Zavrieť

Porady

Môže vykonať prácu niekto iný, ako je uvedené na faktúre ?

dobry den,
situacia: osoba A ma zivnost. osoba B si od osoby objedna nejaku pracu, osoba A ju doda osobe B, na fakture je uvedene teda meno osoby A (ktora ma zivnost). v skutocnosti vsak tuto pracu vykona osoba C (osoba A a C boli dohodnute). da sa na to prist nejakou kontrolou ? dakujem
3 komentárov     zbaliť
veronikasad Osoba C má tiež živnosť, alebo je v pracovnoprávnom vzťahu s osobou B ?
ivanko2536 osoba C nema zivnost a nie je v pracovnopravnom vztahu s osobou B
veronikasad Tak to by som neriskovala, ide o nelegálnu prácu, za čo v prípade kontroly z Inšpekcie práce hrozia nemalé pokuty ,,, O akú prácu ide ? Neide ani o rodinného príslušníka (dôchodkovo poisteného, študenta alebo dôchodcu) ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Myslím si že podľa obchodného zákonníka obchodný vzťah je medzi A a B a osoba A zodpovedá za kvalitu a nie je povinná informovať o iných svojich obchodných a pracovnoprávnych vzťahoch nezainteresované osoby, ak to nevyžaduje iný zákon, exitujú určité formy uchovania tajomstva ako v obchodných tak aj v pracovnoprávnych vzťahoch ktoré môžu byť sprístupnené len kompetentným osobám a tou osoba B určite nie je.

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Podľa toho, aká je to práca. Práca, alebo výrobok? Pýtaš sa pred vykonaním práce, alebo už je hotová? Bude o tom osoba B vedieť? A čo ak bude reklamovať kvalitu? Nedajbože úraz. Otázok milión...
    Na Porade sa neradí, ako obchádzať zákony, krajšie sa tomu hovorí optimalizácia zisku. Rob ako najlepšie vieš. Ak som netrafila a ak chceš, doplň otázku.
    ivanko2536 softwarova praca, programovanie, osoba B o tom nebude vediet, nechcem obchadzat zakon, len sme o tomto minule debatovali s kamaratom a zaujimalo by ma, ci sa to da nejako zistit, dakujem
    kukučka Ak je niekto spokojný, nemá dôvod nič zisťovať.

    Môže vykonať prácu niekto iný, ako je uvedené na faktúre ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.