Zavrieť

Porady

ako vysťahovať dceru?

po rozpade vzťahu som prichýlila dceru(30r),po nejakom čase začala piť,berie drogy,na nič neprispieva,nič doma nerobí,v poslednom čase naše nezhody narástly do takej miery,že po mne len kričí a dokonca ma napadá.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    alaya1 Mas dceru, takto by si to urobila?
    lujza.j Ano....urobila! Mali sme fetaka v rodine a poznam ich z roboty a z velmi blizkeho okolia....ja to nemam z pocutia,alebo z tv....ja som to mala natul-real!....ma bude decko napadat.... ako pise zadavatelka tak to isto....."taku pesnicku nehrali" čau a padaj!
    alaya1 Kazdy ma inu povahu a inak riesi rozne situacie.
    lujza.j No nie je situacia ako situacia a toto je sakra zla situacia...zbohatlici svoje detusky posielali na "studijne pobyty"
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Záleží od toho, či jej chceš pomôcť alebo nie. Lebo najjednoduchšie je ju vyhodiť a zabudnúť, že máš dcéru, lenže či je to aj nasprávnejšie riešenie, no veru neviem .
    lujza.j Majka ty mozes chciet fakt velmi,ale ak ona nechce....tak to konec......znama to ma doma....vyhodit ju nevie ona sa nemeni...aj ked naslubuje.....potom zase to iste....
    mareko Má jedinú šancu /ak sama chce/ ísť sa liečiť. Ak nechce, platí prvá odpoveď od lujza.j

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    My castle, my rules.
    Vo vhodnom okamihu jej povedz, že ostať može, ak bude rešpektovať konkrétne pravidlá. Skús ich formulovať tak, aby nezačínali predponou "ne".
    Daj jej nejakú lehotu, aby si aj ona mala čas si to v hlave urovnať, ktovie, čo sa s ňou vlastne deje.

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Najjednoduchsie je vyhodit a cav. Ale nie kazda mama to dokaze, urcite by som nastojila na navsteve odbornika, lieceni. Je to chory clovek. Kto vie, co si prezila vo vztahu a takto lieci dosledky. Ked najblizsi odpisu takeho cloveka, je to zaciatok jeho konca.

    len neviem teda, ci je to tvoja dcera ci nie .http://www.porada.sk/t226703-zruseni...ml#post2427634
    Naposledy upravil alaya1 : 18.11.13 at 13:13

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Ked najblizsi odpisu takeho cloveka, je to zaciatok jeho konca.
    Viacerí napísali v tomto duchu ...
    No dá sa aplikovať ale aj iné .

    Nie vždy je to ten začiatok konca ...
    Môže byť aj naopak ...
    Koniec predchádzajúceho a začiatok nového ...

    No jedno je isté .
    Skoncovať s tým musí chcieť práve dotyčná osoba , ktorá má problém ...

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    upozorniť,dať ultimátum do určitého dátumu,nástup na liečenie.
    inak.... ako lujza píše.....iné sa nedá.bude to len horšie.

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    Ak jej chceš dať ešte šancu /veď je to Tvoja dcéra/, tak skús vystriehnuť moment, keď bude triezva, v rámci možností "čistá", resp. bude sa dať s ňou v kľude a otvorene porozprávať. Nech Ti povie, či má nejakú konkrétnu predstavu o svojej ďalšej existencii, z čoho a kde chce žiť, či sa lieči/chce liečiť, ako si predstavuje Vaše spolužitie pod jednou strechou.

    A rovnako jej povedz, aké sú Tvoje očakávania - za akých podmienok a dokedy si ochotná poskytnúť jej full servis - žiadny alkohol, žiadne drogy, návšteva lekára, ambulantná liečba, príp. hospitalizácia a daj jej nejakú "skúšobnú dobu" - napr. mesiac na to, aby tie pravidlá dodržiavala a Ty si videla jej snahu zmeniť sa. Ak nie, dovi-dopo, "mamahotel" končí. Má 30, je dospelá, svojprávna, nie si povinná ju živiť ani sa o ňu starať, ak nie je handicapovaná a keďže zdravotné ťažkosti, ktoré má, si spôsobuje sama...

    Ak je nebodaj už v štádiu, že ju nezaujíma už nič, len kde a za čo zohnať najbližšiu dávku a fľašu alkoholu, zavolaj toho lekára Ty, ak Ti poskytne na to dôvod svojím agresívnym správaním... Určite to nie je ľahké a jednoduché, ale ak jej nedokážeš pomôcť Ty, musíš si zavolať na pomoc odborníkov...

    Cez víkend bol v rozhlase v relácii "Túto hudbu mám rád" rozhovor s p. Brezovskou /manželkou hudobníka Aliho Brezovského/, ktorých talentovaný syn nezvládol boj s drogami... Bola to jeho "cena za slobodu", s ktorou k nám po 89 prišli aj drogy a on ich nezvládol. Tak to pomenovala jeho mama. A ony ako rodina mu nedokázali pomôcť. Aj po toľkých rokoch bolo v jej hlase cítiť veľkú bolesť...
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kopretinka ak sama nebude chcieť ísť na liečenie,nikto ju nedonúti,akých odborníkov má volať a kam?
    lujza.j Fetaci su banda klamarska a to co oni dokazu naslubovat asi nedokaze nikto....a zmenit stav chce a nakoniec dokaze minimum z nich
    Oliwa Kopretinka, v krajnom prípade sanitku, nech ju odvezú na psychiatriu... V relácii 112 bolo xy takých prípadov...
    kopretinka proti jej vôli ju nemôžu umiestniť na psychiatriu
      zbaliť

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Najdi si vhodnu chvilu na rozhovor s dcerou.Treba jej razne povedat, ze takto to dalej nejde,je dospela,nie si povinna ju zivit a trpiet jej styl zivota. Ponukni sa, ze si jej ochotna pomoct,ale v prvom rade musi ona chciet.A treba urcit ultimatum. Ak si napr. do noveho roku nenajde pracu, nezacne prispievat na domacnost,alebo sa nezacne liecit, tak bez milosti zbalit svestky a vymenit zamky. Ako drogovo zavisla bude sice slubovat a klamat a snazit sa ta oklamat,ale trvaj si na svojom,na reci nedaj.

    Zial, niektori ludia musia doslova padnut na hubu,aby sa spamatali a zacali si vazit,co maju. Tym, ze budes dalej tolerovat jej maniere a nedokazes razne zakrocit, nic nevyriesis,iba sa situacia bude zhorsovat.

    Je tu dost tem s podobnou tematikou, pohladaj v archive cez vyhladavac,najdes viac dobrych rad a skusenosti.

    ako vysťahovať dceru?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.