Zavrieť

Porady

Ako zrušiť SRO, ktorá má len jeden dlh voči jednému veriteľovi ?

Vedel by mi, prosím vás, niekto poradiť, ako mám zrušiť zadĺženú sro-čku? Jediná dlžoba sro je voči DÚ (cca 5000,-€), žiadny iný veritelia. Sro už nepodniká (niekoľko rokov), nemá majetok, nemá zamestnancov. Predpokladal som, že by mohlo ísť o vyhlásenie konkurzu, ale konkurz sa (vraj) vzťahuje len na firmu v úpadku, úpadok môže byť predĺženie alebo platobná neschopnosť, no definícia ani jedného sa na stav tejto sro nehodí. Ďakujem za reakcie.
7 komentárov     zbaliť
Dáša_ a majetok firmy? je nejaký? Peniaze v pokladni, v banke? Pohľadávky?
PeVy Peniaze v pokladni a v banke žiadne, pohľadávky žiadne. Len v "Prílohe k účtovnej závierka k 31.12.2012" vidím, že : 1.) Vlastné imanie cca 15000,-€ 2.) Základné imanie 6639,-€. Ale čo to znamená, netuším. Ďakujem za reakciu.
Dáša_ a to jak, že nie je na úhradu dlhu, keď je vlastné imanie cca 15 tisic? Pohľadaj súvahu a skús opísať položky z nej - v čistom
PeVy Takze som sa zo Suvahy dozvedel, ze "mam" v pokladni 18tis. €. Zial iba teoreticky. Prakticky ale v pokladni nie je nic, takze dlh nie je ako vyplatit. Existuje napriek tomu nejaka moznost SRO-cku zrusit ? Ako som pisal, prakticky firma uz niekolko rokov nefunguje/nepodnika.
Dáša_ tak to si dokonca myslím že je veľký problém. Ešte by tu bola možnosť odvolať konateľa. Ale ak si ty konateľom aj majiteľom, tak potom asi ťažko... A kde sú peniaze z pokladne? Ty si riadil firmu celý čas?
PeVy Ja som ju riadil, ale dnes už to nie je podstatné. Stalo sa ako sa stalo. Neexistuje na to riešenie ?
julysak to je logika ako hovado (ani nie tak logika, ako ho...o :
Stalo sa ako sa stalo
Existuje :
- kto peniaze z pokladne zobral, ten ich aj vráti
- a z nich pekne krásne dlh vyplatí
- lebo v ekonomike platí :
1, má dať / dal
2, požičal s / musí vrátiť
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    máš tam aj nevyplatené zisky zo starých rokov? aká je ich výška?

    Ideálne by bolo vidieť súvahu...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    PeVy Ako Ti ju viem poslať. Alebo ju viem sem nejako pripojiť ?
    Dáša_ bud sem pripojit alebo cez sukromne spravy
    PeVy Keďže sa mi to nedá sem pripojiť, poslal som Ti to do súkr. správ. Dík za čas.
      zbaliť

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    firma musí ísť do likvidácie, peniaze v pokladnici -ak nie sú, tak ide o spreneveru. Niekto ich vybrať musel a voči tomu niekomu sa mala viesť pohľadávka.
    Firmu nezrušíš bez vyplatenia dlhu, alebo ak sa toi nepodarí tie peniaze "minúť" účtovne,
    Ani to nechať ležať bez riešenia nie je ideálne, ved firma účtovne má peniaze a DU ich môže vymáhať.
    Dáša_ presne tak, najskor treba vyplatit staré zisky a potom zvysok penazi z pokladne minut.

    Ako zrušiť SRO, ktorá má len jeden dlh voči jednému veriteľovi ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.