Zavrieť

Porady

Vzorce v Exceli

Ahoj!
Vie mi niekto poradiť vzorec na zmenu prepočtu 7,5 a 11 hod. na 8 hodín v zelenej časti tabuľky DOCHÁDZKA II
Vďaka laudivili
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jodo je offline (nepripojený) jodo

    jodo
    Možná by som vdel, ale neviem ako to tam vyzerá. Môžete mi poslať tú EXCELovu stránku majlom? dostal-harg.@ba.sknet.sk.
    Pokúsim sa.
    Jodo

    soske je offline (nepripojený) soske

    soske
    Ahojte
    Ja by som tiež potreboval taký zošit, nemohli by ste mi ho prosím poslať
    na soske@lino.sk ?

    Vďaka

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Poraďáci a čo keby ste ten zošit rovno prilepili tu, aby sme aj my ostatní z neho mali úžitok?

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    Marína
    Poraďáci a čo keby ste ten zošit rovno prilepili tu, aby sme aj my ostatní z neho mali úžitok?
    Zrejme majú na mysli zošit z príspevku č. 6 :http://www.porada.sk/showthread.php?...%E1dzka+exceli

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Marína
    Poraďáci a čo keby ste ten zošit rovno prilepili tu, aby sme aj my ostatní z neho mali úžitok?
    Mohli by ste dať aj inštruktáž, ako sa exceli pracuje , to je program ktorý zo široka obchádzam , lebo neviem s nim pracovať , a tu na porade vidím , že sa dajú na ňom robiť zázraky .

    Katija je offline (nepripojený) Katija

    Katija
    laudvili
    Ahoj!
    Vie mi niekto poradiť vzorec na zmenu prepočtu 7,5 a 11 hod. na 8 hodín v zelenej časti tabuľky DOCHÁDZKA II
    Vďaka laudivili
    Myslíš zrejme toto tlačivo.
    http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=165
    Zelene označená časť tabuľky nie je zamknutá a vzorce sa dajú zmeniť tak, že sa jednoducho prepíšu.
    Napríklad toto je pôvodný vzorec v bunke AV13 COUNTIF(G13:AK14;"S")*11,5
    ak zmeníš vzorec na COUNTIF(G13:AK14;"S")*8 tak sa zmení aj prepočet. O toto ti ide?

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    excel - nie je vôbec zložitý program, netreba ho obchádzať, len mať chvíľu času a potom to ide.
    inštruktáž - a čo by si chcela konkrétne vedieť?
    Prosim autora tabulky v exceli Dochadzka 2 o zaslanie kluča k odomknutiu
    zámku. Zošit mi vyhovuje ale potrebujem si ho čiastocne upravit pre vlastnú
    potrebu.(zmena hod.,viac zamestnancov atd...

    sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

    sklenkova
    ako tie tabulky robíte,ja tiež s excelom neviem vôbec robiť a myslím,že takých je dosť

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    sklenkova
    ako tie tabulky robíte,ja tiež s excelom neviem vôbec robiť a myslím,že takých je dosť
    Najprv si doporučujem kúpiť príručku Microsoft Excel napr. pre stredné školy. Tá je písaná veľmi jednoducho a zrozumiteľne. Nedoporučujem sa ihneď na začiatku púšťať do zložitých vecí. Skúste najprv úplne jednoduché sčítania, odčítania, násobenia, delenia. Vyskúšajte si funkcie, ktoré ponúka program. Keď už budete mať základy, môžu nastúpiť aj zložitejšie riešenia.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Určite treba mať aj nejakú literatúru. Troška sa pooboznamovať sa s programom.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Je to úžasná vec! Aj ja som mlčky pozorovala vnukov a snažila sa si čím viac zapamätať, no a čo som nevedela, riešila som s pomocou priateľov cez Poradu. Pomohli, však Lenka! Ale niečo som už potom sa naučila aj sama. Dovtedy som trápila tabuľku, kým som sa nedokopala k výsledku.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Vlasta, poznáš to aj ty:
    Trpezlivosť ruže prináša.
    Treba sa aj trošku potrápiť, aby sme došli k cielenému výsledku.

    Hankagirl je offline (nepripojený) Hankagirl

    Učím a študujem. :o) Hankagirl
    Tak ma napadlo vsetci co sa pasujete s tymito jednoduchsimi vecami a chcete sa to naucit, tak teraz je dost vela kurzou ktore su zadarmo platene z EU. tak sa chytte sance a dajte si na nete hladat Kurz ECDL (to je informaticky vodicak) a nejaky hadam najdete. Nemam teraz cas dake vam pohladam a neskor dam na ne odkazy. Viem ze su aj v soboty a myslim ze trvaju tak okolo mesiaca takze tak styri krat cely den. Ucia tam zaklady s pocitacom excel, word access a este zopar veci k pocitacom... taky najdolezitejsi zaklad a vatsinou aj koncia certifikatom ECDL a ten bude coskoro nutnou sucastou zivotopisu.

    jojom je offline (nepripojený) jojom

    jojom
    Hm kurzy ECDL robí napr. SOFTIP, aj preskúšanie. Ja som absolvoval testy pred pár dňami zatial okrem Accessu ( musím sa ho trochu naučiť ). Neviem či je ECDL zadara niekde, ale všade kde som ja hladal pýtali za každý jeden kurz cca 1500 Sk a každá skúška stojí 380Sk bez DPH plus vydanie certifikátu 100 Sk plus Index 900 Sk a to máte 7 kurzov a 7 skúšok. A moja skúsenosť ? Ako sa tu motám po Porade tak sa to dá naučiť aj bez abslolvovania a plytvania peňazí za školenia. Je tu veľa GOOD rád. V prípade že chcete niekto vedieť viac o ECDL mám nejaké veci o tom.
    icq . 287033118

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.