Zavrieť

Porady

Elektronické schránky, eID a www.slovensko.sk

Spoločnosť pôsobí na trhu IT. Zaoberá sa najmä odborným poradenstvom v oblasti elektronického podpisu. Lektorujeme školenia na tému elektornický podpis, elektronická komunikácia, digitalizácia procesov v organizácii, elektronické schránky a na iné aktuálne témy súvisiace s eGovernmentom. Taktiež vyvíjame open source softvér. ...viac
Pokiaľ komunikujete so štátom prostredníctvom ústredného portálu verejnej správy – www.slovensko.sk, v novom roku vás čakajú zmeny, ktoré súvisia najmä s vydávaním nových občianskych preukazov eID. Podľa najnovších informácií, od 1.2.2014 budú vytvorené nielen fyzickým, ale aj právnickým osobám elektronické schránky. Do nich sa budete môcť prihlasovať len pomocou eID. Doteraz sa na UPVS prihlasujete cez meno a heslo.

Pokiaľ teda patríte medzi podnikateľov, ktorí používajú viac než často tento portál, odporúčam v novom roku čo najskôr vybaviť nový eID, samozrejme aj s kvalifikovaným certifikátom pre ZEP. Elektronické schránky sa mali zriadiť od 1.1.2014, posunuli to na 1.2.2014, môže sa stať, že sa to ešte predĺži.

Elektronické schránky budú slúžiť na komunikáciou so štátnou správou, budú zriadené aj pre fyzické aj pre právnické osoby. Konateľ – štatutár si po prihlásení vyberie z možností či ide konať ako fyzická osoba alebo zastupovať spoločnosť. Pokiaľ si schránku neaktivujete, komunikácia so štátnom prebieha rovnako, ako v tomto čase, všetky úradné listiny budete dostávať v papierovej podobe. Pri zániku spoločnosti bude schránka deaktivovaná na základe informácie z obchodného registra.

BTW: eID môžete potom používať aj na novom portáli Finančnej správy. Prihlásite sa nie cez meno a heslo, ale cez zaručený elektronický podpis.
Autor článku
Monika Imrichová
elektronický podpis, kvalifikovaný elektronický podpis, lektorovanie, open-source
JWC s.r.o.
Profil z katalógu odborníkov Porada / Odbornici
JWC s.r.o. JWC s.r.o.

JWC s.r.o. je offline (nepripojený) JWC s.r.o.

Spoločnosť pôsobí na trhu IT. Zaoberá sa najmä odborným poradenstvom v oblasti elektronického podpisu. Lektorujeme školenia na tému elektornický podpis, elektronická komunikácia, digitalizácia procesov v organizácii, elektronické schránky a na iné aktuálne témy súvisiace s eGovernmentom. Taktiež vyvíjame open source softvér. ...viac
Pochváliť
JUDr. Eva Blazyová
Aktuálne mám informáciu, že nový ZEP na občianskom preukaze nieje plnohodnotná náhrada, nakoľko na podpisovanie dokumentov slúži práve klasický ZEP a nie ten, ktorý je na občianskom preukaze. Ním sa podpísať dokument nedá, ním je možné urobiť len samotné podanie. Považujem to za dosť veľkú nedokonalosť, nakoľko ak občan chce napr. podať návrh na obchodný register, nebude mu postačovať len občiansky preukaz, ale potrebuje aj ZEP. Je však možné využiť napr. aj zep.disig.sk.
To čo napísal predo mnou avalik je síca pravda, ale treba si ujasniť pojmy.

Zaručený elektronický podpis sa na občianskom preukaze nenachádza. Na občianskom preukaze sa nachádza kvalifikovaný certifikát, ktorý slúži na tvorbu a overenie zaručeného elektornického podpisu. Kvalifikovaný certifikát je v zmysle platnej legislatívy. Nový eID spĺňa všetky kritéria, ktoré sú stanovené k vytvorenie zaručenému elektronickému podpisu.

