Zavrieť

Porady

Prevod penazi v podnikatelskeho uctu na sukromny

Dobry den, mam s.r.o., podnikam v ramci sluzieb. Na vyplatenie vacsej faktury som vlozil svoje sukromne peniaze. Teraz ked sa mi maju vratit mam vystavit fakturu ja. Zaujima ma ci je v poriadku ak mi peniaze pridu na podnikatelsky ucet a ja si ich potom prevediem na sukromny, alebo sa to nesmie ? Snad som sa vyjadril zrozumitelne. Dakujem vam za odpovede
Naposledy upravil Tony Dúbravec : 30.01.14 at 22:42
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    určite nemôžeš vystaviť faktúru v mene firmy a uviesť tam súkromný účet. Ako by sa to spárovalo?
    Ten prvý vklad na úhradu došlej faktúry bude zaúčtovaný ako krátkodobá pôžička - aspoň tak píšeš, že si vložil peniaze.
    Takže najskôr uhradia riadne vystavenú faktúru na účet tvojej sro - faktúra bude preukázateľne uhradená a potom zadáš prevod vo výške pôžičky na svoj súkromný účet - to je legálne.
    Tony Dúbravec Presne to som chcel vediet. Ci je to v poriadku ak si ich poslem spat. Ci sa potom neriesi komu a zaco tie peniaze odisli. Ale ak sa to da spravit tak ako hovorite, malo by to byt fajn.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Ty ako FO požičiaš svojej SRO finančnú hotovosť. Následne si túto vrátiš prevodom na účet toľko, koľko si požičal. Musíš o všetkom riadne a prehľadne účtovať, aby sa ti účty vypárovali. Určite do vystavených FA nesmieš uviesť súkromný účet.

    Prevod penazi v podnikatelskeho uctu na sukromny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.