Zavrieť

Porady

szco , co vsetko

zdravicko,
som zivnostnik, evidujem vydavky, prijmi najazdene kilometre resp. blocky za benzin vzdy rozratam tak aby sedela spotreba, povacsinou nejake stratim, takze to dokonca vyzera, ze mi sedi spotreba podla technicaku , socialka zdravotka
to vzdy na konci roku vsetko zratam a odcitam a zaplatim dan . jedine, co ma desi , nikdy mi nesedia nejake zosatky na uctoch, resp. som sa o to nikdy nestaral a nesnazil.
minule ma vsak niekto nalakal, ze taka kontrola potrebuje mat vsetko nachlp.
pozn. vsetky prijmy a vydaje mam 100% preukazatelne a niesu to ziadne podvody
kde sa da o tom nieco precitat, tak aby to pochopil aj neuctovnik nemudry ? ;-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    uzivatel_1001
    zdravicko,
    som zivnostnik, evidujem vydavky, prijmi najazdene kilometre resp. blocky za benzin vzdy rozratam tak aby sedela spotreba, povacsinou nejake stratim, takze to dokonca vyzera, ze mi sedi spotreba podla technicaku , socialka zdravotka
    to vzdy na konci roku vsetko zratam a odcitam a zaplatim dan . jedine, co ma desi , nikdy mi nesedia nejake zosatky na uctoch, resp. som sa o to nikdy nestaral a nesnazil.
    minule ma vsak niekto nalakal, ze taka kontrola potrebuje mat vsetko nachlp.
    pozn. vsetky prijmy a vydaje mam 100% preukazatelne a niesu to ziadne podvody
    kde sa da o tom nieco precitat, tak aby to pochopil aj neuctovnik nemudry ? ;-)
    Sú rôzne publikácie, ktoré Ti pomôžu pri tvojom podnikaní resp. účtovaní príjmov a výdavkov, napr.Poradca podnikateľa, ale najdôležitejšia by bola jednoduché účtovníctvo podnikateľov.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    uzivatel_1001
    zdravicko,
    som zivnostnik, evidujem vydavky- dúfam , že ovplyvňujúce základ dane

    prijmi - správne
    najazdene kilometre resp. blocky za benzin vzdy rozratam tak aby sedela spotreba, povacsinou nejake stratim, takze to dokonca vyzera, ze mi sedi spotreba podla technicaku - to je možné len pri firemnom aute

    , socialka zdravotka - účtuje sa do výdavkov OVZD
    to vzdy na konci roku vsetko zratam a odcitam a zaplatim dan . jedine, co ma desi , nikdy mi nesedia nejake zosatky na uctoch, resp. som sa o to nikdy nestaral a nesnazil.
    Zostatky v banke Ti musia sedieť so zostatkom v peňažnom denníku a s výkazom o majetku a záväzkoch - inak je nesprávne účtovanie

    minule ma vsak niekto nalakal, ze taka kontrola potrebuje mat vsetko nachlp. - to je pravda
    pozn. vsetky prijmy a vydaje mam 100% preukazatelne a niesu to ziadne podvody
    kde sa da o tom nieco precitat, tak aby to pochopil aj neuctovnik nemudry ? ;-)
    Pýtaj sa pokiaľ môžeme pomôžeme . Moja odpoveď ako taká sa nesie v duchu jednoduchého účtovníctva a preukázateľných výdavkov .
    Aké otázky , také odpovede .

    Treba si zakúpiť v predajni ŠEVT publikáciu o jednoduchom účtovníctve s príkladmi , alebo si nájsť účtovníčku .
    Pôvodca textu príspevku: uzivatel_1001
    zdravicko,
    som zivnostnik, evidujem vydavky- dúfam , že ovplyvňujúce základ dane [IMG]images/smilies/smile.gif[/IMG]

    - tomu sice nerozumiem(asi ze za ne platim dan :-) ), ale je to asi cca 15 az 16 faktur rocne od 1 az 3 odberatelov

    prijmi - správne
    najazdene kilometre resp. blocky za benzin vzdy rozratam tak aby sedela spotreba, povacsinou nejake stratim, takze to dokonca vyzera, ze mi sedi spotreba podla technicaku - to je možné len pri firemnom aute
    - to mam , odpis 1/4 ceny (kupene starsie auto)
    + benzin + opravy

