Zavrieť

Porady

Kto máte plastové okná z firmy Ľ.Vrtík Hlohovec? Prosím ozvite sa mi, súrne!

Prosím tých, ktorí majú plastové okná z firmy Ľubomír Vrtík, Hlohovec, aby sa mi ozvali. Dôvod: nám montovali okná v zime 2002 na novostavbu, nakoľko tam ešte nebývame, nemôžem posúdiť, čo tie okná budú "robiť" napr. cez zimu, keď sa bude kúriť, keď sa tam bude variť, dýchať ... Tohto chrobáka mi vložil do hlavy jeden sused, ktorému tiež robila okná táto firma, a má s nimi /po nasťahovaní/ neskutočné problémy. V zime po oknách steká voda, parapety doslova hnijú , na stenách sa objavila pleseň. A toto isté robia okná aj ďalším 3 rodinám, ktoré majú okná taktiež z tejto firmy. Lenže majiteľ firmy sa len vyhovára, že dosť často sa nevetrá, že je zlá stavba, že nie je vonkajšia omietka .... ale neverím tomu, že by to robilo na 4 domoch. Možno by sa to stalo napr. v 1 možno v 2 rodinách, ale u toľkých? Takže chcela by som sa do toho "obuť", aby sa mi po skončení záručnej doby, ktorú máme v zmluve na 5 rokov, nestalo to isté.
Poprípade mi poraďte, kde by som si mohla dať urobiť nejakú technickú alebo neviem akú skúšku, či tie okná zodpovedajú normám! Budem vďačná za každú radu!
Naposledy upravil janaGT : 05.09.06 at 09:28
Usporiadat
Téma je uzavretá.
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Môj názor to nie je oknami, je to nevetraním, nekúrením, okná sú moc utesnené. To čo píšeš , poznám x ľudí, ktorý majú takéto skúsenosti, problémy a pochádzam z iného mesta, ako Hlohovec. Dokonca tieto problémy nastali aj po namontovaní okien z nemenovanej "značkovej" firme na Slovensku.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

no v tomto asi s tebou moc súhlasiť nebudem, nakoľko na našej ulici majú takmer všetci plastové okná, a nerobí to nikomu, len tým, ktorí majú z tejto firmy. A čo sa týka kúrenia, ten dotyčný čo mu to robí, kúri na 22°C, a aj pravidelne denne vetrá. Výrobca mu odporučil, aby vetral 3 x denne aspoň tak 1-1,5 hodiny. No to sa mi zdá trošku postavené na hlavu, aby sa za deň vetralo 3 - 4,5 hodiny. To zrovna ani nemusím kúriť.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

janaGT
Výrobca mu odporučil, aby vetral 3 x denne aspoň tak 1-1,5 hodiny. No to sa mi zdá trošku postavené na hlavu, aby sa za deň vetralo 3 - 4,5 hodiny. To zrovna ani nemusím kúriť.
Ešte lepšie bude ak sa rovno vysťahuje na ulicu
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

bepo
Ešte lepšie bude ak sa rovno vysťahuje na ulicu
Bepo, je dobré, že si to trošku odľahčil, ale mne moc do smiechu nie je, keď si predstavím, že po uplynutí záručnej doby by som musela vymieňať okná, za ktoré som dala nejakých 250 litrov.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

