Zavrieť

Porady

ID v Alfe

Prosím Vás, aký je v Alfe rozdiel medzi ID - ako uzávierkový doklad alebo "neuzávierkový"? Kde sa mi to prejaví? Ja som všetky ID ukladala ako uzávierkový, len neviem či je to správne a ak nie, tak prečo.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    ZuzanaA
    Prosím Vás, aký je v Alfe rozdiel medzi ID - ako uzávierkový doklad alebo "neuzávierkový"? Kde sa mi to prejaví? Ja som všetky ID ukladala ako uzávierkový, len neviem či je to správne a ak nie, tak prečo.
    ID uzávierkový sa účtuje k 31.12, tým sa účtujú napr. odpisy, a vysvieti sa na zeleno
    ID normálny neuzávierkový sa účtuje v priebehu roka ak chceš nepeňažnou operáciou vysporiadať niečo medzi VOzD alebo VNzD a ten na zeleno nesvieti

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    ZuzanaA
    Prosím Vás, aký je v Alfe rozdiel medzi ID - ako uzávierkový doklad alebo "neuzávierkový"? Kde sa mi to prejaví? Ja som všetky ID ukladala ako uzávierkový, len neviem či je to správne a ak nie, tak prečo.

    V priebehu roka ak vystavuješ ID k priebežnému preúčtovaniu , tak v ALFE odklineš
    " ako neuzávierkový "
    a na koci roka keď robíš uzávierku a napríklad prevádzaš odpisy " klikneš uzávierkový a vtedy Ti svieti na zeleno v štvorčeku poradové číslo v peňažnom denníku . Uzávierkové operácie v rámci ID sú osobitne pod súčtovýmu riadkami peňažného denníka .To zistíš pre jeho vytlačení.
    Čiže jedným slovom uzávierkový ID je ten ktorým k 31.12.2005 upravuješ daňový základ .

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    Aha, ok ďakujem pekne.
    A ešte jedna otázka, keď možem
    Potrebujem prečíslovať denník, aby mi doklady šli pekne dátumo zaradom. Môžte mi polopate poradiť ako na to?

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    ZuzanaA
    Aha, ok ďakujem pekne.
    A ešte jedna otázka, keď možem
    Potrebujem prečíslovať denník, aby mi doklady šli pekne dátumo zaradom. Môžte mi polopate poradiť ako na to?
    Na spodnej lište máš uprav, a tam máš možnosti na výber. Ale ak už máš VPD a PPD očíslované fyzicky, tak Alfa ti ich prečísluje a nebudú ti pasovať

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    Fyzicky, ako že ich mám vytlačené napr.? To nemám. Ale keď sa mi to prečísluje, opraví sa to automaticky aj v úhradách pohľ./záväzkov?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    ZuzanaA
    Fyzicky, ako že ich mám vytlačené napr.? To nemám. Ale keď sa mi to prečísluje, opraví sa to automaticky aj v úhradách pohľ./záväzkov?
    áno ........................

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    ZuzanaA
    Fyzicky, ako že ich mám vytlačené napr.? To nemám. Ale keď sa mi to prečísluje, opraví sa to automaticky aj v úhradách pohľ./záväzkov?
    Ano tak som to myslel. Ak máš napr. r. 2005 naúčtovaný, nič si netlačila, teraz to ideš vytlačiť, tak to môžeš prečíslovať. Najprv daj Zotrieď podla datumu daj OK, potom zotrieď PPD, potom VPD a aj ID, nakoniec daj kontrolu účtovania a keď nebude hlásiť chyby, tak môžeš všetko vytlačiť.
    Ano zmena čísla PPD a VPD sa automaticky zmení aj pri úhradách

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.