Dopĺňam však dôležité informácie, ktoré absentujú skoro všade. K tomu, aby ste mohli vytvoriť zaručený elektronický podpis, potrebujete nasledovné:

1. kvalifikovaný certifikát
2. bezpečné zariadenie
3. aplikáciu na podpísanie dokumentov ZEP-om

Kvalifikovaný certifikát je na eID, bezpečným zariadením je práve eID.

Teraz k tej aplikácii. Ministerstvo vnútra SR síce ponúka zdarma aplikáciu, ale to je aplikácia na prácu s eID. Do detailov nechcem zachádzať, lebo je to komplikované. Musím však povedať, že je to veľmi zle prezentovaná aplikácia - zle podané, k čomu aplikácia slúži.

Samotné eID vám postačuje iba v prípade, že podávate cez www.slovensko.sk podanie, ktoré neobsahuje žiadnu prílohu. eID využijete pri podpísaní samotného podania a teda pri webovom podpisovaní, alebo to môžeme nazvať podpísaní formulára.

Na podpísanie príloh už potrebujete ďalšiu aplikáciu, v ktorej si samotnú prílohu podpíšte. Tú potom posielate na OR SR ako prílohu podania.

Je teda potrebné, aby ste okrem eID disponovali aj s klientskou aplikáciou, v ktorej podpíšete samotný dokument - prílohu podania. Na trhu sú v súčasnosti dve od dvoch spoločností, plus je portál zep.disig.sk.

Keď to zhrniem, nemusíte si kupovať čipovú kartu a KC od akreditovanej CA, čím ušetríte cca 100 Eur prvotných výdavkov, ale postačuje vám eID. Musíte si ale zakúpiť ďalšiu aplikáciu, v ktorej podpíšete dokument. Tú Ministerstvo zdarma neposkytuje.
3 0
JWC s.r.o. JWC s.r.o.

JWC s.r.o. je offline (nepripojený) JWC s.r.o.

Spoločnosť pôsobí na trhu IT. Zaoberá sa najmä odborným poradenstvom v oblasti elektronického podpisu. Lektorujeme školenia na tému elektornický podpis, elektronická komunikácia, digitalizácia procesov v organizácii, elektronické schránky a na iné aktuálne témy súvisiace s eGovernmentom. Taktiež vyvíjame open source softvér. ...viac
Pochváliť
Aktualizácia stavu: Podľa informácií na www.slovensko.sk, elektronické schránky už boli vytvorené pre občanov starších ako 18 rokov. Pokiaľ teda už máte nový eID a chcete komunikovať prostredníctvom www.slovensko.sk, vyskúšajte
1 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Pochváliť
JUDr. Eva Blazyová
Aktuálne mám informáciu, že nový ZEP na občianskom preukaze nieje plnohodnotná náhrada, nakoľko na podpisovanie dokumentov slúži práve klasický ZEP a nie ten, ktorý je na občianskom preukaze. Ním sa podpísať dokument nedá, ním je možné urobiť len samotné podanie. Považujem to za dosť veľkú nedokonalosť, nakoľko ak občan chce napr. podať návrh na obchodný register, nebude mu postačovať len občiansky preukaz, ale potrebuje aj ZEP. Je však možné využiť napr. aj zep.disig.sk.

Doterajšie občianske preukazy formátu Európskej únie, ktoré vydávame od júla 2008, pozostávajú z polykarbonátovej karty, do ktorej je laserom vygravírovaná podoba tváre a osobné údaje občana. eID karta má navyše na zadnej strane elektronický kontaktný čip, na ktorom budú uložené údaje občana uvedené na občianskom preukaze, teda napríklad meno, priezvisko, adresa, dátum narodenia a údaje o platnosti dokladu. Ak bude mať držiteľ nového občianskeho preukazu záujem, čip môže obsahovať aj iné údaje potrebné napr. pre vytváranie zaručeného elektronického podpisu /ZEP/. Ten bude v elektronickej komunikácii občana s úradmi či komerčnými inštitúciami rovnocennou náhradou klasického ručného podpisu.

