Zavrieť

Porady

Ako zapojiť DVD 5.1

Zdravim. Už 5 rok sa u nás doma povaľovalo DVDčko s 5.1 zvukom na povale, tak som sa rozhodol, že si ho zapojím u mna doma na novej TV.
Samozrejme neviem ako...


TV koncovky:
scart (RGB/CVBS)
HDMI 1,2,3
AUDIO IN Y/PB/PR
Y/PB/PR
AUDIO IN DVI/YGA
SERV.U
DIGITAL AUDIO OUT (OPTICAL)

DVD
vidíte na fotke
Optický kábel a SCART mám zabudovaný v stene, tak by mi najviac pomohlo nejaké riešenie cez tuto cestu ak je to možné vdaka.

Samozrejme DVD nemá HDMI. Potreboval by som aby išiel 5.1 zvuk počas prehrávania DVD, ale aj počas obyčajného pozerania TV.

Viete mi poradiť? vdaka
DSC03345.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Telka má len 2 repráky, takže na zapojenie 5.1 zabudni. Jediné čo môžeš spojiť, je, že privedieš stereo zvuk do TV a to nasledovne:
    1. DVD - výstup:OUTPUT L a R
    TV - AUDIO IN
    2. DVD - SCART
    TV - SCART (ak SCART podporuje objsmerný tok dát).
    Ak to chceš naopak (t.j. zvuk z TV cez DVD) tak máš viac možností. Na DVD nevidím, že by mal výstup 5.1. Alebo si neodfotil zvyšné koncovky, čo sú na DVD.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    TRULY vystupy na repraky som neodfotil.
    Lenze ked zapnem dvd tak mi zhodi tv obraz tak neviem tetaz.
    nijako nedostanem 5.1 zvuk? ved ba to to bolo vyrobene.
    Alebo mam zapojit antenu do kina a z neho do tv?
    Chobot Upresni, čo vlastne chceš dosiahnuť.

    Aby si prehrával DVD disky na TV? Kde chceš počuť zvuk - v TV alebo máš externé repráky pripojené na DVD? Chceš zvuk z TV pustiť cez DVD?

    Píšeš o anténe - toto je zase úplne iná téma. Akú máš službu TV? Káblovku analógovú či digitálnu? Máš nejaký dekodér od poskytovateľa TV signálu? Máš iba externú anténu? Máš satelit?
    TRULY ch em prehravat dvd to je ok. Ale chcem aby mi zvuk.z tv isiel 5.1 kanalim cez kino. Viem ze vsetky filmy v tv nemaju 5.1 teda vacsina ale aj tak. Mam externu antenu cez bytovy rozvod ale budem mat antik box. Ale riesim zatial antenu.
    Zapojil som scart a optiku zvuk do dvd ale ked ho zapnem naskoci bootovanie kina a tv sa vypne.. ak ma chapes
    erik555 to je ake domace kino (model)? A este napis aky mas ten TV (model)!
    TRULY domace je orava Dav100y a telka je philips 3d 4kova rada ledko
    erik555 Ked chces zvuk z TV, tak jedine na DK do tych 2x AUX IN!!! A z TV jedine lacnejsia verzia bude zo sluchadloveho vystupu redukciou "jack male 3,5 - 2x cinch"! Ako to bude hrat, to neviem. Ale viem, ze to bude v DK iba rozkodovane stereo na 5.1.
    http://www.pentask.sk/kabel-propojov...5m_d25731.html
    TRULY a ta drahsia verzia?
    erik555 ta drahsia verzia je http://datacomp.sk/prevodnik-z-digit...l#.UuWC0_tjX4Y
      zbaliť

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    ja to mám takto: z tv zvuk cez miniscart redukciu scartom do dvd a odtiaľ 5.1 do repro - bez problémov
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    erik555 samozrejme, ze to 5.1 nie je plnohodnotne. Ale rozkodovane stereo na vsetky repraky.
    srska jasné ale zvuk z tv cez dvd by nemal byť problem
    erik555 samozrejme, ze by nemal...navyse, ak ma na DVD opticky vstup a TV ma opticky vystup
    TRULY optika tam je ak ked je 8 rocne
    erik555 ale dolezite je, ci vstup (IN), alebo vystup (OUT)! Toto je potrebne vediet pri zapajani elektroniky!
    TRULY pise tam len optical a v manuale je.ze Opticky kabel preprilojenie digitalneho komponentu
      zbaliť