janaGT
no v tomto asi s tebou moc súhlasiť nebudem, nakoľko na našej ulici majú takmer všetci plastové okná, a nerobí to nikomu, len tým, ktorí majú z tejto firmy. A čo sa týka kúrenia, ten dotyčný čo mu to robí, kúri na 22°C, a aj pravidelne denne vetrá. Výrobca mu odporučil, aby vetral 3 x denne aspoň tak 1-1,5 hodiny. No to sa mi zdá trošku postavené na hlavu, aby sa za deň vetralo 3 - 4,5 hodiny. To zrovna ani nemusím kúriť.
Janka, každé plastové okná toto robia. Ja ich mám už 8 rokov nie z Hlohovce a ak je vonkajšia teplota do -2 st. tak rosenie nie je žiadne, či kúrim na 25 st. alebo na 10 st. temperujem=mám odskúšané. Ak je teplota vonku - 5 a viac, okná sa začínajú rosiť od spodnej časti. Ale aj keď bolo -15 tak neboli viac zarosené ako 25 cm. Toto som čiastočne odstránil mikrovetrením a je po probléme. Tiež som sa na tento problém pýtal, mám tam sklá s koef. 1,1 to máš asi aj Ty a bolo mi povedané, že ak nie som spokojný tak nech si dám spraviť skúšku kvality /stojí niekoľko 10.000/a ak bude zistené že to nezodpovedá, tak mám to reklamovať a prípadne aj žalovať.
Tak si vyber. Syn menil okná tiež, sušili na činžáku prádlo v izbe na malom sušiaku v zime a kúty začali plesneť. Potom začal vetrať a je po probléme. Príčina je asi v tom, že si dáme spraviť okná a osveta je malá, skoro nikto nevie ako presne s tými oknami "žiť" aby sme boli spokojní. A susedom čo sa nerosia okná by som neveril, nie je to pravda alebo Ti nepovedia čo a ako robia, ako kúria atď. Dá sa zistiť nejakám prístrojom rosný bod, to je že sa zmerá teplota steny, okna a povie ti akú teplotu v byte by si mala mať.
Pekný deň...
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
janaGT
no v tomto asi s tebou moc súhlasiť nebudem, nakoľko na našej ulici majú takmer všetci plastové okná, a nerobí to nikomu, len tým, ktorí majú z tejto firmy. A čo sa týka kúrenia, ten dotyčný čo mu to robí, kúri na 22°C, a aj pravidelne denne vetrá. Výrobca mu odporučil, aby vetral 3 x denne aspoň tak 1-1,5 hodiny. No to sa mi zdá trošku postavené na hlavu, aby sa za deň vetralo 3 - 4,5 hodiny. To zrovna ani nemusím kúriť.
Doporučujem ti , aby si sa spýtala aj v iných firmách, či už mali takéto reklamácie. Každý jeden ti povie, že sa to okien netýka. Mám skúsenosti aj s plastovými aj s drevenými oknami a ver ,ak by si znova menila od inej firmy, určite ti to bude znova robiť.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Manual, a kde sa dá urobiť tá skúška kvality? Radšej obetujem pár tisíc, ako keby som za niekoľko rokov mala minúť niekoľkonásobne vyššiu sumu!
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
janaGT
Manual, a kde sa dá urobiť tá skúška kvality? Radšej obetujem pár tisíc, ako keby som za niekoľko rokov mala minúť niekoľkonásobne vyššiu sumu!
skúškou kvality by sa ti mala preukázať aj firma, ktorá ti robila okná. Ja niekedy ked varím a nemám mikroventiláciu, začne mi stena vlhnúť. Hned ako pri varení mám pustenú mikrov.to prejde a je po probléme. V kuchyni sú samé výpari atd....
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

janaGT
Manual, a kde sa dá urobiť tá skúška kvality? Radšej obetujem pár tisíc, ako keby som za niekoľko rokov mala minúť niekoľkonásobne vyššiu sumu!
Janka, nepátral som potom, pretože čo som zisťoval osobnými návštevami u známych, tak to mali podobné ako ja.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

janaGT
Manual, a kde sa dá urobiť tá skúška kvality? Radšej obetujem pár tisíc, ako keby som za niekoľko rokov mala minúť niekoľkonásobne vyššiu sumu!
Certifikovaná skúšobňa je v Bratislave. Je to firma Lignotesting:

http://www.lignotesting.sk/index2.htm

V záložke "Rady kupujúcim" máš informácie o certifikáte pre okná s dvere. Prečítaj si to, potom skús o predajcu vypýtať taký certifikát. Ak ho má, tak by si zbytočne vyhadzovala peniaze za testovanie. AK ho nemá, tak potom môžeš pouvažovať o vykonaní skúšky kvality.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Ďakujem! Idem to preštudovať!

Len ma tak napadlo, že aj keď certifikát výrobca má, je možné že sa ním neriadi? a že výrobky vyrába nekvalitne?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Manual
Janka, každé plastové okná toto robia. Ja ich mám už 8 rokov nie z Hlohovce a ak je vonkajšia teplota do -2 st. tak rosenie nie je žiadne, či kúrim na 25 st. alebo na 10 st. temperujem=mám odskúšané. Ak je teplota vonku - 5 a viac, okná sa začínajú rosiť od spodnej časti. Ale aj keď bolo -15 tak neboli viac zarosené ako 25 cm. Toto som čiastočne odstránil mikrovetrením a je po probléme. Tiež som sa na tento problém pýtal, mám tam sklá s koef. 1,1 to máš asi aj Ty a bolo mi povedané, že ak nie som spokojný tak nech si dám spraviť skúšku kvality /stojí niekoľko 10.000/a ak bude zistené že to nezodpovedá, tak mám to reklamovať a prípadne aj žalovať.
Tak si vyber. Syn menil okná tiež, sušili na činžáku prádlo v izbe na malom sušiaku v zime a kúty začali plesneť. Potom začal vetrať a je po probléme. Príčina je asi v tom, že si dáme spraviť okná a osveta je malá, skoro nikto nevie ako presne s tými oknami "žiť" aby sme boli spokojní. A susedom čo sa nerosia okná by som neveril, nie je to pravda alebo Ti nepovedia čo a ako robia, ako kúria atď. Dá sa zistiť nejakám prístrojom rosný bod, to je že sa zmerá teplota steny, okna a povie ti akú teplotu v byte by si mala mať.
Pekný deň...
Neviem, či to tak je vo všetkých prípadoch? Mám plastové okná piaty rok a takéto problémy nemám žiadne. Jedina mám asi 1.5 cm vlhký pásik na spodku okna v prípade, že je vonku veľká zima a ja na noc vypnem radiátory /máme dosť teplo/, ale aj to mi nerobí na všetkých oknách , neviem prečo ale len na južnej strane na severnej sa mi okno nikdy nezarosilo. Keď mi montovali okná, chcela som si dať široké parapety na kvety a tak a majstri povedali, že nech to nerobím, lebo potom bude zle prúdenie vzduchu /radiátor veľmi prekrytý tým parapetrom/ a budem mať vlhké okná. Dala som na ich radu, parapety mám normálne úzke, okná sa mi fakt nerosia, iba na tých pár prípadov čo som uviedla. Či je to tými parapetami alebo čím nemám potuchy ale je to tak.
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