Ako už bolo spomenuté, pomocou ZEP možno elektronicky realizovať právne úkony, ktoré v klasickom „úradnom“ svete vyžadujú písomnú formu a vlastnoručný podpis. ZEP nahrádza písomnú formu vlastnoručného podpisu.


Ak sa občan rozhodol pre využívanie elektronických služieb a určil si svoj BOK, pri preberaní nového dokladu s kontaktným čipom má možnosť požiadať pracovisko oddelenia dokladov OR PZ o vydanie kvalifikovaného certifikátu na tvorbu ZEP, táto možnosť platí pre občana kedykoľvek počas platnosti dokladu, nielen pri jeho vydaní na pracovisku. Ak sa občan rozhodne pre používanie ZEP, pri preberaní eID karty si zvolí svoj ZEP PIN a môže si zvoliť aj ZEP PUK. Vydanie certifikátu s platnosťou na 5 rokov bude bezplatné.

Kvalifikovaný certifikát je elektronický dokument, ktorým vydavateľ potvrdzuje, že v certifikáte uvedený verejný kľúč patrí držiteľovi certifikátu. Verejný kľúč je informácia slúžiaca na overenie správnosti ZEP vyhotoveného pomocou súkromného kľúča, ktorým je tajná informácia slúžiaca na vyhotovenie ZEP elektronického dokumentu. Verejný aj súkromný kľúč sa zvyknú označovať názvom kryptografické kľúče.

ZEP nie je možné získať, je možné ho len vytvoriť.

Na vytvorenie ZEP pomocou eID karty sú potrebné v nej uložené kryptografické kľúče a kvalifikovaný certifikát. Podmienkou je mať nainštalovaný program pre prácu s eID kartou a čítačku čipových kariet kompatibilnú s eID kartou.

Ministerstvo vnútra pri spúšťaní projektu eID kariet zabezpečí pre občanov aj čítačky čipových kariet. Každý občan, ktorý si aktivuje BOK, bude mať možnosť v prípade záujmu bezplatne dostať jednu čítačku. Cieľom je podpora rozvoja a využívania eGovernment služieb.

ref: http://www.minv.sk/?tlacove-spravy&s...kazy-eid-karty



11. Čo je potrebné k tomu, aby občan mohol vytvárať ZEP pomocou eID?


Na vytváranie ZEP prostredníctvom eID musia byť splnené nasledovné podmienky:
- eID s platným kvalifikovaným certifikátom uloženým ma čipe eID,
- počítač vybavený
--- o kontaktnou čítačkou čipový kariet a príslušnými ovládačmi,
--- o softvérovým vybavením pre eID,
--- o aplikáciou pre vytváranie ZEP,
- občan musí poznať svoj BOK kód a ZEP PIN.

V prípade vytvárania ZEP pri online komunikácii so službami verejnej moci musí byť PC občana navyše vybavené:
- pripojením do Internetu,
- internetovým prehliadačom s nainštalovanou aplikáciou pre vytváranie ZEP.

12. Kde môže občan získať softvérové vybavenie potrebné pre používanie eID

Kompletné softvérové vybavenie potrebné k vytváraniu ZEP-u prostredníctvom eID bude dostupné na portáli MV SR (www.minv.sk) a na Ústrednom portáli verejnej správy (www.slovensko.sk).

ref: Elektronická identifikačná karta /eID/ a zaručený elektronický podpis/ZEP/ - odpovede na časté otázky (pdf) http://www.minv.sk/?tlacove-spravy&s..._spravy=185298

Softvér pre používateľov elektronických občianskych preukazov https://eidas.minv.sk/TCTokenService/download/
1 0
JWC s.r.o. JWC s.r.o.

