Zavrieť

Porady

EXCEL VBA vytvorenie zaškrtávacieho políčka formulára do vopred určenej bunky a urobenie výpisu do .txt súboru po zaškrtnutí políčok formulára.

Dobrý deň Poraďáci
Mám tu takúto drobnôstku
1.
Potreboval by som vytvoriť začiarkávacie políčko formuára do bunky v stĺpci A ak je v priľahlej bunke v stĺpci B nejaký obsah.Stále keď v stĺpci B pribudne text tak do priľahlej bunky vľavo v stĺpci A makro pridá zaškrtávacie políčko formulára.
2.
Potom by som potreboval, tam kde užívateľ zaškrtne políčko formulára, aby po stlačení tlačítka - napríklad "urob výpis" vypísalo postupne pod seba, bez obsahu bunky B, do textového súboru uloženého napríklad na ploche obsah priľahlých buniek v stĺpci C.
Asi to nebude len tak. Viem si urobiť makro na vytvorenie políčka ale neviem ako mu povedať kam ho má umiesniť..

Ďakujem všetkým ktorí sa dostali až sem, a ďakujem veľmi pekne za všetky rady.
Naposledy upravil sances : 13.01.14 at 18:56 Dôvod: Nemusí to byť presne v tej forme ako som napísal. Môžu fungovať napríklad bunky v stĺpci A ako "tlačítak" - vybrať - nevybrať..alebo ak napadá niekoho niečo inakšie..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    Vyskúšaj prílohu:

    1| Makro Worksheet_Change nad listom Harok1 kontroluje či bol zadany text do stlpca C, ak ano da CheckBox prepojený s bunkou pod nim.

    2| Zaškrtnuté vypíše do Vypis.txt s tom istom adresari ako je XLSM-ko

    P.
    !!! iba po riadok 50


    Ad komentár 1:
    - Pridané: bunka B1 - pre cestu k súboru (vrátane koncovej lomky)
    - testuje, či sú zadané, inak dá predvolené

    Ad komentár 2:
    - ak sú zadané, ako v príklade dá ich na nový riadok i vo výstupe

    P.
    Naposledy upravil PaloPa : 15.01.14 at 09:28
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    dafy Veľmi pekné riešenie
    sances Ďakujem veľmi pekne, celý čas som bol na ihlách a neprišlo mi upozornenie že si to sem pridal. Skúšal som variácie makra s tým že prvým klikom by sa vybrala bunka v stĺpci "A" a "aktivovala" by sa, napríklad, že ten prvý klik na bunku v stĺpci "A" by ju podfarbil napr. na modro a vpísal do nej text - "vybrať" druhým klikom by sa "vypla". Nič z toho mi nefungovalo a bol som si istý že sa to nedá tak ako som to zadal. No idem to preštudovať či to budem vedieť upraviť na viac ako 50 riadkov, a či vôbec budem schopný pochopiť ako si to spravil. Ešte raz veľká, veľkáá vďaka.

    Edit: Perfektné!! Všetko funguje!! Nastaviť na viac riadkov je ľahké.. ale pochopiť to, to bude na dlhšie.

    Ďakujem ešte raz
    sances Ahoj, tak zatiaľ sú pre mňa skoro všetky veci v tom makre nové.
    Pomaly si to cez pomocníka "pitvem".
    Potreboval by som ešte dve veci upraviť.
    1.
    Či by nemohol byť názov súboru tvorený obsahom bunky B1 a formát súboru .bat. (Viem tam zmeniť názov a príponu ale to asi nie je ono a cestu k B1 do pth neviem zadať.
    2.
    V riadku 21 nie je zlúčená bunka ako som upresňoval v otázke ale viac riadkový text.
    Či by sa aj tento nedal zobrazovať vo výpise pod sebou, alebo nejako inak s tým vykývať

    Ďakujem, viem že nechcem málo..
    sances Fíha, tak to už je iná liga. Ďakujem. No idem študovať...
    Ďakujem aj za ten prídavok s cestou na uloženie.

    Ďakujem ešte raz, veľmi užitočná vecička pre mňa aj do budúcnosti.
    Keby som napísal hneď presne čo chcem, ušetril by som ti veľa práce.

    A to som si trápne myslel že Excel aspoň trošičku poznám..
    Ani 1%.. ešte že je tu pomocník.
    Ďakujem, ďakujem, ďakujem

    PS: Len ten text z r.21 mi dáva do jedného riadku. Či niečo zle mám?
    ..aa už viem. Ja ich nemám každé v samostatnej bunke..prepáč..
    Prosím, dalo by sa to tak, keby boli v jednej bunke na-riadkované len alt+enterom? Potom by v stĺpci A stačilo jedno začiarkávacie políčko pre celý súbor textu v stĺpci "C" Aby ich potom vo výpise hádzalo každé do nového riadku?
    už preháňam..či ?

    V každom prípade veľkááá vďaka

    A notifikácie mi nechodia napriek tomu že mám obe zafajknuté ):
    PaloPa Ad riadkovanie: Záleží v akom editore výstup prezeráš, v Notepad++ to zobrazí odriadkované, ale v obyčajnom Notepade v jednom riadku. ALT+ENTER v bunke je vlastne "mäkký koniec riadka", vo VBA konštanta vbLf. Upravil som v kóde, aby ho zamenil za vbCrLf (príloha Bunky-do-TXT-3.xlsm).
    sances Ahoj.
    Ďakujem veľmi pekne.
    Na Porade, ako stále,nemožné na počkanie, zázraky do troch dní.
    Nevedel som o tom rozdiele v editoroch.
    Veľká veľkáá vďaka.
      zbaliť
    luja5 18.10.14 09:08 odstránil(a) z Porady

    EXCEL VBA vytvorenie zaškrtávacieho políčka formulára do vopred určenej bunky a urobenie výpisu do .txt súboru po zaškrtnutí políčok formulára.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.