Zavrieť

Porady

dedicska dohoda a pripadne vyplatenie dedica na neznamom mieste

Potreboval by som radu.Uzavrel som s rodicom na dedicskom konani dedicsku dohodu, ktorou sme sa dohodli ze 1 cela nehnutelnost patri mne a 1 dalsia cela nehnutelnost rodicovi. Dalsi dedic, ktory mal byt ucastnikom dedicskeho konania mal urceneho sudneho pracovnika a pri dedicstve sa nanho neprihliadalo. Viem, ze ak by sa ozval do 3 rokov, je povinnost dedica vyplatit(dielom, ktory mu prinalezal v dedicskom konani po rodicovi). Mna vsak zaujima ci to ze by sa prihlasil ma nejaky vplyv na dedicsku dohodu ako taku a menilo by sa nieco, na com sme sa v dedicskom konani dohodli.
Usporiadat
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Nemuselo by ísť o vyplatenie, ale o vydanie dedičského podielu - pozri § 458 o bezdôvodnom obohatení. Čiže by sa mohlo stať, že budete mať obaja spoluvlastníka.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
kremeska kremeska

kremeska je offline (nepripojený) kremeska

Mária27
Nemuselo by ísť o vyplatenie, ale o vydanie dedičského podielu - pozri § 458 o bezdôvodnom obohatení. Čiže by sa mohlo stať, že budete mať obaja spoluvlastníka.
nie sice moc potesujuce, ale v poriadku, mna zaujima ta druha strana mince, ci to ma vplyv na to, ze sme uzavreli dedicsku dohodu a bude to mat vplyv na druhu polovicu majetku, ktora bola povodne zijuceho rodica a dedicskou dohodou je moja
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Každý z vás mu musí vydať časť, ktorá by patrila tomu na neznámemom mieste - aj ty aj rodič-dedič. Asi nechápem tvoju otázku.
0 0
kremeska kremeska

kremeska je offline (nepripojený) kremeska

Mária27
Každý z vás mu musí vydať časť, ktorá by patrila tomu na neznámemom mieste - aj ty aj rodič-dedič. Asi nechápem tvoju otázku.
asi som to napisal trochu nezrozumitelne. V ramci dedicstva doslo k zruseniu BSM a dedicskou dohodou sme sa dohodli ze 1 cela nehnutelnost (cast po zomrelom aj povodna druha 1/2 BSM) patri jednemu z dedicov a rovnaky postup bol aj pri druhej nehnutelnosti. Je mi jasne, ze by sa musel vyplatit alebo vydat mu dedicksy podiel po zomrelom rodicovi, mna vsak zaujima to, ci keby sa dedic nasiel to malo vplyv aj na dedicsku dohodu pri ktorej sme sa dohodli ze aj druha 1/2 ktora povodne patrila do BSM je moja (teda nezaujima ma ta cast po zomrelom ale ta druha cast, ktora bola upravena dedicskou dohodou). dakujem
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Teraz by sa tá druhá časť neriešila. Tú by mohol neskôr žiadať započítať ti ako dar pri dedení po druhom rodičovi - pri dospelom len 1/2.
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať