Zavrieť

Porady

Zmluva medzi zivnostnikmi

Chcem sa spytat, ak pre mna pracuje zivnostnik, potrebujeme mat nejaku zmluvu o vykonavani prace, alebo nieco podobne?
Jedna sa o pravidelne prace. Ak hej, mozem poprosit o nejaky vzor?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    on ti potom fakturuje tie práce?
    Zmluva má zabezpečiť transparentnosť vzťahov a odmeňovania.
    Zmluva zo zákona nie je nutná, on môže robiť napr. na základe tvojej objednávky prípad od prípadu.
    milosk ano, jasne fakturuje, vsetko je to OK, takze staci ak sme sa dohodli na nejakej odmene za pracu a tu mi potom vyfakturuje? ak by mi nahodou prisla kontrola a pytala by sa ze kto je to, staci im to, ak poviem, ze je to zivnostnik a pracuje na zaklade mojej ustnej objednavky? Alebo je lepsie, ak by som mu vystavil objednavku na prace pre mna na trebarz cely rok s tym, ze mu vzdy oznamim termin,kedy ho potrebujem telefonicky, pripadne mailom?
    KEJKA no ja by som k faktúre navrhovala pripnúť písomnú objednávku.
    A to že je živnostník, si over na intenete - založ si živnost.oprávnenie od neho.
    milosk Mne skor ide o to, ci potrebujem nejaku zmulu uzatvorit. Neviem co vsetko sa moze stat, ci kontrola, alebo pripadne uraz alebo nieco podobne. ostatne veci si viem ustrazit, ale ci som povinny uzatvorit nejaku konkretnu zmluvu s inym zivnostnikom. Jedna sa o montaz mojich vyrobkov, cize vzdy ked je co montovat ho volam a on to montuje u zakaznika na moje doklady.
    veronikasad Vysvetli "namontuje na moje doklady".

    Zmluva medzi zivnostnikmi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.