Zavrieť

Porady

Faktúra v exceli?

Pekný večer, viem, že tieto témy tu už boli ale sú niekoľko rokov staré, tak ma zaujíma či je ešte dnes pri tých našich zákonoch možné robiť faktúry v exceli? Plánujem neskôr zakúpiť účtovnícky software, mám tam potom tie faktúry nahrať? Mám pokračovať v číslovaní alebo si to program bude číslovať podľa seba znovu od jednotky..? Ďakujem
kobolcs Prečo nepoužiješ software zdarma na faukturaciu ? Každy uctovny softver mam demoverziu, a k tom este aj programy len na vystavenie faktúr tiež zadarmo. Mimochodom Excel máš kúpený oficiálne a na komerčné pooužitie ?
Lusssy no excel ešte nemám oficiálny, nemám totiž ešte pracovný počítač
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Faktúra môže byť i v Exceli, ak spĺňa všetky náležitosti, ktoré faktúra vyžaduje.
    A pochybujem, že účtovný softvér zoberie ako základ tebou vytvorené excel-faktúry. Takéto programy istotne majú v sebe tzv. šablóny (vzory) a prednostne ich využívajú. Excelovskú vloženú faktúru asi automaticky číslovať nebude.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Lusssy no len sa mi naskytá otázka, či mám potom tieto excelovské fa vystaviť ešte aj v účtovnom software a pôvodné zlikvidovať, či pokračovať vo vystavovaní v software a excelovské archivovať? jedná sa mi o to, že software sám vyráta daňové a z excelu by som to musela dorátavať... to číslovanie asi nepôjde ale to už by nevadilo
    misoft Pokiaľ vedieš účtovníctvo, zadávaš tam predsa i faktúry v poradí. Teda číslovanie musí byť kontinuálne. Je predsa zbytočné vystavovať faktúry v Exceli a v účtovnom software naraz. Zbytočná duplicita práce. Jednoducho prestaneš používať Excel a ideš (pokračuješ) účtovným softvérom. Doklady (výstupy/faktúry) zálohuj/archivuj.
    Antonia Jendrišáková Fa musíš, excellovské nahodiť do knihy pohľadávok vydané a knihy záväzkov prijaté do sw a nemusíš tie nahodené vytláčať, vytlačíš nové daľšie vydané v sw. Pozor na číslovanie. Program Ti bude robiť spôsobom navyšovania čísla o jeden, napr . 2013001 nasledujúca 2013002.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.