Zavrieť

Porady

Oprava strechy - poistenie nehnutelnosti.

Rodičia majú poitenú nehnutelnosť a nedávno sme zistili že strecha je poškodená-zateká. Je potrebné ju vymeniť.Je možné to nahlásiť ako škodovú udalosť a je reálne aby z poistky bolo niečo vyplatené? Vie nám niekto poradiť? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Dôležité je preukázať, že poškodenie vzniklo z dôvodu, na ktoré sa vzťahuje poistenie. Inak bude plnenie zo strany poisťovne zamietnuté..

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Mne pred pár rokmi preplatili odkvapy,ktoré sa zdeformovali pádom zľadovatelého snehu zo strechy.To uznali ako poistnú udalosť.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    strecha je poškodená-zateká.
    " Dobrý nápad "....fakt dobrý - doslova vynikajúci !!!
    Toto sa v normálne uvažujúcej hlave zrodiť nemohlo ...
    P.S.:
    Platím solídne love za poistku chalupy , takže asi v dohľadnej dobe navštívim svojho agenta ...
    Strecha pôjde dole a nové podrovie urobím , aj s manzardkami ...
    tictac7 vidíš, vidíš, aj si sa niečo podučil
    buchač Po minulej zime mi praskli zo 3 nosné trámy na kôlni následkom tiahy snehu .
    Aj túto kôlňu mám zahrnutú v postke .
    Nahlásil som a aj poistku mi vyplatili ...cca 260 € ...

    Ale to neznamená , že vezmem sekeru a načnem nosné trámy na samotnej chalupe ...
    Pako síce som , ale nie až taký ....

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Ak sa má jednať o škodovú udalosť musíš ju nahlásiť do určitej doby od jej vzniku, máš to vo všeobecných poistných podmienkach. To znamená že ak sa prehnala víchrica pred 5 rokmi teraz to asi nenahlásiš, ak nahlásiš tak nebudú akceptovať. A to ešte nie je všetko príde likvidátor a toho musíš presvedčiť že ku škode došlo tak ako tvrdíš. Mne pre pár rokmi víchrica zdvihla časť strechy Likvidátor spočítal od oka poškodené škridly a že vraj cena + 30 % práca a ja že: Podkrovie zateplené takže lešenie práca zvonku dodávateľská firma atď a on že OK doneste faktúru ešte aj odvoz na smetisko tam bol.

    Oprava strechy - poistenie nehnutelnosti.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.