Zavrieť

Porady

Ako si urobiť daňové priznanie pre brigádu v zahraničí?

Mam k dispozicii pracovnu zmluvu, ktora je ale pisana po francuzsky (obsahuje hrubu, cistu mzdu a pod.. ), tlacivo na danove priznanie, ktore mi znamy odporucil (v prilohe)

Zaujimalo by ma, ci budem musiet pracovnu zmluvu dat prelozit a overit. (aspon teda cast, ktora sa tyka hrubej/cistej mzdy)

Vopred dakujem za odpovede
Naposledy upravil Jaki.vr : 03.02.14 at 18:51
Anik nemáš potvrdenie, resp. výplatné pásky? I
Jaki.vr mam pracovnu zmluvu, v ktorej je mzda, ktoru som dostal - aj v hrubom aj v cistom... len ta zmluva je po francuzsky a neviem ci to mam ist prekladat a overovat, alebo nie..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    Tú stranu, kde máš tú mzdu by som hlavné záležitosti zvýraznila a preložila riadne cez google translate. S Francúzskom máme zmluvu o vyňatí to znamená, že z Francúzskeho príjmu na SVK nezaplatíš daň,
    Musíš vyplniť aj oddiel IX.
    Na SVK resp. inde si žiadny iný príjem nemal?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jaki.vr aha a teda prelozit netreba nejak oficialne? staci prelozit a vytlacit? - robim tieto veci prvy krat, naozaj neviem.

    Ziaden iny prijem som nemal.
    Anik nejak celkom oficiálne netreba aspoň doteraz som to takto robila a bolo to v pohode. Na SVK aj tak daň z toho platiť nebudeš. Predpokladám , že ten Tvoj príjem je väčší ako 1867,97, lebo ak by náhodou nie tak pod túto hranicu nie si povinný podať DP.
    Jaki.vr A ak mi vyplatili cistu mzdu, tak po podani mi nieco stat vrati, alebo ako to je ? (este raz - nulove skusenosti )
      zbaliť

    Ako si urobiť daňové priznanie pre brigádu v zahraničí?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.