Zavrieť

Porady

Plus 500 ..... realne peniaze, alebo podvod

Dobrý deň prajem.
Vopred sa všetkým ospravedlňujem, ak je niekde táto téma s týmto obsahom vytvorená a nevšimol som si to, žial hladal som dlho, tak ju sem pridávam....

Jedná sa o firmu Plus500 ktorá je povodne z Anglicka. Prezentujú sa na stránke plus500.com a u nas plus500.sk a originalne pod názvom fy Plus 500 Ltd.

Dočítal som sa že na slovensku sú už od roku 2009 alebo 2010, no NBS ju vtedy neevidovala a ani register obchodných spoločností ju doteraz neregistruje.

Takže NBS upozorňuje podnikateľov na aktivity PLUS500, no od ľudí samotných som ešte nepočul negatíva.

Ponúkaju DEMO účet kde je možné si to s "akože" peniazmi vyskúšať v praxi,
Potom ponúkajú účet s ostrými peniazmi, kde reálne sa dá zarobiť ale aj reálne padnúť na hubu, čo je v tomto biznise normalne.


Jedná sa mi ale o toto:
Ponúkajú reálny účet, ktorý keď si otvoríte a OVERÍTE HO svojim telefónnym číslom, dajú Vám 25eur, s ktorými môžte začať. Ku podivu, začínam....
A v celku slušne, keďže sa podarilo za dva dni spraviť z 25,-eur, 115,-eur.
Následne som ale narazil na vec, keďže by som si rád poslal na svoj účet aspoň polovicu, žiadajú v kolónke SPRÁVA FONDOV aby som im poslal oskenovaný OBČIANSKY PREUKAZ, alebo PAS.

Majú už moje meno, moju adresu, moje telefónne číslo na mňa písané....
Načo je potrebný tento doležitý doklad pre zahraničnú firmu? Resp aj mi pride logicke, že stratených 25 eur, ktoré dali podnikateľovi do obehu, by v prípade mínusu žiadali spať, čo je podľa mňa normálne, no nieje rizikové posielať oskenovaný OP alebo pas cudzej zahraničnej spoločnosti? Som na vážkach a ozaj neviem resp sa bojím, že sa to dá nejak zneužiť.

Ďakujem za vaše postrehy, rady či nápady. Túto spoločnosť začne využívať podla mna velmi veľa ludí, nakoľko majú bohatú reklamu, takže každá veta bude každému prínosom.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    Naco potrebuju tvoje doklady? Ak si ides v banke otvorit ucet, tak tiez potrebuju tvoje doklady.
    Ak si u brokera otvaras obchodny ucet, tak tiez potrebuju tvoje doklady.
    Aj Plus500 potrebuje tvoje doklady ak si u nich chces otvorit ucet. Celkom normalna vec.

    Ale na to, ze by ti dali peniaze, ktore si zarobil na demo ucte (nerealne peniaze - len hra) mozes rovno zabudnut.

    Vybrat si mozes len tie peniaze, ktore si realne vlozil zo svojich (ak ich teda vsetky neprerobis).

    Ak sa chces hrajkat s demom, tak necakaj, ze si budes moct nieco vybrat.

    Ak chces obchodovat peniaze, tak si vyber serioznejsieho brokera (bez ohladu na to co som pisal vyssie je Plus500 jeden z najhorsich).

    Ale najlepsie by si urobil, keby si na obchodovanie uplne zabudol.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Patrio Vďaka za komenty všetkým, no popravde, sami ste to neskusili a máte moc posmešné hlášky... A nečítate celý článok, potom Vám vypadávajú z úst len nezmysly.

    Pán Filip Glasa, vďaka za radu, ja som si u nich účet otvoril a robím už s normálnymi peniazmi. Jedná sa mi o to, že ak chcem peniaze vybrať, zrealizovať prevod na moj účet, vtedy vyžadujú môj OP, preto som sa pýtatl, čo som sa pýtal.
    Ďakujem
    Filip Glasa peniaze ti bez problemu poslu. Ja som mal v Plus500 testovaci ucet. Doklady totoznosti su uplne bezna vec vsade nie len u Plus500.
    Patrio Tak ked ste mali testovaci ucet, ako vam mohli peniaze poslat???
      zbaliť

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    no, asi ako jeden z mála viem dať kvalifikovanú odpoveď. Celkovo k tradingu - venoval som sa mu asi 5 rokov, testoval stratégie a tak. Vrhnúť sa hneď na ostré obchodovanie (resp. po mesiace dema) je zničujúce. To mi rovno pošli tie peniaze, ktoré tam chceš vložiť. Najprv radím naštudovať všetko okolo toho, napr. na www.financnik.cz. Dá sa na tom zarábať, ale musíš byť macher. Percentuálne - 90:10. 90% príde o všetko, čo do tradingu vloží...

    Neboj, peniaze by ti po dvoch obchodoch neposlali. Prečítaj si podmienky, veď je to v slovenčine. Musíš spraviť pekných pár obchodov, aby ti poslali aj ten "bonus". A poslať im svoj OP je asi to najmenšie riziko. Chránia sa proti prepieraniu peňazí, viacnásobnými registráciami a pod.

    Celkovo čo sa týka solventnosti plus500, je to otázne. Je dosť fór na internete o brokeroch, ale tie sa tiež nedajú brať ako berná minca, nakoľko tam na seba navzájom kydajú. Vyskúšaj, uvidíš. Ale NAJPRV SI NAŠTUDUJ ČO TO O TRADINGU. bez toho nemáš šancu. Odporúčam spomínaného finančníka.

    julysak je offline (nepripojený) julysak

    julysak
    Dobre to robíšššššššš

    Majú už moje meno, moju adresu, moje telefónne číslo

    poslal oskenovaný OBČIANSKY PREUKAZ

    PS a nokoniec kvôlivá tomu, aby ti mohli poslať miesto fiktívnych peňazí reálne si vypýtajú tvoje č.ú. (a možno aj PIN)
    A až potom budeš v pin či

    expeeert je offline (nepripojený) expeeert

    expeeert
    Nuž aj BMG malo bohatú reklamu, takisto mali aj rozprávkové výnosy - aj keď títo teda vedia sľúbiť o hodne viac - až 200- násobok
    Ale majú aspoň charakter a upozornia Vás že o svoje peniaze prídete... alebo sa len istia aby nešli do basy, tým že na to vopred "upozornia"

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    Ja som tú firmu nikde nevidel.
    Ani som ju nehľadal.
    Ani ju hľadať nebudem.
    Tiež neskúšam ostrosť cirkulárky prstíkom - ani ukazovákom ani malíčkom.
    Keď chcem prehrať tak tých Tiposov a automatov je všade dosť. Ale tiež som tam bol naposledy tak 5 rokov dozadu. Alebo 10 ? Ale tie roky utekajú...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Patrio Mazanie odpovedi je tu asi na dennom poriadku, cize asi ani tu sa nedockam pravdy?
    Banda hnupov teda fakt, hned sa postaram o vasu reklamu.
    Ferdosondo Banda hňupov? Chcel som Ti aj reálne poradiť. Ale nadutým machrom neradím. Však uvidíš, len investuj.
    jslancik veru, na takých ľuďoch zarábajú skutoční traderi... Len do toho
      zbaliť

    Plus 500 ..... realne peniaze, alebo podvod

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.