Zavrieť

Porady

Centrálny depozitár cenných papierov,a.s. - premlčacia doba

Dobrý deň, začiatkom roku 2009 mi prišla od Centrálneho depozitára cenných papierov,a.s. faktúra so splatnosťou 28.2.2009. Vzhľadom k tomu, že to bola pomerne vysoká čiastka za vedenie cenných (bezcenných) papierov, tak som túto faktúru nezaplatil. V tomto roku, presne 25.2.2013 dal Centrálny depozitár túto vec na súd a súd vystavil Platobný rozkaz, ktorý mi bol doručený 1.10.2013.
Aká je prosím v tomto prípade premlčacia doba? Môžem dať odpor proti tomuto platobnému rozkazu z dôvodu premlčania?
Uvádzam, že ja som fyzická osoba - nepodnikateľ.
ALBO Mne tiež včera prišlo rozhodnutie súdu. Ale ja problem vidím aj v niečom inom. V roku 2009 nám všetkým popricházali tieto Fa, potom sa vymyslelo nezmyselné ustanovenie o darovaní akcií, namiesto toho aby si urobili poriadok v depozotári sami. Napriek tomu som išla v 2010 akcie darovať fondu. Lenže darovať som mohla len tie, ktoré ešte v depozutári boli zapísané. O tie my znížili cenu poplatku. Chcú teraz zaplatiť za tie, ktoré som vlastne darovať nemohla, pretože ich firma dala z depozitára odpísať. To znamená ešte menejcenné ako tie , ktoré som darovala. A teraz nech mi niekto povie , kto mohol takto debilne riešiť v zákone tento problém. A či depozitár má vobec právo tento poplatok vyberať. Takže ešte raz : v roku 2008 som mala akcie firmy A aj B-obe zlikvidované . Obidvoje boli zapísané v depozitári a teda aj na mojom výpise v roku 2008. V roku 2009 firma A sa dala vymazať z depozitára a teda aj na mojom výpise uz boli len akcie firmy B. Logicky som nemohla darovať fondu akcie firmy A a za tie mi teraz účtujú poplatok. To je ako v kocúrkove, ako pri tom čipovaní zvierat. Kto vymyslel takéto riešenie problemu bol uplne nekompetentný. No a otázka mám to vobec plaťiť.?
Rieši sa niekde tento nesúlad?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Centrálny depozitár cenných papierov,a.s. - premlčacia doba

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.