Zavrieť

Porady

OZ poda dan.priznanie???

Prosim o radu.Obc.zdruz./spevacky zbor/ma prijmy oslobodene od dane - granty,dary.Okrem tohto ma 4.000 sk prijem z predaja CD. Precitala som vselico ale nie je mi jasne ci musi podat dan.priznanie. V stanovach nema druh cinnosti-predaj CD. Prosim vas poradte,neviem si rady.dikes
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zyka je offline (nepripojený) Zyka

    Zyka
    no, uz som na to prisla,je to prijem oslobodeny od dane,ale podla §41 ods.1 OZ musi podat danove priznanie. ale preboha akoooo? nemam potuchy. dam si tam 4000 sk , ale kam? a nejake vydavky? prosim o radu !

    Nike je offline (nepripojený) Nike

    Nike
    Podľa § 13 ZDP je daňový príjem do 300000 oslobodený
    Podľa § 41 ZDP nie je povinnosť podať DP.

    Takže za predaj CD aj keď je to daňový príjem tak je 4000 od dane oslobodených a preto že máš len nedaňové a oslobodené píjmy nemusíš podať DP.

    Zyka je offline (nepripojený) Zyka

    Zyka
    Nike,
    v par.41 ods.1 citam,ze Obc.zdr.nemusi podat DP, ak ma iba prijmy,kt.nie su predmetom dane,dalej prijmy-dan zrazkou a prijmy oslobodene podla par. 13 ods.2 pism.b).
    V mojom pripade ide zrejme o par.13 ods.1 pism.e)
    co ty na to?
    ostatni?

    OZ poda dan.priznanie???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.