starsie typy plastovych okein boli "dokonale" utesnene, co bolo fajn az pokym sa doslo na to, ze dokonala vzducho tesnost robi hore pisane problemy, vhlko, zrazanie pary a potom plesne.
novsie typy okien uz maju vetracie skary, ktore pomahaju prirodzenej vymene vzduchu aj bez otvoreneho okna, tym padom nevznika take vlhko ani plesne. jednoznacne to suvisi s oknami.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Keď mi montovali okná, chcela som si dať široké parapety na kvety a tak a majstri povedali, že nech to nerobím, lebo potom bude zle prúdenie vzduchu /radiátor veľmi prekrytý tým parapetrom/ a budem mať vlhké okná. Dala som na ich radu, parapety mám normálne úzke, okná sa mi fakt nerosia, iba na tých pár prípadov čo som uviedla. Či je to tými parapetami alebo čím nemám potuchy ale je to tak.[/QUOTE]


Evina, tak asi to zarosenie s tou parapetou rozhodne nebude, nakoľko ja mám široké parapety a okno je v O.K. ani vo veľkej zime s tými oknami nemám problém. ja to vidím skôr ako problém vo výrobení , alebo na vine je sklo.ale asi sklo ťažko, možno že v tesnení , myslím kde je to sklo . teraz mi napadlo jedine, keď si otvorím dokorán okno na vetranie a vonku je veľká zima, tak vtedy mám to sklo zarosené, ale akonáhle to okno zavriem, tak zarosenie je preč. tak len toľko:p
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

evina
Neviem, či to tak je vo všetkých prípadoch? Mám plastové okná piaty rok a takéto problémy nemám žiadne. Jedina mám asi 1.5 cm vlhký pásik na spodku okna v prípade, že je vonku veľká zima a ja na noc vypnem radiátory /máme dosť teplo/, ale aj to mi nerobí na všetkých oknách , neviem prečo ale len na južnej strane na severnej sa mi okno nikdy nezarosilo. Keď mi montovali okná, chcela som si dať široké parapety na kvety a tak a majstri povedali, že nech to nerobím, lebo potom bude zle prúdenie vzduchu /radiátor veľmi prekrytý tým parapetrom/ a budem mať vlhké okná. Dala som na ich radu, parapety mám normálne úzke, okná sa mi fakt nerosia, iba na tých pár prípadov čo som uviedla. Či je to tými parapetami alebo čím nemám potuchy ale je to tak.
Evka, ja bývam v RD, ja si kúrim sám. Kamarátovi na činžáku kúria v zime aj na 26 st. Asi tvoj byt je asi v optime toho rosného bodu čo som písal, takže máš po probléme.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Ešte by som potrebovala vedieť jednu vec: medzi sklami je nejaký plyn, alebo tam je vákum?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Manual
Evka, ja bývam v RD, ja si kúrim sám. Kamarátovi na činžáku kúria v zime aj na 26 st. Asi tvoj byt je asi v optime toho rosného bodu čo som písal, takže máš po probléme.
Manual aspoň v niečom mám po probléme...
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
janaGT
Ešte by som potrebovala vedieť jednu vec: medzi sklami je nejaký plyn, alebo tam je vákum?

mne sa zdá, že vákum:p
0 0
dvd dvd

dvd je offline (nepripojený) dvd

keby tam bolo vakuum, tak v strede okna by sa sklá dotykali vplyvom tlaku atmosfery - vakuum tam nie je - zahajujem sutaz pre tych co nemaju co robit ------- Co je medzi sklami???
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

dvd
keby tam bolo vakuum, tak v strede okna by sa sklá dotykali vplyvom tlaku atmosfery - vakuum tam nie je - zahajujem sutaz pre tych co nemaju co robit ------- Co je medzi sklami???
Nie každý je taký technický talent asi ako ty, mne to teda nie je jasné, a ke´d nechceš odpovedať, tak neodpovedaj. A roboty má určite každý nad hlavu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať