Zavrieť

Porady

zaúčtovanie zálohy v ALFE

Prosím poraďte ako zaúčtovať v alfe zálohu vyplatenú v hotovosti za notebook (4000) a potom aj faktúru vo výške 38 000,-. Treba to potom zaradiť do majetku a z toho sa potom vypočítajú odpisy. Kedže mám tieto 2 doklady nedá sa mi tam dať obstarávacia cena 42 000,-. Neviem ako ďalej.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    .lena. je offline (nepripojený) .lena.

    .lena.
    Tiež účtujem v alfe a faktúry za IM zaplatené čiastkovo riešim tak, že si v číselníku - členenie (analitika) rozpíšem vo výdavkoch - nákup dm jednotlivý dlhodobý majetok nakúpený v aktuálnom roku a pri evidovaní to tam zaradím.
    Dúfam, že som to napísala dosť zrozumiteľne .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Števka
    Prosím poraďte ako zaúčtovať v alfe zálohu vyplatenú v hotovosti za notebook (4000) a potom aj faktúru vo výške 38 000,-. Treba to potom zaradiť do majetku a z toho sa potom vypočítajú odpisy. Kedže mám tieto 2 doklady nedá sa mi tam dať obstarávacia cena 42 000,-. Neviem ako ďalej.
    Prijatú zálohovú faktúru zaeviduješ v evidencii záväzkov .



    1/Pri účtovaní cez VPD vytiahneš zaevidovanú DF cez F7 a zaúčtuješ do výdavkov neovplyvňujúcich ZD- iný .
    2/Pri úhrade ostrej faktúry 38 000,- zachováš ten istý postup bez rozdielu na to , či to bude bankou , alebo v hotovosti a zaúčtuješ túto do výdavkov neovplyvňujúcich ZD-IM.
    3/ID si preúčtuješ 4000 SK do do výdavkov NZD-IM.

    Dňom prevzatia notebooku si zaeviduješ tento v evidencii dlhodobého majetku, vznikne vlastne prírastok majetku , v karte "v poznámkach "uveď obe čísla faktúr a ceny a vlavom hornom roku zapíšeš dátum ,OC/spočítana z dvoch fa/ a číslo dokladu ktorým bola hradená fa .
    Vyhotovíš zaradenie do odpisovej skupiny bude to 1.odpisová skupina
    a budeš odpisovať počas 4 rokov .V Alfe máš týmto krokom už vypočítaný odpisový plán počas doby odpisovania zaradeného dlhodobého majetku ..

    Na konci roka "klikneš " vypočítaj odpisy" a na otázku zapísať odpisy do karty dlhodobého majetku " odklikneš áno .Zapíše sa odpis príslušného roka .
    Tieto odpisy potom v rámci účtovných uzávierkových operácii účtuješ na základe ID do prevádzkovej réžie , čím sa Ti zvýšia výdavky .
    marta bodonova
    Dobrý deň,
    ako zaúčtovať preddavkovú FA od KROSU a potom FA s nulovou hodnotou?
    Ďakujem.

    m.urbanova je offline (nepripojený) m.urbanova

    m.urbanova
    marta bodonova Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    ako zaúčtovať preddavkovú FA od KROSU a potom FA s nulovou hodnotou?
    Ďakujem.
    poradí niekto, to by aj mňa zaujímalo, ďakujem

    zaúčtovanie zálohy v ALFE

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.