Zavrieť

Porady

Odvody do ZP pri skrátenom pracovnom pomere

Ahojte, nie som odborník na odvody, preto sa Vás chcem spýtať, ak zamestnanec, napr, aj vo vlastnej s.r.o, si dá polovičný, štvrtinový pracovný úväzok, tak platí odvody len z výšky mzdy, napr,. si dá minimálku/4 a to je jeho vymeriavací základ ?? Iný titul poistenia nemá, tzn. že si bude platiť odvody zdravotné aj sociálne len z napr. 85,- € a z RZZP mi nepríde nedoplatok ??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ano,tak ako píšeš. Musí byť dodržaná minimálna hodinová mzda zodpovedajúca prísl. stupňu náročnosti vykonávanej práce.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    optimistka nechcem okolo toho veľmi špekulovať, ale ked si musí samoplatiteľ platiť 14 % z 393,- €, tj55,02 €, tak toto mi príde akési zvláštne, že by toto nikomu nevadilo ?
    veronikasad Naozaj nevadí.
    optimistka takto si teda legálne platim čo najmenej, dostanem plnohodnotnú zdravotnú starostlivosť, čo sa týka sociálky, tam si musí každý riešiť dopady takého rozhodnutia sám
      zbaliť

    Odvody do ZP pri skrátenom pracovnom pomere

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.