paliva eco +). Následne som palivo znovu spálil až na doraz pričom som si podľa najazdených km mohol spočítať spotrebu plynu. Vyšlo mi 7.4 L na 100 km. V kontrole spotreby som naďalej pokračoval ale s tým rozdielom, že LPG som tankoval až do plna. Znovu som plyn spotreboval až do prázdna a vypočítal som si spotrebu, ktorá dosahovala takmer 9 L 100 Km. Pri študovaní pokladničného bloku z č.s. som si všimol, že množstvo natankovaneho plynu bolo 43.07 L. Na to som si spomenul ako mi vravel technik, ktorý montoval LPG zariadenie do auta, že maximálne môžem natankovať cca 37 L a to z toho dôvodu, že nadrž na LPG má kapacitu 43.5 L ale z toho zhruba 20% musí ostať prázdna časť pretože žiadna propanbutanova bomba sa neda naplniť úplne na 100%. Podľa môjho názoru je zle nakalibrované tankovacie zariadenie v neprospech zákazníka aj keď to na 100% nemôžem potvrdiť. Prosím o poradu ako mám ďalej postupovať nakoľko množstvo natankovaného plynu si nemôžem skontrolovať napr: natankovaním do 10 L nádoby ako pri benzíne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    priemernu spotrebu vypočítaš tak,že množstvo spalených litrov plynu vydelíš počtom najazdených km a ziskaný udaj vynasobíš x100

    soptreba 7,4 l plynu je veľmi dobrý udaj a tiež je v norme aj spotreba 9 ltr.plynu pre motor 1,3

    nepíšeš v akých podmienkach vozidlo jazdilo, s akým zaťažením ap.

    lepšie je zohĺadňovať plnu nádrž vtedy je vypočet presnejší, nakoľko plyn sa rozpína a iné je jazdiť s plnej nádrže a ine z takmer prázdnej
    (su tam namontované el.mag prepúšťacie ventily ,ktoré prepúšťaju plyn do tzv.splyňovača v ktorom sa reguluje tlak plynu,resp.plyn prechádza z kvapalnej fázy do plynnej) prepokladam ,že vo felícii máš namontované zariadenie LOVATO-Lovtec 01 , teda nie sekvenčné vstrekovanie

    Je pravdou,že žiadna tlaková nádrž sa nedá naplniť na 100% , ale zváž aj to,že rozdiel je v plniacom tlaku
    ak je na čerpadle nastavený vyšší tlak ,tak je možne ,
    že natlačí do 43,5 ltr.nadrže 43 litrov plynu,ke´dže tankuješ SKVAPALNENÝ plyn, tento udaj je udajom o tom,
    koľko dm3 plynu PREŠLO cez vydajný stojan
    nie je to udaj o percentualnej miere naplnenia nádrže vo vozidle

    Inak ked som mal auto na plyn,tak som vyhľadaval práve také čerpačky,kde som natankoval,čím viacej plynu, dokonca ked som si sam tankoval tak som nechal tlačiť plyn ďalej aj ked triaslo z hadicou, až do uplneho zastavenia počítadla.
    vyrovnania plniaceho tlaku z tlakom v nádrži
    Naposledy upravil Indeed : 21.09.13 at 09:28

    Nezrovnalosť s tankovacím zariadením LPG?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.