Zavrieť

Porady

odročenie súdu zo zdrav.dôvodov

Mám predvolanie na súd ako obžalovaný,som už 4 mesiac PN a nakoľko sa môj zdrav.stav dnes veľmi zhoršil,nemôžem sa zajtra dostaviť na pojednávanie.Prosím vás o radu neviem či stačí na súd poslať elektronicky doklad od lekára a aj žiadosť o odročenie,a nakoľko je to krátka doba či to budú akceptovať na súde.Čítal som aj že sa to dá oznámiť telefonicky a potom doklady zaslať dodatočne poštou,len neviem či je to spolahlivé,nechcem mať problémy.Veľmi by ste mi pomohli,keby ste mi vedeli dať nejaký vzor,ako má vyzerať žiadosť na odročenie súdu.Ďakujem
Naposledy upravil drobček1 : 19.01.14 at 08:39
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Postupiovala by som- poslala ziadost a kopiu dokladu o PN elektronicky, plus zavolala a dodatocne poslala postou aj s vyjadrenim lekara, ze nie si schopny zucastnit sa pojednavania.
    Moj osobny nazor- sudu sa aj tak nevyhnes, cim skor to maj za sebou....
    drobček1 dakujem nechcem sa vyhnuť,len nie som schopný sa tam dostaviť
    VANUSKA zavolaj na súd že si PN a potom dolož súdu potvrdenie ošetrujúceho lekára, že tvoj zdravotný stav ti nedovoľoval sa pojednávania zúčastniť. Apropo samozrejme požiadaj o odročenie pojednavania lebo súd by mohol pojednávať aj bez tvojej prítomnosti.

    odročenie súdu zo zdrav.dôvodov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.