    erik555 je offline (nepripojený) erik555

    erik555
    Ked nepises, aky model je to Domace kino a TV, tak: Ak je ten optical vstup na domacom kine a TV ma opticky vystup, tak samozrejme, ze z TV budes mat zvuk na DK cez opticky kabel! Na DK vyberies opticky vstup a mas zvuk z TV. Zvuk z tv reprakov vypnes.
    Video z DK (DVD disku) budes mat do TV cez SCART a zvuk z DVD disku zostava v domacom kine, ku ktoremu predpokladam mas zapojene 5.1 repraky!
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    TRULY Tak to mam zapojene. Ale ak zaonem Dk tak naskoci bootovaci rezim a tv sa prehodi na prehrsvanie dvd. Ako mam spravit aby telka isla dalej a DK prehravalo zvuk.
    erik555 Zial, to DK Orava ma ten Coaxial a Optical ako vystup a nie vstup, co potrebujes, pri zapojeni z TV. Nemas od toho DK manual?
    TRULY mam ale pisal ho nejaky idiot. Nema ani hlavu ano patu
      zbaliť

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    No ako pozerám na to foto - ja tam 5.1 teda nevidím. Skôr 2.1 Output - L ľavý, R pravý, SW - subwoofer, Video, S-video, a to oranžové je rozmazané ale asi nejaký Coaxial. Takže pochybujem, že z2.1 urobíš 5.1
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    TRULY nesfotil som pravu cast DK kde su zapojenia repro. V krabici mam 5 reprakov a subwoofer a v celom manuale je 5.1
    misoft Takže - z DVD-prehrávača by ti "teoreticky" 5.1 šlo (ak to DVD bude mať). Ale zabudni, aby z telky šlo 5.1 - telka má 2.0 (stereo) a z toho NIKDY 5.1 neurobíš. Maximálne bude L predný i zadný hrať rovnako a R predný i zadný tiež rovnako svoje kanály. SW potom bude (ak to mašinka zvládne) robiť diferenciu L-R.

    Opakujem - z 5.1 2.0 urobíš, ale z 2.0 na 5.1 NIKDY!
    TRULY ako je mi to jasne. Ale keby mi tl islo aspon normalne.na.vsetkych plus ten subwoofer. Inac su filmy v tv sem tam aj 5.1 tak nechapem lreco by neohol ist 5.1 zvuk vonku z tv na DK
    erik555 Na tomto DK Orava nemas ako prijat plnohodnotne 5.1, kedze nema digitalny vstup ani 6 Audio channel! Takze jedine na DK do toho AUX IN: Bud zo sluchadloveho vystupu v TV http://www.pentask.sk/kabel-propojov...5m_d25731.html , alebo digitalneho vystupu v TV http://datacomp.sk/prevodnik-z-digit...l#.UuWEA_tjX4Z Toto DK ma SCART iba vystup! Z TV budes mat do DK stereo signal, pricom DK ti ho vie rozkodovat na vsetky repraky (Dolby ProLogic II)...je jasne, ze to nie je plnohodnotne 5.1, jedine plnohodnotne 5.1 ziskas z DVD filmu!
    misoft TRULY - ty si vôbec nepochopil? Z dvojkolesovej káričky nikdy neurobíš štvorkolesový voz s vodičom! Tak ani zo sterea neurobíš quadro + subwoofer. Pochop jedno - tela má len DVA zvukové kanály! A ty chceš aby z nich boli plnohodnotné 5+1 kanály.
    erik555 toto DK on ma http://www.orava.info/cz/default.asp...lname=dav-100y
    srska môj starý šunt philips lx8300sa 400W rms http://s3.pji.nu/product/standard/800/18193.jpg, http://static.kupindoslike.com/Phili...O_14396161.jpg
    TRULY oka chapem. Ps to DK som vytiahol z pivnice a nehdem z neho spravit spickove kino. Je mi jasne ze je to stara kraksna :-)
    srska ja to mám tak, ako som napísal. signál do dvd z tv cez scart. potom: dám zvuk tv repro na nulu, zapnem dvd, navolím predvoľbu tv s dolby pl II a hotovo. zvuk ide do 5+1 a hlasitosť ovládam cez dvd
    erik555 ale ten SCART, aby isiel cez neho aj zvuk opacnym smerom, musi byt na domacom kine obojsmerny, ako to mas na tvojom Philips. Co som sa docital, tak na DK Orava je vraj SCART iba vystup. Takze cez kabel SCART nedostane zvuk z TV do DK Orava, jedine ako som mu napisal: Zo sluchadloveho vystupu v TV, alebo klasicky z audio vystupu v TV!
    Chobot Truly, aj keď je staré, môžeš ho využívať. Ako už erik 555 dobre napísal, audio z TV dostaneš do DK len cez tie CINCH vstupy. Na TV to pripojíš na slúchadlový výstup.

    Optiku nespojíš, hoci TV má opt. výstup, ale na DK to nie je vstup. Tá optika na DK slúži na pripojenie DK na externý zosilňovač/receiver.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.