Zavrieť

Porady

Ako vrátim auto ktoré nechcem zo zamlčanými chybami , predávajúci odmieta vrátit peniaze .

Chyby boli zamlčané a objavené až v servise na tretí deň ... a bývali majitel aj tak nechce vrátit peniaze . bolo kúpene bez riadnej zmluvy na dobré slovo , že sa dotatočne zazmluvní
6 komentárov     zbaliť
lujza.j Najpr kupim a potom idem na kuk do servisu
jslancik on iba zaplatil, nekúpil... aj by som sa smial, ale moc to nejde...
lujza.j Preco by som sa... ked si ludia nevazia svoje peniaze...netvrdim ze je jednoduche kupit jazdenku....su moznosti ako sa posnazit predist takejto situacii...
bubkoch o ake chyby konkretne ide ?
Patrik Loco Daráž podbeh vnutorny celi prehnity ... ked som ho visaval som odhrnul setko a tam su dieri ... a o tom mi ani nepovedal ..dalej ... kufor ... bol vylomeni ani o tom nepovedal a ani mi nepovedal o tom že bolo burane to som zistil až v servise..tvrdil ze auto je bezchybné
lujza.j Ked nevies kupovat auto mal si niekoho najst,ktory vie co a ako...alebo si dohodnut servis....neuveris,ale ja som zena a viem co a ako by sominak ako stare je to bezchybne auto...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Auto si kupoval ako jazdené, teda si ho kupoval s rizikom, že nie všetko musí fungovať na 100%. Keďže nemáš žiadnu zmluvu, kde by sa ti predávajúci zaviazal, že auto nemá chyby, tak ťaháš za kratší koniec. Predávajúci ti predal auto v takom stave, ako je, bolo na tebe aby si si preveril jeho stav. Predávajúci ani nemusel vedieť o nejakých nedostatkoch.

    Môžeš to skúsiť súdnou cestou, ale nemá to zmysel. Dáš kopec peňazí na posudky, právnikov, trovy a výsledok bude stále nejasný. Musel by si preukázať, že ťa predávajúci úmyselne zavádzal a keďže od neho nemáš nič, nepreukážeš to. On môže tvrdiť, že auto predával ako ojazdené, čomu zodpovedá aj cena a hlavné závady ti oznámil pri predaji. Jedine keby ti deklaroval, že má napr. najazdených 50 tisíc km a v servise by si zistil, že má najazdených 200 tisíc km.

    Nabudúce si lepšie prever stav kupovaného auta. A do toho servisu choď pred kúpou, nie potom, ak sa nevyznáš v autách.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Patrik Loco Daráž ale on tvrdil že tam nič netreba menit ze nebolo burane ..proste ze tam len remenicku na servo treba vimenit.. a baam v servise mi odporucili sa ho rychlo zbavit..
    Chobot Ani v servise nie sú profesionálni bohovia, tiež niekedy tresnú kravinu. Často viac mudrujú, než skutočne vedia a poradia ti vymeniť aj také veci, čo ešte v pohode fungujú, len aby si nejakú prácu nahnali.

    Never každému technikovi či mechanikovi. Najmä také vyjadrenia, že aby si sa ho zbavil. Nech ti presne povie, kde vidí slabiny a potom postupne tieto veci daj do poriadku. Ak to auto jazdilo pred kúpou, bude jazdiť aj teraz. Aj keby si mal auto od novoty, tak za pár rokov musíš meniť brzové obloženia, tlmiče, filtre, ložiská a pod. Akurát keď h kúpiš, nemôžeš rátať s tým, že predávajúci ho pred predajom dal tip - top do poriadku a že do neho zainvestoval na nové súčiastky.

    Ojazdené auto nie je nové. Má čiastočne opotrebované súčiastky. Na každom staršom aute skôr či neskôr nejaké súčiastky musíš meniť. Z pohľadu predávajúceho skutočne netrebalo žiadne súčiastky meniť. Auto asi malo STK aj EK (inak by ti ho neprepísali). To, že napr. brzdové platničky sú opotrebované na 80% neznamená, že ti predávajúci klamal.

    A to, že bolo búrané - ukáž mi jedno auto, ktoré nikdy nemalo žiadnu nehodu. Keď mi pošleš VIN, môžem ti skúsiť zistiť, či malo nejaké poistné udalosti v minulosti.
    element05 Podla obcianskeho zakonnika mas pravo 6 mesiacov na vratenie celej sumy ak sa preukazu skryte zavady (to znamena zavady ktore nie su preukazatelne na mieste skusky auta...zavada sa da urcit ci je dlhodoba a tym padom sa nemoze na nic ohradzat) ..my sme takyto pripad vyhrali a chlapec si odcvalal na svojom aute s ovisnutym nosom a bez penazi.
    jslancik skryté závady sa neprejavia pri prvom sevise hneď po "kúpe". ak áno, tak asi nie sú skryté, iba "neobjavené" kvôli blbosti. Patrik neskúmal to auto, resp. ho skúmal až po zaplatení. Keď niekto auto pred kúpou neskúma a kúpi ho bez dôkladnej prehliadky v servise, tak berie na seba zodpovednosť.

