Zavrieť

Porady

môže polícia skontrolovať recidivistu aj na podnet nahlásenia telefonom?

dobrý potrebovala by som zistiť, či môžem nahlásiť na polícii adresu a meno recidivistu v podmienke, že ak mu zistia alkohol tak ho zoberú na výkon trestu?... sústavne sa mi v podnapitom stave vyhráža cez telefon
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    A čo by si im chcela povedať? Že Jožko Mrkvička je opitý, nech ho idú navštívíť?

    Za čo by ho mali zavrieť? Za to, že je opitý? Nejaký súd mu zakázal opiť sa?

    Ak sa ti vyhráža cez telefón, tak si ho nahraj pár krát a potom podaj na neho trestné oznámenie. Nejaký paragraf už možno podľa obsahu vyhrážok nájdu.

    Ako konkrétne sa ti vyhráža? Čo ti hovorí?

    Ja mám skúsenosť, že jeden pán sa mi vyhrážal, že ma príde zabiť (odkázal mi to cez 2 kolegov - išlo je jednu zamietnutú sťažnosť). TAk som na neho podal trestné oznámenie. Koncom februára bude mať súd, môžem dať vedieť, ako dopadne. Ale vlečie sa to už 2 roky.

    Bednarova J je offline (nepripojený) Bednarova J

    Bednarova J
    Podanie sa posudzuje vždy podľa obsahu, aj keď je nesprávne označené. Možno ho urobiť písomne, ústne do zápisnice, telegraficky, telefaxom, elektronickými prostriedkami podpísané so zaručeným elektronickým podpisom podľa osobitného zákona alebo bez zaručeného elektronického podpisu. Podanie urobené telegraficky, telefaxom alebo elektronickými prostriedkami bez zaručeného elektronického podpisu treba potvrdiť písomne alebo ústne do zápisnice do troch pracovných dní, inak sa o podaní nekoná.Ak sa oznámenie o skutočnostiach, že bol spáchaný trestný čin (ďalej len "trestné oznámenie") podáva ústne, treba oznamovateľa poučiť o zodpovednosti za uvedenie vedome nepravdivých údajov vrátane následkov krivého obvinenia a vypočuť o okolnostiach, za ktorých bol čin spáchaný, o osobných pomeroch toho, na koho sa oznámenie podáva, o dôkazoch a výške škody a iných následkoch, ktoré boli spôsobené trestným činom; ak je oznamovateľ súčasne poškodeným alebo jeho splnomocnencom, musí sa vypočuť aj o tom, či žiada, aby súd rozhodol o jeho nároku na náhradu škody v trestnom konaní. Výsluch osoby, ktorá podáva oznámenie, sa má vykonať tak, aby sa získali podklady na ďalšie konanie.

    môže polícia skontrolovať recidivistu aj na podnet nahlásenia telefonom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.