Zavrieť

Porady

Preradenie kresla z osobného užívania do podnikania.

Dobrý deň.

Zakladám kozmetický salón.
Chcel by som sa spýtať ako mám preradiť kozmetické kreslo, ktoré som zakúpil ako nepodnikateľ do používania v živnosti.
Kreslo bolo zakúpené od FO, ktorá zatvorila kozmetický salón a chcela predať kreslo, ktoré používala 2 roky.
Stačí mi na zaradenie do používania kúpna zmluva, ktorú som uzavrel s FO ako nepodnikatel?

Za odpoveď ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    rudy
    Dobrý deň.

    Zakladám kozmetický salón.
    Chcel by som sa spýtať ako mám preradiť kozmetické kreslo, ktoré som zakúpil ako nepodnikateľ do používania v živnosti.
    Kreslo bolo zakúpené od FO, ktorá zatvorila kozmetický salón a chcela predať kreslo, ktoré používala 2 roky.
    Stačí mi na zaradenie do používania kúpna zmluva, ktorú som uzavrel s FO ako nepodnikatel?

    Za odpoveď ďakujem
    Zmluvu považujem za právoplatnú pre zaradenie kresla do užívania na podnikateľské účely .

    rudy je offline (nepripojený) rudy

    rudy
    Ďakujem za odpoveď.

    Ešte som sa chcel spýtať, koľko môže byť maximálne kreslo zakúpené pred začatím podnikania. Myslím časovo.
    S pozdravom RUDY

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    rudy
    Ďakujem za odpoveď.

    Ešte som sa chcel spýtať, koľko môže byť maximálne kreslo zakúpené pred začatím podnikania. Myslím časovo.
    S pozdravom RUDY
    Treba uviesť kedy si kreslo kúpil a kedy si začal podnikateľskú činnosť .Možno by sa to dalo zaúčtovať do zriadovacím nákladov .

    rudy je offline (nepripojený) rudy

    rudy
    Kreslo som kúpil 4 mesiace pred zacatím podnikania.
    Nepatria do zriadovacích výdavkom iba napr. kolky a ine vydavky suvisiace so vznikom zivnosti? Nemyslim ze kreslo patri ku zriadovacim výdavkom.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    rudy
    Kreslo som kúpil 4 mesiace pred zacatím podnikania.
    Nepatria do zriadovacích výdavkom iba napr. kolky a ine vydavky suvisiace so vznikom zivnosti? Nemyslim ze kreslo patri ku zriadovacim výdavkom.
    ak máš kúpnopredaj.zmluvu ešte pred začatím podnikania a táto KPZ sa prelína rokom, tak kreslo sa bude účtovať , ako zriad.výdavky a to cez uzavier.operácie v 12/05. Ak sa v tom istom roku kúpilo kreslo a aj v tom istom roku začala živnosť, tak toto kreslo sa naúčtuje k prvému dňu podnikania. Ak kreslo má sumu nad 30 tis., kreslo treba odpisovať.

    rudy je offline (nepripojený) rudy

    rudy
    este mam jednu otazocku.

    Ak som pred zalozenim zivnosti mail i nejaky material: pletove masky, farby na obocie, kremy atd. Tento material sa da dat tiez do uctovnictva ako osobny vklad podnikatela?

    dakujem

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    rudy
    este mam jednu otazocku.

    Ak som pred zalozenim zivnosti mail i nejaky material: pletove masky, farby na obocie, kremy atd. Tento material sa da dat tiez do uctovnictva ako osobny vklad podnikatela?

    dakujem
    Môžeš , ale ak by to malo byť vo väčšie množstvo , mal by byť aj doklad o nadobudnutí ale , inak by to malo byť v poriadku .

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    rudy
    Kreslo som kúpil 4 mesiace pred zacatím podnikania.
    Nepatria do zriadovacích výdavkom iba napr. kolky a ine vydavky suvisiace so vznikom zivnosti? Nemyslim ze kreslo patri ku zriadovacim výdavkom.
    Živnostníci ( daňovníci s príjmami podľa § 6 ) majú v zmysle § 4 ods.3 možnosť zahrnúť do základu dane výdavky vynaložené na zásoby a iné nevyhnutne vynaložené výdavky spojené so začatím činnosti . Takže nevidím problém.
    Toto ustanovenie by som použila aj na to kreslo, ak malo obst. cenu nižšiu ako 30 tis.

    rudy je offline (nepripojený) rudy

    rudy
    a ked nebudem mat doklad, tak pod akym dokladom to zavediem do uctovnictva?
    Mam v tom nejaky zmatok. )))))

    Ďakujem

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    rudy
    a ked nebudem mat doklad, tak pod akym dokladom to zavediem do uctovnictva?
    Mam v tom nejaky zmatok. )))))

    Ďakujem
    Práve preto som vyššie uvádzala , že bolo by dobré mať doklad o nadobudnutí .

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Ja by som to z "bolo by dobré" posunula, že daňovník musí preukázať vynaloženie týchto výdavkov pred začatím podnikania.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Johanka
    Živnostníci ( daňovníci s príjmami podľa § 6 ) majú v zmysle § 4 ods.3 možnosť zahrnúť do základu dane výdavky vynaložené na zásoby a iné nevyhnutne vynaložené výdavky spojené so začatím činnosti . Takže nevidím problém.
    Toto ustanovenie by som použila aj na to kreslo, ak malo obst. cenu nižšiu ako 30 tis.
    Johanka , ale si napísala , že nevidíš problém ...... a ja som napísala , že bolo by dobré .....

    Pritom sa neuvádzajú ceny a ani nadobúdacie doklady
    Naposledy upravil Zita5 : 23.03.06 at 20:53

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Pozrela som do komentáru k ZoDP, je tam k §4 ods.4 okrem iného uvedené, že vynaloženie výdavkov musí daňovník preukázať, nestačí napr. iba čestne vyhlásiť, že tieto finančné prostriedky vynaložil.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.