    Nič ste nevyhrali, iba ste mali šťastie na predávajúceho, že sa zľakol a nechcel to ťahať po súdoch. Odporúčať niekomu rovnaký postup, hm, hm.
    bubkoch ty sa tu ohanas obcianskym zakonnikom ale pisel len bludy ... nic take co pises v OZ nie je ... vsak napis konkretne o ktory § sa opieras ...
    Patrik Loco Daráž a co mam robit ked mi to prokuratura zamietla na koho sa mam obratit ? z akym paragrafoma lebo co ?
    em88 Dobrý deň, môžem Vás poprosiť o kontakt na súdneho znalca, ktorého odporúčate? Tiež máme podobný problém. Vopred ďakujem
    element05 Treba si prestudovat konkretne co znamena "skryte zavady" v tom zakone. Slovaci su takí, sklopia usi a cusia a na vlastne naklady si daju opravit. A klamari sa smeju a klamu a zavadzaju dalej. Ak si raz kupim auto a nechcem ho s takou zavadou, vaznejsou, ktora sa zisti mam pravo ho vratit a je len spakulacia toho byvaleho majitela ze na to reaguje takto. Aj ojazdeny voz ma zavady ktore su ako tak znesitelne ale aj velmi vazne. My sma mali poskodeny dvojhmotny zotrvvacnik a este dalsie veci. Mali sme asi 10 aut a viem o com hovorim...nekupovali sme sme prve auto. Ked si kupis v obchode sveter a doma ho rozbalis lebo pradavacka ti ho dala zabaleny a nie ten vylozeny, a zistis ze ma dieru, tak ho budes nosit? Alebo si zasijes dieru a budes vyzerat ako pako? Nie, pojdes ho vratit lebo mal skrytu zavadu....uz sa chapeme??
      zbaliť
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Patrik Loco Daráž no to už viem , já len či to nejako nejde ....formou práva
    KoxXxo Jedine hrubá sila.
    jslancik vieš, lenže právo sa opiera o niečo. A ty mu nemáš čo poskytnúť, o čo by sa oprelo. "dobré slovo" nestačí. ani štandardná zmluva by nestačila, ako písal Chobot. A ešte by si musel preukázať úmysel (že ťa chcel úmyselne podviesť) Úplne by stačilo, keby tvoj "dodávateľ" trval na tom, že on nevedel, že to bolo vadné. V tvoj neprospech hrá aj princíp "dobrého slova", ktorý evokuje akúsi dôveru a dobré vzťahy medzi kupujúcim a predávajúcim...

    Ak by si náhodou uspel, bol by to precedens a trh s ojazdenými autami by bol v keli.
    Patrik Loco Daráž bo on ... ma podviedol... som mu dal udaje ze nech dodatocne urobý zmluvu a on to hned na mna prepisal bez mojho podpisu bez suhlasu .. a nevem ako to je na Slovensku vobec možne ..síce ani by smsa divit nemal
    element05 Pocuj, ale ved to mi nejde do hlavy ze len tak prepise auto baz nejakeho korektneho dokladu....
    Chobot Na prepis auta nepotrebuješ žiadnu zmluvu. Jednoducho starý majiteľ auto odhlási a hotovo. Žiadnu zmluvu nevyžadujú (to nie je kataster, kde treba predložiť kúpnu zmluvu).
    buchač Element si mýli nové auto s jazdenkou ..........................

    Ale úsek Evidencie vozidiel nepustí ...http://www.minv.sk/?informacie-6
      zbaliť