JWC s.r.o. je offline (nepripojený) JWC s.r.o.

Spoločnosť pôsobí na trhu IT. Zaoberá sa najmä odborným poradenstvom v oblasti elektronického podpisu. Lektorujeme školenia na tému elektornický podpis, elektronická komunikácia, digitalizácia procesov v organizácii, elektronické schránky a na iné aktuálne témy súvisiace s eGovernmentom. Taktiež vyvíjame open source softvér. ...viac
Pochváliť
nemethn
Zdravím, potreboval by som poradiť. Keď mám ZEP ktorej sa blíži koniec platnosti a mám aj eID s novým ZEP-om, potrebujem si ešte predlžovať starý ZEP alebo nový ZEP je plnohodnotná náhrada kompatibilná s QSign a môžem ju použiť pre komunikáciu s DÚ a s Obchodným registrom (podávanie návrhov, atd)?
Keď stačí ten nový ZEP, ako mám postupovať napríklad s DÚ?
Pekne ďakujem!
nemethn
Zdravím, potreboval by som poradiť. Keď mám ZEP ktorej sa blíži koniec platnosti a mám aj eID s novým ZEP-om, potrebujem si ešte predlžovať starý ZEP alebo nový ZEP je plnohodnotná náhrada kompatibilná s QSign a môžem ju použiť pre komunikáciu s DÚ a s Obchodným registrom (podávanie návrhov, atd)?
Keď stačí ten nový ZEP, ako mám postupovať napríklad s DÚ?
Pekne ďakujem!
Starý KC už nemusíte obnovovať, postačí Vám nový KC na eID. Na DÚ postupujte tak, že sa v prvom kroku prihlásite na DÚ cez možnosť zaručený elektronický podpis. Tým si nový KC kvázi zaregistrujete. Potom už robíte úkony, ktoré potrebujete. Malo by to byť bezproblémové. Ešte chcem upozorniť, že pokiaľ používate eDane, tak treba chvíľu počkať, kým sa nový KC zaregistruje. Vraj pár minút, neviem však, čo to znamená pár minút. Dajte tomu tak pol hodinu a malo by to fungovať aj cez eDane.
1 0
JWC s.r.o. JWC s.r.o.

JWC s.r.o. je offline (nepripojený) JWC s.r.o.

Spoločnosť pôsobí na trhu IT. Zaoberá sa najmä odborným poradenstvom v oblasti elektronického podpisu. Lektorujeme školenia na tému elektornický podpis, elektronická komunikácia, digitalizácia procesov v organizácii, elektronické schránky a na iné aktuálne témy súvisiace s eGovernmentom. Taktiež vyvíjame open source softvér. ...viac
Pochváliť
denial
da sa ten novy obciansky (eID) resp. k nemu pridelena elektronicka schranka pouzit aj na komunikaciu s policiou a sudmi (ze mi predvolanie na vysluch zaslu tam) a vsetkymi dalsimi uradmi (obecny urad, stavebny urad, danovy urad, obchodna inspekcia, ...) ?

viem s tym novym eID podat napr. aj priamo zalobu na sud cisto elektronicky?

(vsetko mam teraz na mysli ako fyzicka osoba nepodnikatel)

eID plati 10 rokov a certifikat/podpis len 5 rokov, co potom, treba si ho nejak zlozito predlzit/generovat novy, je to zadarmo?

da sa poziadat o vybavenie noveho obcianskeho preukazu aj mimo okresu trvaleho bydliska ci nie?
preukaz potom dorucia postou/kurierom, alebo treba na policiu znova chodit druhykrat pren (na pockanie to asi nebude)?

ako vyhodu eID tam napr. uvadzaju, ze si mozem potom elektronicky nahlasit napr. zmenu trvaleho bydliska - na zaklade coho - co k tomu treba dodat a ako?
a potom mi zadarmo poslu novy obciansky s novym bydliskom alebo ako to funguje?

da sa BOK / PIN jednoducho zmenit?

vdaka.
No ono je to zatiaľ kvázi komplikované, lebo napríklad nie všetky obce majú procesy elektronizované, mám pocit, že je to len polovica, možno ani to nie. Na občianskom preukaze sa nachádza kvalifikovaný certifikát, pokiaľ požiadate o jeho vydania.

