Zavrieť

Porady

Nefunkčné USB

Vie mi niekto poradiť, čo robiť, keď mi na počítači vôbec nefungujú USB porty? Hocičo pripojím cez USB (tlačiareň, USB kľúč, foťák...), nenájde mi nič.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    bepo
    Už ti niekedy fungovaly?
    Fungovali, ale odkedy synov kamarát preinštaloval Windows, nefungujú.

    PeterNR je offline (nepripojený) PeterNR

    PeterNR
    Aký Win používate? Ak W98 treba oládač, ak W2K alebo WXP, ovládače na USB sú priamo v systéme, chyba bude niekde inde.

    V Device manageri (Správcovi zariadení) vidíš USB? A keď klikneš pravým tlačítkom myši a vyberieš Properties (vlastnosti), je tam Working properly (pracuje správne)?.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Zita4
    Vie mi niekto poradiť, čo robiť, keď mi na počítači vôbec nefungujú USB porty? Hocičo pripojím cez USB (tlačiareň, USB kľúč, foťák...), nenájde mi nič.
    Z toho, čo si napísala, nie je možné určiť príčinu. Môže to byť tým, že ak máš nižšiu verziu Win než XP (napr. Win 98), tak potrebuješ doinštalovať ovládače (Win XP ich pre niektoré zariadenia má, ale nie pre všetky).

    Ďalej to môže by, že USB zásuvku vôbec nemáš fukčnú (vnútri nie je pripojená na záladnú dosku), ak ide o predný USB konektor. Zadné konektory sú pripojené priamo na doske, tie by mali ísť. Ak nefugnujú ani tie, tak treba pozrieť cez Start - Nastavení - Ovládací panely - Systém - Hardware - Správca zariadení - Radič zbernice USB a preklikať tie USB konektory, či ich systém registruje ako fungujúce.

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Máme Windows XP. Teraz som v práci, doma to všetko skontrolujem (ak ma moje dieťa pustí k počítaču:p ). Zatiaľ ďakujem za rady.

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    PeterNR
    Aký Win používate? Ak W98 treba oládač, ak W2K alebo WXP, ovládače na USB sú priamo v systéme, chyba bude niekde inde.

    V Device manageri (Správcovi zariadení) vidíš USB? A keď klikneš pravým tlačítkom myši a vyberieš Properties (vlastnosti), je tam Working properly (pracuje správne)?.
    Mám tam toto:
    This device is working properly.
    If you are having problems with this device, click Troubleshoot to start the troubleshooter.
    Aj tak nefungujú.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Zita4
    Mám tam toto:
    This device is working properly.
    If you are having problems with this device, click Troubleshoot to start the troubleshooter.
    Aj tak nefungujú.
    Tak Ti poradím ešte spraviť toto.

    Ak máš nejaké zariadenie (foťák, USB kľúč,..) ku ktorému bolo pribalené inštalačné CD, takskús z toho CD nainštalovať ovládač (driver) na toto zariadenie a pripojiť ho. Ak to CD nemáš k žiadnemu zariadeniu, skús nájsť ovládač podľa typu a značky zariadenia na tejto stránke:

    http://www.usb-drivers.com/

    a nainštalovať ho odtiaľ. Ak ho tam nenájdeš, uveď zančku a typ zariadenia (napr. foťák SONY DCS-10) a skúsime to nájsť na inej stránke.

    Ak stále nebude USB port fungovať, dá sa stiahnuť a nainštalovať malá utilitka odtiaľto:

    http://www.drivershq.com/default.asp...sbdrivers&bn=5

    ktorá skontroluje všetky ovládače v PC a navrhne ich aktualizáciu.