    element05 je offline (nepripojený) element05

    element05
    Ahoj, neviem ci ti to pomoze, ale takyto pripad sa stal nam s manzelom minuly rok. Kupili sme auto, a na druhy den rano v servise zistili dost zavaznu chybu, ktorej oprava by bola velmi nakladna. Majitel samozrejme vsetko popieral a hral mrtveho chrobaka....nechcel sa podielat ani na financovani opravy. Vyhladali sme pravnika. Hodnota ojazdeneho vozidla bola cca 4900 eur. Do pol roka mas pravo na vratenie penazi.....vztahuje sa to na skryte zavady, je to podla obcianskeho zakoniika. Ten majitel sa nam vysmieval do tvare a boli sme zufali. Ale nakoniec ked videl sudnu zalobu sa zlakol.....a peniaze nam vratil mimosudne......dali sme si vyhotovit aj znalecky posudok, kde sa chyba ukazala ako dlhodoba a nemohol uz robit nic. Len sme mu museli zaplatit pokutu za pouzivanie vozidla do dna kedy sme mu ho odovzdali...preto ti radim na nom nejazdit...my sme to vtedy nevedeli. Tiez nas kazdy odradzal....ale moj nazor je taky ze odradzaju najma tí ktorí su sami schopní take vozidlo predat.
    Moja rada znie: NEVZDAT to!...aj ke d nemas zmluvu, vozidlo je predsa vedene este stale na neho a to by bolo podla mna plus pre teba. Lebo patri jemu...ak si si ho uz teda nedal prepisat.
    Drzim ti palce a hlavne sa netreba dat. Zakony su predsa pre spravodlivost a nie na podporu klamarov.
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jslancik on to už má prepísané. a mimochodom, asi si mala šťastie... keby sa nezľakol, asi by bolo všetko inak.
    Patrik Loco Daráž velmi pekne dakujem milá pani , pozdvihli ste mi sebvedomie , nakolko už tiež neviemj rady..ja som nic neprepisoval ...len mi dosiel technicak a na nom uz moje udaje bez mojho vedomia tak skusim ten posudoka sud
    element05 Len mi nejde do hlavy ze preco ti teraz neda tu zmluvu? Ma s tym nejaky problem?
    jslancik to je jasné, Patrik by už tú zmluvu nepodpísal. takže žiadnu zmluvu nemajú. Maximálne na DI bola nejaká so sfalšovaným podpisom, ak bolo treba.
    Patrik Loco Daráž neviem proste mi ani zmluvu nedal ..boli sme dohodnuty ze dodatočne spravíme zmluvu a nechapem jak to on mohol na man prepisat a este mam stale jeho tabulky .. a bez akehokolvek mojho suhlasu to prepisal
    element05 skusim ti to zistit ako je to s tym prepisom....
    element05 No a tu je kamen urazu...ak mal falosnu zmluvu, v tom pripade uz spravil dva priestupky a chlapec ma velky problem....
    jslancik zmluvu nemá, kdeže. Nikto žiadnu nevidel. Stratila sa. Bol by predávajúci hlúpy, keby ukázal zmluvu so sfalšovaným podpisom. Mimochodom, Patrik môže byť rád, že má vôbec auto. Dal mu peniaze bez zmluvy, a dúfal, že to dobre dopadne. Nič z toho na súde nebude v Patrikov prospech.
    element05 Patrik a vy ste odkial? mam kontakt na velmi dobreho znalca ...je uznavany aj ako sudny znalec a riesi dost zavazne kauzy na sudoch...nas ten posudok stal cca 70 eur
    element05 Takze ku odhlaseniu vozidla tu zmluvu nepotreboval....len vase udaje :
    Odhlásenie vozidla do iného okresu

    Ak ste predali Vaše auto a jeho nový majiteľ je z iného okresu, musíte vozidlo odhlásiť z evidencie Policajného zboru vo Vašom okrese. Pri odhlásení, nie je potrebné, aby ste pristavili vozidlo ku kontrole.
    Odhlásenie vozidla do iného okresu je bezplatné, poplatok platí až nový majiteľ pri prihlásení vozidla vo svojom okrese – bližšie na Prihlásenie auta z iného okresu (smeruje na tú podstránku).
    Pri odhlásení potrebujete nasledujúce doklady:
    vyplnená žiadosť s údajmi nového držiteľa (môžete si ju stiahnuť vyššie),
    technický preukaz a osvedčenie o evidencii vozidla alebo osvedčenie o evidencii,
    platný doklad totožnosti, ak ide o vozidlo fyzickej osoby, ak ide o podnikateľa - výpis z obchodného registra alebo živnostenský list,
    splnomocnenie, ak je držiteľ alebo vlastník vozidla zastupovaný, s úradne overeným podpisom splnomocniteľa,
    v prípade, že o zmenu žiada držiteľ vozidla, ktorý nie je vlastníkom, je potrebný úradne overený súhlas vlastníka vozidla alebo úradné rozhodnutie,
    doklad o zaplatení povinného zmluvného poistenia zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla (povinné zmluvné poistenie). Poistenie možno preukázať nielen poistkou pôvodného majiteľa, ale aj poistkou nového majiteľa.
    element05 Ale ako ten byvaly majitel vysvetli, ze auto bolo predtym prihlasene na neho? Ved su o tom zaznamy......No ja len nahlas premyslam, ze to nemoze byt snad take beznadejne...
    em88 Dobrý deň, môžem Vás poprosiť o kontakt na súdneho znalca, ktorého odporúčate? Tiež máme podobný problém. Vopred ďakujem pekne,
      zbaliť

