Zavrieť

Porady

7 komentárov     zbaliť
lujza.j Aky kavovar? To je siroky pojem....ale inak odvapnovacom...
Kučer Do flias si napustavam vodu z vodovodu ktora je zelezita a potom ju vylievam do kavovaru a robim z nej kavu ak robim caj tak mi vyteka horuca oranzovo medena voda , neviem co mam proti tomu robit filter v kavovare nepomaha...
lujza.j Tak si kup....lucku,alebo inu kojenecku vodu....ak to je obycajny prekapavac....tam so davala ocot...
arizona A nejd ti uz zelezita voda z vodovodu? Ak iba z kavovaru, tak ho treba dokaldne precistit a skontrolovat, ci nieco vnutri nahodou nehrdzavie...
Adriana7675 ocot..ak nepomôže na prvý krát, tak aj dvkrát , trikrát.. :-)
pecko007 a potom uz len vyhodit vyhrevne teleso do kosa...
Kučer Potom ho mozem cely vyhodit ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    ja do kavovaru lejem vodu vylucne z Brity, alebo kupujem pramenitu vodu v obchode a z tej robim kavu.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kučer Fuha no aj ja by som kupovala len ja urobim asi 250 kav denne takze by som potrebovala 25 flias co je pre moju prevadzku nemozne myslela som ze existuje nieco alebo nejaky pripravok aby som dokazala vodu z vodovod " odzeleznit"
    alaya1 odpovedala som na otazku, mala si upresnit, o co ide.
    lujza.j Nato si teraz prisla ze mas na prevadzke taku vodu....to niekto aj kupuje-plati....chces poradit a zakladne info ziadne....
    arizona takze zelezita voda ti ide z vodovodu??? tak si potom oprav nazov temy, lebo to odpovedajucich myli a dostavas aj mylne odpovede
      zbaliť
    Kučer A brita dokaze odstranit zelezitu vodu????

    pecko007 je offline (nepripojený) pecko007

    pecko007
    aka otazka, taka odpoved)) 250 kav na kavovare, do ktoreho musis nalievat vodu??? poznam sice profi masiny, ktore maju zasobnik na vodu, ale 250 robit na takej masine, to je kus masochizmu no ale to je jedno, tvoja vec. pokial lejes do zasobnika vodu cistu, ale vyteka voda zafarbena, je problem niekde v kavovare. v kazdom pripade ti odporucam uz viac nevydavat z toho kavovaru kavu, lebo si koledujes o velmi vazny problem. a toto myslim uplne vazne. cize v prvom rade odstavit kavovar, potom ho dokladne vycistit (backflush, odvapnit), ak nepomoze, servis alebo vymena. sory, ale neodpustim si poznamku. preco stale na slovensku sa do pripravy kavy hrnu ludia, ktori sa tomu nerozumeju???
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kučer Dakujem...
    Ale cim ho mam vycistit? Cim odvapnit? Ani servisne firmy na udrzbu kavovarov nemaju prostriedky na zelezitu vodu! Ani vodarne mi nepomohli ani laboratoria na rozbor vody!Jednoducho ano pochopila som neexistuje prostriedok na zbavenia sa zelezitej vody v kavovare tak potom preco a kto vymyslel zelezitu vodu? Na nervy aj tak dakujem za odpovede a ked najdem " liek" dam urcite vediet, a keby som kave nerozumela tak s nou ani nerobim...;-)
    pecko007 odkial beries tu vodu? pokial z vodovodu, treba ti vymenit asi rozvody. ak zo studne, potom ti tu asi uz nikto nedokaze poradit

    ale ked tak uvazujem, ak by to bolo rozvodmi, ta voda by uz vytekala hneda.

    takze aku vodu lejes a odkial? je ta voda cista, ked ju vlievas?

    aky kavovar mas? mozno ma ocelove komponenty a tie to uz vzdali)
    julysak 1, železitá voda sa neodvápňuje (to usadeniny z vápnitej vody sa odvápňujú octom , v kúrení inou kyselinou)
    2, železitú vodu vymyslela príroda
    3, odstránenie usadenín zo železitej vody ti poradí každý priemerný chemik

    4, kedže nie som chemik, trvalo by mi to dlhšie :
    15 , možno aj 20 minút
    (kým by som zavolal kamarátke chemičke - - ale kedže usadeniny nemám ja ... )
    pecko007 za 4. mas palec hore

    ako pisem niekde nizsie, ocot nie ked, tak radsej kyselinu citronovu ale v slabsom roztoku. ocot je priliz agresivny a urobi ovela viac skody ako uzitku
    lujza.j Lebo na kave sa najlepsie zaraba....ved to vies...preto
    Tweety ALe na hrdzavej brr? To chce silný žalúdok.
    lujza.j Tak na Slovenku...ja by som to vyriesila
    http://www.pitnyrezim.info....vodu v bareloch a hotovo a by sa dala masina napojit....
      zbaliť

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Skús toto : http://www.mavit.sk/product/magnet-n...ubie-12-2-184/
    Octom alebo kyselinou citrónovou sa odstránia aj usadeniny železa zo spotrebičov.
    Treba urobiť rozbor vody na hygiene, či zodpovedá normám pre pitnú vodu. Ak je voda závadná, potom treba riešiť dodávku pitnej vody. Ak je pitná, pomôže aj to, že sa nechá postáť v nádobe - fľaši, demižóne, bandaske cca 12 hodín potom sa precedí.

    A ináč - dávaj prirážku- ako bonus za kávu s obsahom železa = liek na posilnenie organizmu.
    pecko007 a ja budem dufat, ze tvoja posledna veta bol len vtip)))

    inak ocot samozrejme neodporucam. ten moze urobit ovela viac skody ako osohu. este tak ta kyselina, ale aj to opatrne.

    ked uz, radsej nejake neagresivne odvapnovace. ale tiez opatrne.
    Dav Jasné, že to posledné bol len vtip. Užila som si 4 roky s ryšavou vodou. Pitie, varenie, v poriadku, ale pranie....

    pankratz je offline (nepripojený) pankratz

    pankratz
    Roztok octu s vodou naliať a prevariť, nechať stáť a po chvíli vyliať a vypláchnuť. A železo nie je vápno.
    Alebo roztok kuchynskej soli. Používa sa aj do práčky.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Železitej vody v kávovare sa zbavíš tak, že ju jednoducho z kávovaru vyleješ.
    Odvápniť kávovar môžeš octovou vodou, alebo sú na to aj iné prípravky.
    Napríklad
    http://www.durgol-odvapnovace.sk/odv...l/pre-kavovary

    Ako sa mam zbavit zelezitej vody v kavovare? Cim ho mam odvapnit?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.