Zavrieť

Porady

nastavenie nezdaniteľnej časti základu dane v OLYMPe

Prosim Vas, mam otazku,

1. ked dam generovat mzdu vzdy mi uvedie odvody do poistovne len zames-tela a zam-ca nie neviete preco? musim zadat rucne VZ do zam-ca to sa moze alebo to tak ma byt? Neviete kde mozem mat chybu?

2. este by som sa chcela opytat mam:
HM: 7834,-
POIS: 1053,-
vypocita mi zaklad dane: 6781,-
a predd. na dan: 1288,-

to je spravne? ma tam byt dan, ked je mzda nizsia ako 6900,-? alebo to ide podla HM?? (...ale dan mi zraza aj pri inom pracovnikovy, kt. ma HM: 6900,- ako sa to da urobit aby to bolo spravne???)

velmi dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    sara-ke
    Prosim Vas, mam otazku,

    1. ked dam generovat mzdu vzdy mi uvedie odvody do poistovne len zames-tela a zam-ca nie neviete preco? musim zadat rucne VZ do zam-ca to sa moze alebo to tak ma byt? Neviete kde mozem mat chybu?

    2. este by som sa chcela opytat mam:
    HM: 7834,-
    POIS: 1053,-
    vypocita mi zaklad dane: 6781,-
    a predd. na dan: 1288,-

    to je spravne? ma tam byt dan, ked je mzda nizsia ako 6900,-? alebo to ide podla HM?? (...ale dan mi zraza aj pri inom pracovnikovy, kt. ma HM: 6900,- ako sa to da urobit aby to bolo spravne???)

    velmi dakujem
    sara, z HM 7834 sú odvody za-ca 1053 to je dobre a zamestnanec dostane na výplatu 6781,- Sk , žiadnu daň mu zamestnávateľ nezráža. Asi tam nemáš v personalistike nastavenú nezdanit. čiastku 7568 Sk ? Uplatňuje si ju zamestnanec ? Ak si to tam dáš tak Ti to bude počítať dobre.

    Pekný deň...

    sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

    sara-ke
    Manual
    sara, z HM 7834 sú odvody za-ca 1053 to je dobre a zamestnanec dostane na výplatu 6781,- Sk , žiadnu daň mu zamestnávateľ nezráža. Asi tam nemáš v personalistike nastavenú nezdanit. čiastku 7568 Sk ? Uplatňuje si ju zamestnanec ? Ak si to tam dáš tak Ti to bude počítať dobre.

    Pekný deň...
    dakujem tii velmi, len este by si mi nemohol poradit kde presne sa to da nastavit?? prosim dakujem

    sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

    sara-ke
    sara-ke
    dakujem tii velmi, len este by si mi nemohol poradit kde presne sa to da nastavit?? prosim dakujem
    prepac, uz som na to prisla, super uz mi dan nepocita, ale aj tak mi pri 1 pracov. nepocita poistne nevies preco (nevadi, ze tykam?, )

    sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

    sara-ke
    prepacte, ze tolko otravujem, ale zase mam otazku tu nezdanit. ciastku musim zadavat stale rucne kazdemu pracovnikovi kazdy mesiac? lebo mne to tam neulozi, alebo to tak ma byt?

    Dˇ.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    sara-ke
    prepac, uz som na to prisla, super uz mi dan nepocita, ale aj tak mi pri 1 pracov. nepocita poistne nevies preco (nevadi, ze tykam?, )
    Takto by to malo byť, porovnaj si
    HM7834
    zamestnanec odvody 1030
    výplata 6781
    zamestnávateľ odvody spolu 2762
    nič iné
    Porovnaj si nastavenie toho zamestnanca v personalistike čo ti počíta správne s nastavením ostatných kde ti po počita špatne, tam bude problém. Samozrejme až má deti, treba tam zakliknúť aby ti išiel do mzdy bonus 540 Sk
    "Nepanikár"..., krok za krokom kontroluj
    PS:ja im dám vyplniť dotazník z Olympu, kde mám o nich všetky údaje a podla toho si nastavím zamestnanca.
    Pekný deň...

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    sara-ke
    prepacte, ze tolko otravujem, ale zase mam otazku tu nezdanit. ciastku musim zadavat stale rucne kazdemu pracovnikovi kazdy mesiac? lebo mne to tam neulozi, alebo to tak ma byt?

    Dˇ.
    Otvoril som Olymp, V personalistike=mzdové údaje si odklikni typ pracovníka maj tam bodku, potom prehlásenie o dani fajka a odpočet nezdanitelnej časti tiež fajka a malo by to ísť
    Naposledy upravil Manual : 06.03.06 at 14:49

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    sara-ke, ešte môž byť problém v tom, že ak zadávaš údaje v personalistike, mala by si to robiť v otvorenom mesiaci (cesta: mzdy-kalendár), inak sa ti to nebude prenášať aj do ostatných mesiacov

    nastavenie nezdaniteľnej časti základu dane v OLYMPe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.