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    pokial ti v servise povedali ze na aute treba vymenit takmer vsetok spotrebny material lebo je prirodzene opotrebovany (tlmice, brzdy, kotuce, rozvody a pod.) tak mas smolu a aj sudca sa ti vysmeje ...
    auti si kupoval ojazdene, cena zohladnovala vek auta a stupen opotrebenia, nema ziadne vady, je pojazdne, tak si ho daj do poriadku ak treba ... hadam si nemyslis ze ojazdene = nove a ze predavajuci pred predajom vymeni vsetky opotrebovane suciastky za nove ... kazde ojazdene po kupe vyzaduje investicie, s tym sa rata ...
    podla mna si len spekulant
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    element05 bubkoch...............teraz pisem za manzelku......spekulant si mozno asi len ty, lebo tu vypisujes bludy a taras dve na tri. Mi chces povedat, ze napr. dvojhmotny zotrvacnik je spotrebny material.....ano je, ale s tym to nekonci ako to tu ty pises.....kazdy kto predava svoje auto a aj ked je desat rocne, 6 mesiacov podla zakona nesie objektivnu zodpovednost za to vozidlo. Ak sa znaleckym posudkom preukaze, ze zavada na vozidle uz bola v case predaja, ty ako predavaju mas smolu ak ta kupujuci da na sud, pretoze nesies za vozidlo stale objektivnu zodpovednost. a stretnut takeho spekulanta pri kupovani auta, dopadlo by to velmi zle. bubkoch..............nie si znali absolutne v zakonoch tak tu ani nepridavaj ziadne kraviny a radsej sa venuj inej cinnosti....ako napriklad lúšti krížovky......
    buchač Dnes sa tu dá aj nasmiať .....

    Príde nejaký 5-ty element a hodnotí člena , dokonca ho posiela lúštiť krížovky ...
    Pche ....sila !!!

    ...a ozaj , CITUJEM :
    ..." stretnut takeho spekulanta pri kupovani auta, dopadlo by to velmi zle...."

    ODPOVEDÁM :
    Aj ja si myslím ...lebo takého kupujúceho špekulanta ( čítaj elementárneho elementa ) by som asi hnal svinským krokom ...

    Je tu spomenutá " objektívna zodpovednosť "...nuž doporučujem preštudovať príslušné , lebo tie dve slová obnášajú nie jednu stránku , ktorá naväzujú...
    element05 velmi rad by som ta stretol pri kupovani auta.....VELMI RAD!!!! :-)
    buchač SMOLA ...nechytal by si sa .

    Ide o to , že ja mám na všetko odborníka po ruke .
    A je jedno , či ide o textil , elektroniku ...a či auto .

    ...a ozaj , ja sa nie s každým dám do kšeftu ...
    Patrik Loco Daráž aha ... hovorim tu o motore alebo suciastkach??!! ty spekulant... hovorimm zue je vnutorny podbeh celui hnili a to sa pozret na miestenedalo pretoze pan to mal premyslene...
      zbaliť

    em88 je offline (nepripojený) em88

    em88
    element05, element05 môžem poprosiť o kontakt na súdneho znalca? máme tiež podobný problém a snažíme sa ho riešiť. Vopred veľmi pekne ďakujem
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lujza.j element05....Posledná návšteva 14.08.15 20:46
    mareko Deň aj mesiac témy by zhruba sedel, len rok akosi nesedí...dva roky naspäť
    buchač lujza.j (Dnes 16:49) element05....Posledná návšteva 14.08.15 20:46
    =======================

    Vzhľadom k príspevkom si myslím, že Piaty Element tu niekomu reklamu robí....

    Tie jeho/jej "príspevky" je škoda riešiť...solídne sú od veci.
    element05 Dobry vecer, kontakt je Ing Stanislav Chomo 0907808525, 0907358857, stanislav.chomo@gmail.com
    Snad pomoze....nam pomohol jeho posudok plus pravnik...peniaze sme dostali naspat.
    Drzim palce
    em88 Ďakujem Vám veľmi pekne za info. Prajem pekný deň
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Tak toto ma teda fest dostalo !!!!!!!

    element05 (Dnes 20:24) Ked si kupis v obchode sveter a doma ho rozbalis lebo pradavacka ti ho dala zabaleny a nie ten vylozeny, a zistis ze ma dieru, tak ho budes nosit? Alebo si zasijes dieru a budes vyzerat ako pako? Nie, pojdes ho vratit lebo mal skrytu zavadu....uz sa chapeme??
    Veď to je to isté aj s autom ...najprv predsa pozriem vizuálne a následne sa preveziem ( alebo nechám odbornejšieho sa realizovať ) ...
    Pozrie/m a vidí/m ( respektíve nevidím príkladne do motora , atď...) ...
    ...a až potom podpisujem zmluvu a ťahám love a platím ...

    Ako vrátim auto ktoré nechcem zo zamlčanými chybami , predávajúci odmieta vrátit peniaze .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.