Zavrieť

Porady

Drevodom / zrub skusenosti rady cenne poznatky ceny

Vážne uvažujem o stavbe drevodomu/zrubu problémom je že nepoznám nikoho, kto by v mojom okolí mal skúsenosti s realizáciou takejto stavby. Obraciam sa preto na poraďakov s prosbou o pomoc. Máte niekto skúsenosti s týmto typom stavby? Viete mi popísať postup, čo potrebujem vybaviť v čom spočíva predpríprava, plusy a mínusy takejto stavby?... Na internete je nespočetné množstvo ponúk s diametralne odlišnými cenami niektorí ponúkajú tieto domy v hladine 10.000eur a niektorí v cenovej hladine cez 50.-100.000eur...Som na začiatku ( mam pozemok a zvažujem do čoho sa pustiť) murovaný dom obložiť zvonku guľatinou alebo postaviť drevodom? Za všetky Vaše cenné rady vopred veľka vďaka.
Naposledy upravil zaciatocnik888 : 17.11.13 at 17:39
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

malendom je offline (nepripojený) malendom

malendom
Zhrnut odpoved na tvoju otazku do par riadkov je nemozne. Vsetko ma svoje pre a proti. Ked chces zrub pre jeho vonu dreva, atmosferu, atd.... tak ti nebudu vadit ani nevyhody ktore takato stavba ma. Poliaci inak stavaju hodne takychto stavieb a mozno by boli aj lacnejsi a viem ze realizuju aj na sk.Z mojho pohladu nevyhoda tychto stavieb je poziarna odolnost-ked ti to zahori ci uz nejakou chybou alebo cudzim pricinenim tak prides o cely majetok. A dalsie specifikum tejto stavby je ze drevo pracuje, moze sadnut aj 10-20 cm. A ta cena bude zavisiet asi aj od materialu kto aky pouzije. Nevysusene, smrekove drevo je najlacnejsie, keby si chcel uz nejaku jedlu alebo nedajboze este drahsie dreviny tak cena moze razom stupnut. Treba si dat pozor co s kym podpisujes aby sa clovek neosidil, drzim palce Doporucujem kup si v jage nejaku odbornu literaturu, ohladom drevostavieb je jej dost.
Ahoj ja som z Ružomberka ale pochadzam zo Zázrivej a je to krásna dedinka na Orave.Jedna z tých kde sa to len tak hemží zrubmi.Môj strýko býva v zrube a pravidelne k nemu chodím pokochať sa tou krásou som z neho doslova unesená a určite budem tiež chcieť taký drevodom.Na orave máš nespočetné množstvo odborníkov a firiem na drevostavby ale ak by som ti mohla odporučiť tak určite viem.Neviem do akej kategorie ceny spadajú ohladom zrubov.mne osobne robili strechu na dome a ujovi stavali ten zrub ale ako som bola snimi nesmierne spokojna a takisto aj moj ujo maju naozaj peknu robotu tak ak budes chciet poslem ti na nich kontakt a môžeš sa ich popýtať prípadne sa s nimi dohodnúť na nejakej obhliadke ich práce.
3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
taiko a nemohla by si nejake fotecky dat? Meno firmy?
anetka132 Pozri si slovakiazrub aj na facebooku maju nejake fotky a oni su vlastne partia zivnostnikov. A ak chces pofotim aj tu ujovu mozem dat tu nejake foto
Peggynka Myslím,že drevodom a zrub sú dve veľmi odlišné veci:
http://www.mpa-drevodomy.sk/stavby.html
http://www.mpa-drevodomy.sk/ako_staviame.html
https://www.google.sk/search?q=zrubo...w=1260&bih=591
  zbaliť

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik dana9
skusenosti mam, aj so stavbou aj s byvanim v drevodome. na porovnanie, cast zivota som prezila v byte, cast v klasickom murovanom dome a teraz byvam v dreve. z moho pohladu na celej ciare vyhrava drevodom, uz by som nikdy nemenila, dava kvalitu zivota, ktoru inde neziskas.
rozhodne odporucam nastudovat odborne clanky, nedaj na nazory ludi, ktori s tym nemaju priame skusenosti, o horlavosti a podobne, nemaju realny zaklad a nie su pravdive.
v zahranici, napr v rakusku, sa stavia myslim az 40 % domov z dreva, o severskych krajinach ani nehovorim.

marleau je offline (nepripojený) marleau

marleau
Mne sa pozdáva kombinácia drevodom (rozumej sendvič) a obloženie falošným zrubom alebo inou formou dreva. Má to výhodu, že sa dá vyhrať s detailami a je tam väčšia variabilita skladby stien.

Drevodom / zrub skusenosti rady cenne poznatky ceny

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.