Pre vydanie nového eID je potrebné, aby ste osobne išli vyplniť žiadosť, ale pokiaľ tam chcete aj kvalifikovaný certifikát pre tvorbu zaručeného elektronického podpisu, tak musíte si aj preň príst osobne - nakoľko po vydaní kvalifikovaného certifikátu podpisujete dokumentáciu o vydaní tohto certifikátu a tá musí byť podpísaná bezprostredne pri vydaní KC. Takže nie je možné doručenie poštou.

BOK/PIN sa dá zmeniť, dá sa zmeniť koľkokrát chcete a kedykoľvek chcete. eID platí 10 rokov, to, či Vám o 5 rokov vydajú KC zdarma, v to môžeme len dúfať, podľa mňa to bude záležať od toho, koľko peňazí bude mať dané Ministerstvo . Nenašla som informácie, čo s vydaním KC na ďalšiých 5 rokov. Ako sa bude vydávať a či sa zaň bude platiť.

Ing. Ľubomír Janoška píše, že na to treba špeciálny softvér. Pri vydaní eID si inšalujete aplikáciu, ktorá slúži na prácu s eID, neslúži na samotné podpisovanie, čo si mnohí mýlia. Potom na stránke slovensko.sk si môžete stiahnuť . Potom si môžete zdarma stiahnuť xzep signer, ktorá slúži na podpisovanie pdf dokumentov - ktorú môžu byť súčasťou samotného podania vo forme prílohy. Ide však len pod Windwsom. Keď by som teda mala odpovedať na Vašu otázku komplexne:

Pokiaľ na eID máte kvalifikovaný certifikát a teda ste oň požiadali, pomocou eID môžete komunikovať so všetkými inštitúciami, ktoré umožňujú komunikovať elektronicky so zaručeným elektronickým podpisom. Pokiaľ by malo byť súčasťou Vášho podania nejaký dokument (potvrdenie, prehlásenie a neviem čo všetko), tak s najväčsou pravdepodobnosťou budete potrebovať aj aplikáciu, v ktorej tieto dokumenty podpíšete. S koľkými inštitúciami budete komunikovať záleží od pripravenosti danej išntitúcie/obce/mesta.
BTW: V súčasnosti finančná správa nie je napojená na slovensko.sk a musíte na doručenie daňového priznania použiť financnasprava.sk
1 0
pspartner pspartner

pspartner je offline (nepripojený) pspartner

Pochváliť
Ale ku komunikácii s ORSR potrebujem aj naďalej aplikáciu QSign?
0 0
JWC s.r.o. JWC s.r.o.

JWC s.r.o. je offline (nepripojený) JWC s.r.o.

Spoločnosť pôsobí na trhu IT. Zaoberá sa najmä odborným poradenstvom v oblasti elektronického podpisu. Lektorujeme školenia na tému elektornický podpis, elektronická komunikácia, digitalizácia procesov v organizácii, elektronické schránky a na iné aktuálne témy súvisiace s eGovernmentom. Taktiež vyvíjame open source softvér. ...viac
Pochváliť
QSign, alebo iný certifikovaný produkt vhodný pre ZEP...vyskúšajte zep.disig.sk - tam vytvoríte zep s časovou pečiatkou bez akýchkoľvek inštalácií
0 0
Joja123 Joja123

Joja123 je offline (nepripojený) Joja123

Pochváliť
Nefunkcne prihlasenie do slovensko.sk. Vie mi prosim niekto pomoct. Nainstalovala som si eid klient, aj dalsie veci, ktore su na stranke. No stale mi to vypisuje u prihlasenia "Spustite aplikáciu eID klient". Aj ked mam dany program spusteny.
Restart PC nepomohol. Skusala som cez Firefox, aj InternetExplorer.

