Zavrieť

Porady

Preplatenie jaz.kurzu Uradom prace!

Prosim vas, viem mi niekto poradit alebo ma skusenost s preplatenim jazykoveho kurzu, resp. ineho vzdelavania uradom prace?? Ak je nezamestnany. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pozri § 46 Zákona o službách zamestnanosti

    http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestna...page_id=291685

    Postup by mal byť takýto

    Nezamestnaní! Nechajte si preplatiť Váš vzdelávací kurz úradom práce.

    Vedeli ste, že nezamestnaní majú nárok na preplatenie vzdelávacieho kurzu napr.: ( jazykového kurzu ) od ÚPSVaR až do výšky 100%?

    Úrad občanovi, ktorý si zabezpečil individuálne vzdelávanie, uhradí 100 % nákladov, maximálne však len do výšky 600,00 eur až po nástupe do zamestnania alebo začatia prevádzkovania alebo vykonávania samostatnej zárobkovej činnosti, na základe písomnej žiadosti o úhradu finančných prostriedkov. Žiadosť o úhradu finančných prostriedkov je povinný občan predložiť úradu najskôr po uplynutí 30 kalendárnych dní a najneskôr do 90 kalendárnych dní po ukončení individuálne zabezpečeného vzdelávania.

    Stačí, ak sa budete informovať na niektorej z pobočiek úradu práce, kde vám poskytnú bližšie informácie, ako tento príspevok získať alebo prostredníctvom internetu po kliknutí na Príspevok na vzdelávanie z úradu práce.

    zdroj : http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&...57967247,d.bGE
    duves Nuž ano, to ma logiku.
    iwulienka samozrejme som tiez googlila, ale ak tato stranka pomohla a utvrdila ma v tom, ze urcite zeny pracujuce na urade prace, by mali tiez ist na "rekvalifikacny" kurz, je to smutne na tom nasom slovensku...
    avalik no musis pochopit aj to, ze na rekvalifikacne kurzy je urcity rozpocet, je koniec roka, mozno sa uz financie minuli - a tetuska za prepazkou nevie kedy budu dalsie

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Ja som si v roku 1993 a to je velmi davno musel zaplatiť kurz (trochu iny ako je v teme) z vlastneho. Už vtedy sa to priškrtilo, tak padne na zadok, ak ti to zaplatí úrad práce.
    Naposledy upravil duves : 17.12.13 at 08:58

    Preplatenie jaz.kurzu Uradom prace!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.