Zavrieť

Porady

predaj auta - odpisy - daňové výdavky

viete mi prosím niekto pomôcť, podnikateľ si kúpil auto v marci za 9600 € a predal ho v novembri za 6400 €. Ak som tomu dobre porozumela, tak daňovým výdakom je ZC auta. Odpisy sú za mesiace, čiže v tomto pípade 9600/4/12*8=1600 €. ZC je 9600 - 1600 =8000 € - toto je VOZD ? A príjem bude predajná cena 6400 €
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Eva Póčová a môže si uplatniť celých 9600 € nielen do výšky predaja 6400 €
    marjankaj Napísal som niečo iné?

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    ... nie je pravda, že odpisy nie sú žiadne. Veď zadávateľ píše, že odpisy boli - resp. aj museli byť - teda tie účtovné... a pretože k 31.12. nebol majetok v evidencii, tak daňové odpisy sú nulové... preto z.c. účtovná je len 8000... a samozrejme v DPPO premietnuť rozdiely v z.c., UO / DO
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tweety v JÚ nie sú účtovné odpisy
    karakul ... mne hore nad témou svieti rubrika "Podvojné účtovníctvo" tebe nie?
    Tweety hej, ale píše o VOZD, tak asi sa len pomýlila.
    karakul ... hej, otázka je potom kedy sa pomýlila... ak treba odpovedať za predpokladu, že polovica zadania je pomýlená, potom je to ťažké
    Eva Póčová áno, pomýlila som sa, dosť dávno som nebola na porade a asi som niekde nenastavila JÚ. Takže ZC bude 9600 alebo 8000? Čo môžem zaúčtovať do VOZD? Príjem je jasné. Ďakujem
    marjankaj Karakul, ak si prečítaš nadpis, ODPISY-DANOVE VYDAVKY, tak by to malo byť jasné že ide o JU. To zaraďovanie do chlievikov ja ani neregistrujem. Aj tak si to píšu, kde ich ti napadne.
    Eva Póčová môžete mi prosím upresniť správny odpoveď na moju otázku? Ide o JÚ, ZC bude 9600 alebo 8000 čo môže zaúčtovať do VOZD. ďakujem
      zbaliť

    predaj auta - odpisy - daňové výdavky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.