Vie mi prosim niekto pomoct? Vopred dakujem.
0 0
JWC s.r.o. JWC s.r.o.

JWC s.r.o. je offline (nepripojený) JWC s.r.o.

Spoločnosť pôsobí na trhu IT. Zaoberá sa najmä odborným poradenstvom v oblasti elektronického podpisu. Lektorujeme školenia na tému elektornický podpis, elektronická komunikácia, digitalizácia procesov v organizácii, elektronické schránky a na iné aktuálne témy súvisiace s eGovernmentom. Taktiež vyvíjame open source softvér. ...viac
Pochváliť
Joja123
Nefunkcne prihlasenie do slovensko.sk. Vie mi prosim niekto pomoct. Nainstalovala som si eid klient, aj dalsie veci, ktore su na stranke. No stale mi to vypisuje u prihlasenia "Spustite aplikáciu eID klient". Aj ked mam dany program spusteny.
Restart PC nepomohol. Skusala som cez Firefox, aj InternetExplorer.

Vie mi prosim niekto pomoct? Vopred dakujem.
Ako ste si spustili aplikáciu?
0 0
Joja123 Joja123

Joja123 je offline (nepripojený) Joja123

Pochváliť
Po prihlásení na www.slovensko.sk mi zobrazili 4. body, z toho 1. bol inštalácia, ktorú som nainštalovala. Dala čítačku do PC, vložila občiansky, naťukala BOK a nakoniec klikla na: pokračujte v prihlásení. Vám to funguje?
0 0
JWC s.r.o. JWC s.r.o.

JWC s.r.o. je offline (nepripojený) JWC s.r.o.

Spoločnosť pôsobí na trhu IT. Zaoberá sa najmä odborným poradenstvom v oblasti elektronického podpisu. Lektorujeme školenia na tému elektornický podpis, elektronická komunikácia, digitalizácia procesov v organizácii, elektronické schránky a na iné aktuálne témy súvisiace s eGovernmentom. Taktiež vyvíjame open source softvér. ...viac
Pochváliť
Joja123
Po prihlásení na www.slovensko.sk mi zobrazili 4. body, z toho 1. bol inštalácia, ktorú som nainštalovala. Dala čítačku do PC, vložila občiansky, naťukala BOK a nakoniec klikla na: pokračujte v prihlásení. Vám to funguje?
Joja123
Po prihlásení na www.slovensko.sk mi zobrazili 4. body, z toho 1. bol inštalácia, ktorú som nainštalovala. Dala čítačku do PC, vložila občiansky, naťukala BOK a nakoniec klikla na: pokračujte v prihlásení. Vám to funguje?
A tu hlášku vypisuje keď zadáte BOK? Ja by som skúsila reštartnúť toho klienta eID, i keď po reštarte PC by sa automaticky mala reštartnúť aj tá aplikácia. Pozrite si tento dokument, možno v niečom pomôže: https://eidas.minv.sk/TCTokenService...eID_klient.pdf
0 0
Joja123 Joja123

Joja123 je offline (nepripojený) Joja123

Pochváliť
Po kliknutí "pokračovať v prihlásení" Vás to presmeruje do dátovej schránky? Všetko mám nainštalované, i ikonky sa mi zobrazujú dole v panely: zelená, zlatá, eID a nejde mi to.
0 0
Joja123 Joja123

