Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ÁNo, ak zaplatíš na mieste, znamená to, že si priznáš pochybenie, a tým to končí.
    lujza.j takýto bol "hustý" v inej téme..... "martinko111 (16.01.14 23:08) Ale ja som myslel, že ho predám ešte pred začatím exekúcie, len ho neprepisem. A bejzbalkou dám tebe ty šašo."

    LukyKs je offline (nepripojený) LukyKs

    Vylúčený člen LukyKs
    No rýpať v tom može ešte mangelka

    synator je offline (nepripojený) synator

    synator
    Pokutu ti nahodia do evidenčnej karty vodiča/má ju každý vodič/ Ak je táto posledná za závažný priestupok a ak sa pri tom zadávaní zistí, že máš spáchané dve ďalšie závažné priestupky za posledných myslím 12 mesiacov, tak ťa pošlú na preskúšanie.

    Ak sa nejedná o závažný priestupok, tak zaplatením pokuty to pre teba končí,

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Teoreticky môže,ak ti tam vypíšu priestupok a pokuta nebude zodpovedať sadzbám.
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft To by si vyriešili policajti medzi sebou. Akonáhle je pokuta zaplatená (správne, alebo nesprávne) je celý priestupok vyriešený a urovnaný. V tomto prípade by sa už nemali opäť obracať na vinníka, nakoľko ten už bol potrestaný pokutou a celé konanie bolo riešené na mieste a UKONČENÉ. Teda už nie je možné toto znova otvoriť.
    Potom by sa to muselo riešiť súdom, ale to by PZ riskoval obvinenie zo zneužitia právomoci verejného činiteľa (znovu potrestanie osoby bez akýchkoľvek podkladov - pretože pokutou sa na neho hľadí ako na "čistého").
    Peggynka Bola som vypovedať a pýtali predložiť bločky (asi kšeftoval s bločkami).
    LukyKs Ty si odkladáš??
    To ja by som si z nich mohol aj knižku spraviť

    PS
    Ale po poslednej som sa rozhodol zmierniť tempo
    Peggynka Počúvaj,tá pokuta bola za rýchlosť na TRABANTE (!!!).To som si nechala ako dôkaz,aby kupujúci videl,že to ide 120km/hod.V živote už nebudem mať lepšie auto...chichi
    Chobot Trabant 120 nešiel! Jedine, že by si mala v ňom iný motor, alebo ten špeciálny model so 4-taktným motorom.

    Ale klasický 2-takt mal tak max. 95-100!
    Peggynka Bol to posledný model,v TP mal 110km/hod a tiež inovované kúrenie.Raz som brala známeho a ten mal niekedy trabanta a ostal prekvapený,že po 1,5km jazdy cítil teplo z kúrenia-neveril.Štartoval bez problémov aj pri -30°C (akurát že pri tom nadymil) a nikdy ma nezradil (neostala som na ceste s poruchou),došla som aj bez dynama,stratila som ho za jazdy.Je mi jasné,že tú rýchlosť treba brať z rezervou,myslím,že tolerancia 5-8km v meraní mohla byť v tom čase normálna.Ale auto malo nenormálnu akceleráciu.Rada naňho spomínam.
    misoft @Chobot - by si sa čudoval! Mal som T601 Combi - trochu som sa "pohral" s hlavami a s tesneniami pod nimi - a ten Bakeliten Motor Wagen mi dal 118 km/h (bol som mladý a sprostý ) - poliši mi to namerali, ale uhral som to do autu - reku - Trabant a 118?
    Ale tá spotreba - bisťu, počul som ten vír v nádrži......

    @Peggynka - oprava motora, oprava spojky - rovno na ceste len s niekoľkými kľúčmi. Kúrenie - pokiaľ to ťahalo (v zábere) i trenírkova teplota bola . A akcelerácia? Piskot pneumatík na križovatke - malý zvukový efekt....

    Mal som ho 8 rokov, na Horehroní, sneh-nesneh - prešlo všade (a ak nie, tak na spiatočku - ako zadokolka) prešlo. Rozťahoval som dokonca Moskviča 412! A to je ruský Sergej.....
    Peggynka Ani nevieš,ako si ma potešil svojimi spomienkami.Toho môjho trabanta zlikvidoval môj muž,keď išiel na ryby na Dedinky (cesta 67 z PP) a tam je taký prudký zjazd z kopca,pustil to na voľnobeh (140!!!) a zadrel motor...Čudoval sa preveľmi.Auto som dala opraviť a už som mu ho nikdy nepožičala.Oprava spojky na ceste ? Nehrozilo,keď si mal gríf,jazdil si bez spojky,niekedy aj týždeň,kým sa mi našiel čas na opravu.Ach jo,najazdila som na ňom 120 tisíc km.O štvrtej ráno zasnežená 18-tka a šoféri pri benzínke čakali na pluh.Ja som s tým vlítla do snehu,kde je cesta som vedela len podľa snehových tyčiek a vždy medzi ne...A kolóna frajerov za mnou,chichi.No uznaj,budem mať niekedy lepšie auto?
    misoft Peggy: moja spomienka - ťahal som si to v decembri z Brezna na Čertovicu - večer, hmla. Dal som dole vzduchový filter (+2-3 ks navyše!!!) a švihal som si to hore 80-tkou! Za mnou nejakí maďari na žiguláku (nestíhali) - zátačky som bral s ručnou brzdou (ala relly - kontrolovaný bočný šmyk) a keď sme boli hore, odstavil som na parkovisku a milí maďari čumeli čo sa deje. Ja na to: Parking! Ešte pozerali, čo mám pod kapotou, neverili, že je tam len 595 ccm.

    A jazda bez spojky? Normál - prasklo lanko, jazdilo sa veselo ďalej (akurát rozbeh bol drsnejší - vraziť jednotku a hneď plný plyn - inak len s medziplynom dole, alebo nechať spadnúť obrátky pri radení hore.
    Peggynka Hehe,pod kapotou bolo delo...Kamarát z NSR prišiel na najnovšom modeli Audi a chcel vidieť motor na trabante.On mal taký na stierače,tak som ho zobrala na jazdu a zapieral sa všetkými hnátami, mal zážitok na ktorý dlho spomínal.Ďalší rok mu to audi u nás ukradli...
      zbaliť

    Ak zaplatím pokutu na mieste a dostanem blok od policajtov je konanie ukončené z oboch strán? Chcem vedieť, či sa v tom ešte môže niekto rýpať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.