    (Vyskúšal som tento program. Kontrola PC je bezplatná, ukáže, ktoré ovládače sú neaktuálne, ale na stiahnutie už chcú registráciu s poplatkom. Takže veľmi to nepomôže, lebo samotné ovládače si potom aj tak musíš nájsť na nete sama).
    Naposledy upravil Chobot : 24.03.06 at 21:21

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Ďakujem Vám všetkým za ochotu, nepodarilo sa mi nič nájsť, hľadala a sťahovala som kadečo, ale asi bude musieť zasiahnuť odborník. Posielam bodíky.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    mne uSB kluč fungoval, ale teraz sa bráni zapísaniu údajov. Vraj je disketová jednotka chránená proti zápisu. Čo s tým?
    Vyskúšala som odinštalovať, nainštalovať, naformátovať...... vymazať, .... nič
    KOlegyňa tam stiahla z internetu upgrate OLYMPu....
    mám Win XP.

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Musím sa pochváliť, podarilo sa Hurá už to ide! (stiahla som update Windows-u), doladila aj podľa vašich rád, a ide to. :p

    Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

    ta som to ja :-) Hlinkovx
    Lida
    mne uSB kluč fungoval, ale teraz sa bráni zapísaniu údajov. Vraj je disketová jednotka chránená proti zápisu. Čo s tým?
    Vyskúšala som odinštalovať, nainštalovať, naformátovať...... vymazať, .... nič
    KOlegyňa tam stiahla z internetu upgrate OLYMPu....
    mám Win XP.
    a nemáš náhodou na usb kľúči zapnutú ochranu proti prepísaniu?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    však... a ako to zistím??
    To je priamo na klči,... podobne ako na diskete?, lebo neviem.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Lida
    však... a ako to zistím??
    To je priamo na klči,... podobne ako na diskete?, lebo neviem.
    Niekde na boku alebo spodku by mal byť taký malý prepínač, niekedy je označený piktogramom zámku (ako jna diskete).

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Chobot
    Niekde na boku alebo spodku by mal byť taký malý prepínač, niekedy je označený piktogramom zámku (ako je na diskete).
    áno, to ma tiež napadlo, ale nenašla som. Teraz som to pozerala znova a nie je tam nič, ani značka ani čudlík..... nič také nevidím.

    Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

    ta som to ja :-) Hlinkovx
    Lida
    áno, to ma tiež napadlo, ale nenašla som. Teraz som to pozerala znova a nie je tam nič, ani značka ani čudlík..... nič také nevidím.
    ono je to strašne maličké...a väčšinou pekne schovaté...
    skús ešte raz pozrieť...a uvidíš, že to nájdeš..
    a ešte ma napadlo...to nejde iba na tvojom PC-čku..či aj na iných?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Lida
    áno, to ma tiež napadlo, ale nenašla som. Teraz som to pozerala znova a nie je tam nič, ani značka ani čudlík..... nič také nevidím.
    Napíš mi značku a typ toho USB kľúča, pozriem sa no to na stránke výrobcu, či náhodou sa to neblokuje cez PC.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ten ktorý je "zablokovaný" má
    A V I X E D33B05 USB2.0 je 128MB

    tento mi funguje, ale tiež nema nič na blokaciu
    JDA256-00-501 LEXAR Medin made in China ten mi funguje

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Lida
    ten ktorý je "zablokovaný" má
    A V I X E D33B05 USB2.0 je 128MB

    tento mi funguje, ale tiež nema nič na blokaciu
    JDA256-00-501 LEXAR Medin made in China ten mi funguje
    Od AVIXE som našiel len jeden model - AVIXE Platinum Drive (obrázok priložený). Je to on?

    Pamäť tohto kľúča sa dá rozdeliť pomocou softvéru na viacero častí a celá prípadne jednotlivé časti chrániť proti prepisu. Slúži na to softvér, ktorý bol súčasťou balenia a robí sa to cez počítač. Návod, ako ho rozdeliť, zaheslovať a odblokovať je priložený. Ak by si nemala ten softvér, dá sa stiahnuť z domovskej stránky výrobcu
    http://www.avixe.com/

    A ten druhý kľúč je ktorý z týchto?
    http://www.lexar.com/jumpdrive/index.html
    79F2C_PD_128MB_front.jpg  

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    vdaka, posunula som synovi. ......... uvidíme

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.