    , socialka zdravotka - účtuje sa do výdavkov OVZD

    -- co je OVZD ? su to tiez moje naklady ?


    to vzdy na konci roku vsetko zratam a odcitam a zaplatim dan . jedine, co ma desi , nikdy mi nesedia nejake zosatky na uctoch, resp. som sa o to nikdy nestaral a nesnazil.
    Zostatky v banke Ti musia sedieť so zostatkom v peňažnom denníku a s výkazom o majetku a záväzkoch - inak je nesprávne účtovanie

    -- a kolko je za to pokuta ?

    minule ma vsak niekto nalakal, ze taka kontrola potrebuje mat vsetko nachlp. - to je pravda
    pozn. vsetky prijmy a vydaje mam 100% preukazatelne a niesu to ziadne podvody
    kde sa da o tom nieco precitat, tak aby to pochopil aj neuctovnik nemudry ? ;-)

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    [quote=uzivatel_1001] : uzivatel_1001

    ,

    -- co je OVZD ? su to tiez moje naklady ?


    Sú to výdavky ovplyvňujúce základ dane.

    Aj kvalitné účtovníctvo Ťa nemusí stáť veľa.
    A kľudne spávaš.:p
    dakujem za objasnenia
    aj ked niekedy je to pre mna cinstina, aspon viem ako sa citia ludia okolo mna ked im vysvetlujem nieco o pocitacich :-)

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    uzivatel_1001
    dakujem za objasnenia
    aj ked niekedy je to pre mna cinstina, aspon viem ako sa citia ludia okolo mna ked im vysvetlujem nieco o pocitacich :-)
    Rozpíš tie Tvoje otázky osobitne , pretože sa neviem z toho vymotať .

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    uzivatel_1001
    dakujem za objasnenia
    aj ked niekedy je to pre mna cinstina, aspon viem ako sa citia ludia okolo mna ked im vysvetlujem nieco o pocitacich :-)
    Tak vidíš, nabudúce možno od nás dostaneš otázku
    Čo s mojim najlepším priateľom- počítačom?
    kedze pohyby na bankovom ucte a doklady nedam aj tak nikdy dokopy aby to sedelo, tak uz mam len 3 otazky
    1. kolko je tento rok odpocitatelna polozka ?
    2. kolko je pokuta za nespravne uctovanie (ked nesedia pohyby v banke a v penaznom denniku) ?
    3. ak kupim stare auto , zaradim ho v tej cene za ktoru som ho obstaral a odpisujem akokeby nove bolo cize 25 % (1/4) po 4 roky ?


    a velke cmuk sa posiela uz dopredu za odpovede ;-)

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    uzivatel_1001
    kedze pohyby na bankovom ucte a doklady nedam aj tak nikdy dokopy aby to sedelo, tak uz mam len 3 otazky
    1. kolko je tento rok odpocitatelna polozka ?
    2. kolko je pokuta za nespravne uctovanie (ked nesedia pohyby v banke a v penaznom denniku) ?
    3. ak kupim stare auto , zaradim ho v tej cene za ktoru som ho obstaral a odpisujem akokeby nove bolo cize 25 % (1/4) po 4 roky ?


    a velke cmuk sa posiela uz dopredu za odpovede ;-)
    1) V daňovom priznaní za rok 2005 je to 87.936.- Sk, pre rok 2006 to bude už 90.816.- Sk
    2) Záleží aké "CMUK" urobíš na kontolórky". Ale veď ku dňu kontroly si to určite prerobíš tak, aby ti to na chlp sedelo. Neboj, existujú len čísla od 0 po 9, tak už ich nejako spolu na Porade skombinujeme.
    3) áno

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    abel
    1) V daňovom priznaní za rok 2005 je to 87.936.- Sk, pre rok 2006 to bude už 90.816.- Sk
    2) Záleží aké "CMUK" urobíš na kontolórky". Ale veď ku dňu kontroly si to určite prerobíš tak, aby ti to na chlp sedelo. Neboj, existujú len čísla od 0 po 9, tak už ich nejako spolu na Porade skombinujeme.
    3) áno


    Veľmi krásne si to vysvetlila .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.