Zavrieť

Porady

prihlasovanie/odhlasovanie dohodárov do/zo Sociálnej poisťovne na prelome rokov

Nedávno tu niekto radil, že DOVP aj keď je v novom roku s ním zase uzavretá zmluva, odhlasuje zo sociálky. Mám od nich teraz kontrolu a pýtala som sa na to, lebo priznám, ja ich neodhlasujem. Potvrdila mi to kontrolórka, pokiaľ pracovník pracuje súvisle na DOVP - zamestnávateľ ho nemusí na konci roka odhlasovať a v januári prihlasovať. Prihláška platí stále.Odhlasuje sa až vtedy, keď sa mu zmluva neobnoví.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Ja som zase musela na pokyn pracovníčky SP ku koncu roka odhlásiť a od nového roku zase prihlásiť, podotýkam, že toho istého zamestnanca na DoVP.

    petovsan je offline (nepripojený) petovsan

    petovsan
    mysimis
    Ja som zase musela na pokyn pracovníčky SP ku koncu roka odhlásiť a od nového roku zase prihlásiť, podotýkam, že toho istého zamestnanca na DoVP.
    Tiež sa mi to zdá krajne nelogické, aby som prihlasovala 31.12.2005 pracovníka, ktorý už raz prihlásený je, a s dátumom 02.01.2006 ho zasa odhlasovala napriek tomu, že pracuje ďalej. To sú znovu len byrokratické výmysly niekoho, čo nemá do čoho vrtnúť. A keď tam prídete o 3 - 4 mesiace, tak verím tomu, že tieto koncoročné nezmysly nebudú mať ešte vôbec spracované.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    miska31 Dobrý deň. Ako je to teda s tým odhlasovaním a prihlasovaním na prelome rokov,ak mám dohodu od júna 2013 do - doba neurčitá a teda trvá aj v roku 2014. Je to potrebné?? Ďakujem.
    katka 23 nie je potrebné odhlasovať, do budúcna otázku zadaj ako otázku nie ako komentár
    miska31 Ďakujem pekne za odpoveď. Otázku k téme neviem pridať, stále mi to založí novú otázku. Ospravedlňujem sa.
    katka 23 tak je to správne že založí novú otázku, každý sa učí OK
      zbaliť

    prihlasovanie/odhlasovanie dohodárov do/zo Sociálnej poisťovne na prelome rokov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.