Joja123 je offline (nepripojený) Joja123

Pochváliť
Ak už to niekto skúšal, prosím napíšte aké sú výsledky. Či Vám to ide.
0 0
nemethn nemethn

nemethn je offline (nepripojený) nemethn

Pochváliť
Zdravím, prosím poraďte, mám aplikáciu QSign a k tomu ZEP, eID zatiaľ nemám. Bez eID sa na slovensko.sk neprihlásim vôbec? Keď nie, koľko trvá vybavenie eID? Dopredu ďakujem!
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Pochváliť
Bez eID na slovensko.sk nic nevybavíš.Mne vydali nový eID za 2 dni - v stredu som to bola vybaviť a v piatok som ho preberala. Ale to bolo ešte 11.12.2013, neviem, aké čakacie doby sú teraz.
0 0
Joja123 Joja123

Joja123 je offline (nepripojený) Joja123

Pochváliť
U mňa trvalo vybavenie eID týždeň. Ale dá sa to i zrýchlene vybaviť. Poplatok je myslím 20 EUR.
0 0
Joja123 Joja123

Joja123 je offline (nepripojený) Joja123

Pochváliť
JankaO
Bez eID na slovensko.sk nic nevybavíš.Mne vydali nový eID za 2 dni - v stredu som to bola vybaviť a v piatok som ho preberala. Ale to bolo ešte 11.12.2013, neviem, aké čakacie doby sú teraz.
Chcela by som sa ťa spýtať, či sa ti podarilo dostať do tej dátovej schránky.
0 0
JWC s.r.o. JWC s.r.o.

JWC s.r.o. je offline (nepripojený) JWC s.r.o.

Spoločnosť pôsobí na trhu IT. Zaoberá sa najmä odborným poradenstvom v oblasti elektronického podpisu. Lektorujeme školenia na tému elektornický podpis, elektronická komunikácia, digitalizácia procesov v organizácii, elektronické schránky a na iné aktuálne témy súvisiace s eGovernmentom. Taktiež vyvíjame open source softvér. ...viac
Pochváliť
Joja123
Ak už to niekto skúšal, prosím napíšte aké sú výsledky. Či Vám to ide.
Ja som ešte neskúšala. Ale odporúčam, ak problém stále je, obrátiť sa na podporu portálu. Možno bude problém so chránkou ako takou, kto vie, keď ich naraz zriaďovali na milióny.
0 0
JWC s.r.o. JWC s.r.o.

JWC s.r.o. je offline (nepripojený) JWC s.r.o.

Spoločnosť pôsobí na trhu IT. Zaoberá sa najmä odborným poradenstvom v oblasti elektronického podpisu. Lektorujeme školenia na tému elektornický podpis, elektronická komunikácia, digitalizácia procesov v organizácii, elektronické schránky a na iné aktuálne témy súvisiace s eGovernmentom. Taktiež vyvíjame open source softvér. ...viac
Pochváliť
Joja123
Ak už to niekto skúšal, prosím napíšte aké sú výsledky. Či Vám to ide.
Ešte mi napadla jedna vec. 3.2.2014 menili verziu ústredného portálu. Kto vie, či to nesúvisí aj s tým. Inak neviem.
0 0
TomiYalkz TomiYalkz

TomiYalkz je offline (nepripojený) TomiYalkz

Pochváliť
ak ma niekto problem sa prihlasit so starym ZEP na www.slovensko.sk : pod odkazom na prihlasenie je moznost spustit povodnu stranku slovensko.sk , ak toto kliknete, prepne sa stranka do starej verzie, a je mozne sa na nu prihlasit cez klasicke prihlasovacie udaje a heslo ako doteraz.
0 0
Načítať ďalšie

Porady, ktoré by ťa mohli zaujímať

Prihlás sa a sleduj na hlavnej stránke len Porady, ktoré ťa zaujímajú.

Podobné témy

  1. Príspevkov: 6, Posledný príspevok: 25.10.11
  2. Príspevkov: 3, Posledný príspevok: 02.07.04
  3. Príspevkov: 1, Posledný príspevok: 18.06.04
  4. Príspevkov: 0, Posledný príspevok: 11.06.04
  5. Príspevkov: 11, Posledný príspevok: 04.06.04