Zavrieť

Porady

Po prihlaseni nespusti explorer.exe

Žiadam o radu. Prosím. čítal som veľa rád všade na internete ale nič nepomáha.
Mám netbook ASUS eeePC 1215N a v ňom Windows 8
Problém: po prihlásení do systému sa zobrazí len čierna obrazovka a kurzor myši.
Dôvod: nespustí mi explorer.exe (vraj môže byť spôsobené tým že som odstránil nejaký trojan ktorý ovládal explorer.exe a po odstránení trojanu nemá čo spúšťať explorer.exe aklebo tak nejako)

Čo ďalej nejde:
1.Nespustí sa núdzový režim cez F8 ani cez shift+F8 ani cez reštart počítača z obrazovky prihlásenia a držanie F8
2.Po prihlásení nejde spustiť správcu úloh (Ctrl+Alt+Delete) ani (Ctrl+Shift+Esc) Len preblikne - zapne sa a hneď vypne. Teda nemôžem spustiť explorer.exe manuálne ani nastaviť cez "msconfig" aby sa znova spúšťal sám. Správca sa mi prestal spúšťať už potom ako antivírus dal trojany do truhly.

Po čom sa to stalo: Spustil som hĺbkovú kontrolu Avastom (antivírusom). Našiel 6 trojanov ktorých dal do truhly. Nasledovalo hľadanie vírusov pred spustením systému počas reštartu. Trvalo by to dlho tak som to prerušil ( je tam možnosť na prerušenie) a pokračoval v spúšťaní systému po čom sa stalo to stou tmavou obrazovkou. Do PC sa nedá dostať cez chránený mód pretože ako som už napísal nedá sa spustiť a to som skúšal všetky možnosti na nete ako by sa mal dať spustiť.

Ak mi vie niekto pomôcť prosím píšte. Budem vďačný.

Chcem sa vyhnúť obnove systému do pôvodných nastavení!!!!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    No ak je takto dodrbaný OS - asi ti neostáva nič iné - Stiahni si http://www.slunecnice.cz/sw/hiren-s-boot-cd/ - drbni na flešku a dáta zachráň cez neho. A daj obnovu systému do výrobných nastavení (samo, že bude formátovať).
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sinaj Skúsim ho stiahnuť a skúsim či sa nedostanem aj do nastavené systému kde by sa dalo obnoviť načítanie explorer.exe . . . v každom prípade ďakujem za rýchlu radu. Súbory mi zachraňovať netreba už som to robil, mám ich na inom disku a ostatné mi samo pri tej obnove zálohuje do jednej zložky. Skôr sa chcem tomu vyhnúť z dôvodu znovunainštalovania všetkých aplikácií a nastavovaním všetkého nanovo čo sa mi nechce.
    misoft Možno ti pomôže i to, že pokiaľ spustíš na Eee obnovu zo skrytej partície (prakticky je to inštalačka!) - možno ponúkne aj Opraviť - takže najskôr skús Opraviť. Ak nepomôže, tak Inštalovať.
    sinaj Tak už to mám vyriešené, ten programík pomohol, konkrétne to miniXP čo tam bolo. Bol tam nástroj myslím niečo ako regedit . . . proste na editáciu registrov. Našiel som ten čo spúšťa explorer.exe a to je "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon"
    je tam súbor s názvom "Shell" ktorý ma v sebe zapísané "explorer.exe" ....v mojom prípade tam bolo "Explorer.exe" Neviem či veľké a malé písmeno robí nejaký rozdiel ale zmenil som to na malé. Po tomto pokuse a reštarte systému to nepomohlo. Tak som po pár dňoch dal tomu ešte poslednú šancu a skúsil sa pozrieť do tých registrov ešte raz. Keďže bol systém nabútovaný z USB ako miniXP tak v tom istom umiestnení ale už v súbore s názvom "Userinit" bola cesta . . . už neviem aká ale prepísal som to na "C:\Windows\system32\userinit.exe,". Po vypnutí editoru registrov a reštarte systému, nabútovaní pôvodného windows 8 sa plocha zázračne spustila a už funguje všetko ako predtým.

    Ďakujem užívateľovi "misoft" za radu a odkaz na užitočný programík ktorý toho v sebe skrýva oveľa viac. Samozrejme pomohli hodiny hľadania a čítania rôznych fór a návodov či už slovenských, českých alebo anglických no stálo to zato. Lebo z preinštalovaním by som stratil oveľa viac nervov :-D Samozrejme platí rada - treba skúčať metódou pokus-omyl.
    misoft Poznámka - o bootovaní z USB si sa nezmienil v pôvodnej otázke. To je iné kafé - musia sa nastavovať cesty, ktoré v registroch sú odkázané na USB
    Marek Balčák @sinaj vdaka tak som to urobil ja som mal uvedene v Userinit nieco take "%C:\Windows\system32\userinit.exe%," a nahodil som "C:\Windows\system32\userinit.exe," a hla po restartovani sa mi ukazala pracovna plocha. Este raz vdaka Bratmm
      zbaliť
    misoft Holka - to pred čím varujú - to je aplikácia (program) Internet Explorer - webový prehliadač (aby si po internete mohla surfovať ). U neho je problém explorer.exe - systémový súbor OS - správca súborov na disku a riadi prakticky činnosť OS - v jeho prípade ani jednoduché zadanie explorer.exe v príkazovom riadku sa mu nedarí.

    Po prihlaseni nespusti explorer.exe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.